V NIEDZIELA WIELKANOCY 28.04.2013 ROK


1. Apel do kierowców ...

2. Jutro obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy. W środę, w Święto Pracy, wspominamy św. Józefa Rzemieślnika, w czwartek - św. Atanazego, bpa i dokt. Kośc., a w sobotę św. Floriana, męcz.

3. We wtorek, 30 kwietnia, rozpoczną się nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Będą odprawiane: w dni powszednie po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00, a w niedziele i święta - o godz. 16.30 i zaraz po nich będzie Msza Św. Zachęcamy gorąco dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach. Zachęcamy też do odprawiania tych nabożeństw przy figurach i kapliczkach naszej parafii.

4. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą sprawowane jak w niedziele. Jest to równocześnie Rocznica Konstytucji 3-go Maja. Składka na tacę będzie na cele charytatywne prowadzone przez Caritas. W ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Na czwartek, który jest Dniem Flagi RP i na piątek wywieśmy w naszych domach flagi biało - czerwone.

6. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Diamentowego Jubileuszu Kapłaństwa Ks. Kan. Juliana Osmoli. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, której będzie przewodniczył Bp Władysław Bobowski. Będzie to wspólne dziękczynienie składane Bogu za dar kapłaństwa Ks. Kanonika Juliana. Przyjdźmy jak najliczniej...

7. W niedzielę, 5 maja, na Mszy św. o godz. 11.00, dzieci z trzecich klas szkoły podstawowej będą obchodzić Rocznicę I Komunii Św. Próba przed tą uroczystością będzie we wtorek od godz. 16.15.

8. W tym tygodniu wypadają:
  • I czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, a o g. 17.20 będzie odmawiany "czerwony różaniec", do prowadzenia którego prosimy VI Koło "Św. Józefa" - zelator p. Maria Musiał. Potem modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele, także z naszej parafii. A po Mszy św. - zmiana tajemnic "czerwonego różańca".
  • I piątek - nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa będzie złączone z nabożeństwem majowym.
  • I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się różańcem o godz. 16.00, a potem będzie nabożeństwo majowe i o godz. 17.00 - Msza św. Jubileuszowa. Do prowadzenia różańca prosimy Róże Matek V - VIII.

9. Spowiedź św. w tym tygodniu, ze względu na Święto 3-go Maja, będzie:
  • dla dzieci - we wtorek od godz. 17.00;
  • dla młodzieży - w środę od godz. 17.00;
  • dla dorosłych - w czwartek od godz. 17.00.

10. Składka na tacę w niedzielę, 5 maja, będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

11. W niedzielę - 5 maja, będzie zmieniona godzina popołudniowego nabożeństwa. Nabożeństwo majowe rozpocznie się wyjątkowo o godz. 15.00 i zaraz po nim będzie Msza św., gdyż o godz. 16.30, w Domu Strażaka w Gnojniku, odbędzie się promocja książki pana Tadeusza Kowalczyka pt. "Gnojnik z dziejów wioski", na którą zaprasza Centrum Kultury w Gnojniku. Informacje są też na plakatach.

12. W najbliższą sobotę udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i podeszłych w latach z naszej parafii. Wyjazd od kościoła św. Marcina o godz. 9.30. Prosimy te osoby od dziś zgłaszać w zakrystii, a w sobotę nas podwieźć do nich.

13. W maju wiele osób przychodzi wcześniej do kościoła na wieczorne nabożeństwo, prosimy więc o wspólne odmawianie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu będzie to we wtorek, a w środę prowadzi Rycerstwo. Zaś w piątek i niedzielę prosimy o odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

14. W niedzielę - 5 maja, rozpoczyna się w Szczepanowie Tygodniowy Odpust ku czci św. Stanisława, Bpa i Męcz., Patrona Polski. Program jest podany na plakacie przed wejściem do kościoła /nowego/.

15. Polecamy czasopisma katolickie, które przy kościele są rozprowadzane. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. dołączony darmowo film dokumentalny o księdzu męczenniku z czasów II wojny światowej oraz wiele ciekawych artykułów. Jest "Mały Gość", a w nim wiele na temat Argentyny, skąd pochodzi papież Franciszek, za którego m.in. będziemy się modlić podczas nabożeństw majowych, a dzieci będą zabierać obrazki przedstawiające jego życie. Są także inne czasopisma - prosimy o zainteresowanie. W zakrystii można zakupić za 5 zł książeczkę pt. "Uwielbiamy Cię, Panie", z nabożeństwami, modlitwami i pieśniami eucharystycznymi. Przy kościele są rozprowadzane książeczki pt. "O Mszy Świętej najprościej". W Roku Wiary zadajmy sobie trudu, aby lepiej zrozumieć tajemnice Mszy Św., która powinna być centrum naszego życia i sercem naszej wiary. Zapłatą jest symboliczna złotówka, jako cegiełka na budowę Sanktuarium Matki Bożej Patronki Życia, będącego ekspiacją za grzechy przeciwko życiu, budowanego przez OO. Paulinów w Toruniu. W dalszym ciągu zachęcamy do nabywania tych małych, a wartościowych książeczek.

PROWADZENIE MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W NIEDZIELE I ŚWIĘTA
  • 14 IV - Róża Św. Faustyny.