IV NIEDZIELA WIELKANOCY 21.04.2013 ROK

1. Rozpoczynający się dziś Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele jest wezwaniem dla nas do ufnej i wytrwałej modlitwy za powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej. Módlmy się w tych intencjach w naszych rodzinach i podczas Eucharystii w ciągu obecnego tygodnia.

2. We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, Bpa i Męcz., Patrona Polski. Jest on także patronem Akcji Katolickiej. Nasz Parafialny Oddział prosimy o prowadzenie różańca o godz. 17.30. W środę wspominamy św. Jerzego, męcz. - jest on m.in. patronem naszego pana Organisty - wspierajmy Go naszymi modlitwami. Zaś w czwartek - święto św. Marka Ewangelisty.

3. Jutro na godz. 18.00 prosimy na Mszę św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Prosimy też ich rodziców.

4. W czwartek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będzie wspólnie odmawiany "czerwony różaniec" w intencji powołań do służby Bożej. Do prowadzenia prosimy V Koło "Bł. Jana Pawła II", którego zelatorem jest p. Stefania Górowska.

5. W piątek po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. Stanisława Kazimierczyka i potem ucałowanie jego relikwii.
  • 6. Pragniemy poinformować o uroczystościach, które w maju będziemy przeżywać w naszej parafii:
  • 4. maja /sobota/ o godz. 17.00 - Jubileusz 60-lecia kapłaństwa Ks. Kan. Juliana, z udziałem ks. Bpa Władysława Bobowskiego;
  • 5. maja /niedziela/ o godz. 11.00 - Rocznica I Komunii Św. dla dzieci z klas III;
  • 12. maja /niedziela/ o g. 11.00 - I Komunia Św. dla dzieci z klasy II;
  • 19. maja /niedziela/ - Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Fatimskiej;
  • 26. maja /niedziela/ o godz. 11.00 - Jubileusz 25-lecia kapłaństwa Ks. Bronisława Marecika.
Te wszystkie piękne uroczystości polecamy modlitwom wszystkich Parafian.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dalsze prace przy nowej świątyni, które w lutym i marcu wyniosły:
  • od rodzin z III niedz. lutego - 19.800,00 zł;
  • składka z I niedz. lutego - 2.270,00 zł;
  • ofiara indyw. na żyrandol - 8.050,00 zł;
  • ofiara od rodziny spoza parafii - 2.000,00 zł;
  • od rodzin z III niedz. marca - 16.400,00 zł;
  • składak z I niedz. marca - 2.320,00 zł;
  • ofiara spoza parafii - 1.000,00 zł;
  • ofiary z palm wielkanocnych - 300,00 zł;
  • ofiary przy pogrzebach w marcu - 667,00 zł.
  • Ponadto ofiara z rekolekcji w Niemczech - 4.220,00 zł.
Serdeczne Bóg zapłać składamy rodzicom Bierzmowanej młodzieży za dar ołtarza - 1.000,00 zł.
Wraz z darem zeszłorocznym od rodziców dzieci I Komunijnych [1.000,00 zł], zostały zakupione tzw. dwie akolitki /świece metalowe do noszenia w procesji/ i cztery świece ołtarzowe /do zmiany w niektóre święta i uroczystości/.

8. W imieniu Caritas Diecezji Tarnowskiej zwracamy się kolejny raz z apelem i prośbą do tych osób, które jeszcze nie złożyły zeznań podatkowych, o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas naszej diecezji. Zostało jeszcze trochę ulotek informacyjnych, które można dziś zabrać ze stolika z gazetami. Jest tam wymienionych wiele dobrych dzieł, które mogą być realizowane przez Caritas dzięki naszej życzliwości i ofiarności. Za tę życzliwość i ofiarność w imieniu Caritas naszej diecezji serdecznie dziękujemy.

9. W tym roku przypada 150. rocznica urodzin bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Patronki Misji w Polsce. Z tej okazji Ks. Proboszcz z Lipnicy Murowanej zaprasza wszystkich parafian w niedzielę, 28. kwietnia. O godz. 16.00 jest Eucharystia w kościele parafialnym, a od godz. 17.00 rozpoczyna się Festyn Misyjny przy Dworze Ledóchowskich.W programie Festynu: targ pod baobabem, kuchnia afrykańska, wieczór bajek, konkursy i zabawy, spotkanie z misjonarzami z Afryki i koncert piosenki afrykańskiej. W poniedziałek, 29. kwietnia, drugi dzień uroczystości rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 18.00, a Msza św. o godz. 18.45 pod przewodnictwem Bpa Tarnowskiego Andrzeja Jeża będzie transmitowana przez TV Trwam i Radio Maryja. Potem także w transmisji: rozmowy niedokończone, modlitwa różańcowa i apel. Ze względu na bliskość Lipnicy Murowanej zachęcamy do udziału w tych uroczystościach.

10. Polecamy czasopisma katolickie, które przy kościele są rozprowadzane. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. wszystko o kościele w Grybowie, który wczoraj został podniesiony do godności bazyliki oraz wiele ciekawych artykułów. Jest nowy "Mały Gość", a także inne czasopisma. W zakrystii są jeszcze różańce do Krwi Chrystusa i książeczki. W zakrystii też można zakupić za 5 zł książeczkę pt. "Uwielbiamy Cię, Panie", z nabożeństwami, modlitwami i pieśniami eucharystycznymi, m.in. jest procesja Bożego Ciała i Nieszpory eucharystyczne. Przy kościele są rozprowadzane książeczki pt. "O Mszy Świętej najprościej", która ma nam pomóc lepiej zrozumieć tajemnice Mszy Św. Napisana prostym językiem w Roku Wiary powinna się stać lekturą każdego wierzącego. Koszt to symboliczna złotówka, która jest cegiełką na budowę Sanktuarium Matki Bożej Patronki Życia, będącego ekspiacją za grzechy przeciwko życiu, budowanego przez OO. Paulinów w Toruniu. Gorąco zachęcamy do nabywania tych małych, a cennych książeczek.

PROWADZENIE MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W NIEDZIELE I ŚWIĘTA
  • 14 IV - Róża Św. Faustyny.