III NIEDZIELA WIELKANOCY 14.04.2013 ROK

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

2. Rozpoczynający się dziś Tydzień Biblijny jest okazją, żeby poważnie zapytać, gdzie jest miejsce Boga w moim życiu? Biblia jest w całości poświęcona Bogu. A nasze życie? Czy możemy powiedzieć, że Jezus jest w naszym życiu Kimś, kto naprawdę ma wpływ na to, jak żyjemy? A może staje się On powoli w naszym życiu wielkim nieobecnym? Niech ten tydzień będzie zachętą do poznawania Boga obecnego w Biblii, do traktowania na serio w życiu nas, ludzi wierzących, słowa Bożego, które ma ciągle moc przemieniać nasze życie.

3. Nowenna do Ducha Świętego dla kandydatów do Bierzmowania z trzecich klas gimnazjum dziś jest na Mszy św. o godz. 9.00, a jutro, we wtorek i środę o godz. 18.00. W środę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. Uroczystość Bierzmowania z udziałem młodzieży także z Gosprzydowej i Uszwi odbędzie się w naszym kościele w czwartek o godz. 15.30. Szafarzem sakramentu jest Ks. Biskup Władysław Bobowski. Kandydatów do Bierzmowania polecamy modlitwom całej parafii.

4. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym na plebanii.

5. W czwartek będzie Spotkanie Modlitewne za wstawiennictwem św. O. Pio. Różaniec z intencjami od godz. 17.30, a po Mszy św. będzie ucałowanie relikwii św. O. Pio. Prośby i podziękowania prosimy składać przy ołtarzu.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej będziemy modlić się przez wstawiennictwo bł. Karoliny. Będziemy prosić o jej kanonizację oraz polecać Bogu przez jej wstawiennictwo dzieci i młodzież naszej parafii; będziemy prosić o czystość narzeczeńską, a także o czystość małżeńską czyli przestrzeganie Bożego prawa moralnego dla małżonków naszej parafii. Na koniec ucałujemy jej relikwie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Najbliższa niedziela będzie Niedzielą Kapłańską. Składka na tacę będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Na Mszy św. o godz. 9.00 będzie poświęcenie sztandaru naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

8. Za tydzień będzie trzecia niedziela kwietnia. W rejonach naszej parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy też o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza. Przy okazji zbierania ofiar prosimy także o zamykanie psów.

9. Polecamy czasopisma katolickie, które przy kościele są rozprowadzane: dla dzieci - "Promyczek Dobra" ze składanym ołtarzykiem w środku, "Dominik" i "Mały Gość Niedzielny"; dla młodzieży - "Wzrastanie" i "Droga"; dla dorosłych i rodzin - m.in. "Gość Niedzielny", do którego został dołączony film o tym, jak czytać Biblię oraz Dokument Episkopatu o wyzwaniach bioetycznych, przed którymi stoi współczesny człowiek; "Miłujcie się", gdzie jest wiele poruszających świadectw o doznanych łaskach; jeszcze "Kościół nad Uszwicą" i inne czasopisma. W zakrystii są jeszcze różańce do Krwi Chrystusa i książeczki.
W zakrystii też można zakupić za 5 zł książeczkę pt. "Uwielbiamy Cię, Panie", z nabożeństwami, modlitwami i pieśniami eucharystycznymi, m.in. jest procesja Bożego Ciała i Nieszpory eucharystyczne. Przy kościele są rozprowadzane książeczki pt. "O Mszy Świętej najprościej", która ma nam pomóc jeszcze głębiej zrozumieć Mszę Św. i Komunię. Została napisana prostym językiem. W Roku Wiary powinna się stać lekturą każdego wierzącego. Koszt to symboliczna złotówka, która jest cegiełką na budowę Sanktuarium Matki Bożej Patronki Życia, będącego ekspiacją za grzechy przeciwko życiu, budowanego przez OO. Paulinów w Toruniu.

10. Młodzież z pierwszych klas gimnazjum prosimy na Mszę św. o godz. 18.00 we wtorek, a z drugich klas gimnazjum - w środę o godz. 18.00. Prosimy także o obecność rodziców pierwszych i drugich klas gimnazjum.

11. W zakrystii jest miesięcznik "Różaniec" dla Róż Różańcowych.

PROWADZENIE MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W NIEDZIELE I ŚWIĘTA
  • 14 IV - Róża Św. Faustyny.