NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 7.04.2013 ROK

1. Msze św. popołudniowe w niedziele i święta są od dzisiaj sprawowane o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 18.00.

2. Dziś w naszej diecezji obchodzony jest Dzień Caritas.

3. Jutro obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie obrzęd podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitwa jednym dziesiątkiem różańca i krótką modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki, o którym wie tylko Bóg, trwająca dziewięć miesięcy. Jeszcze dzisiaj w zakrystii można pobrać deklaracje z tekstem modlitwy oraz drugą do wypełnienia swoich danych i złożenia w darze podczas Mszy świętej. Jest to czyn apostolski, broniący życie najbardziej niewinne i bezbronne. Zachęcamy gorąco do włączenia się w piękne i tak potrzebne Dzieło Duchowej Adopcji. Jeśli ktoś jutro nie może być na Mszy św. i złożyć deklaracji, może podjąć dzieło i przy najbliższej okazji donieść deklarację do zakrystii.

4. Nowenna do Ducha Świętego dla kandydatów do Bierzmowania z trzecich klas gimnazjum rozpocznie się we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00. Obecność kandydatów jest obowiązkowa. Prosimy także ich rodziców, rodzeństwo oraz w miarę możliwości - świadków. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 18 kwietnia o godz. 15.30. Szafarzem sakramentu będzie Ks. Biskup Władysław Bobowski. Kandydatów prosimy, nie tylko w sam dzień Bierzmowania, ale też podczas Nowenny, o przystępowanie do Komunii św. Wybrani świadkowie do Bierzmowania powinni także przyjąć Komunię św. podczas Eucharystii w dniu Bierzmowania.

5. W czwartek od godz. 17.00 okazja do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie, a o godz. 17.30 nabożeństwo przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II. Po Mszy św. będzie okazja do ucałowania jego relikwii.

6. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych: dla Róż Matek i Ojców - po Mszy św. o godz. 7.00 i 9.00; dla Róż Dzieci i Młodzieży - po g. 11.00.

7. Przy kościele, jak co roku, jest dziś przeprowadzany konkurs Caritas z ciekawymi nagrodami - wystarczy zakupić cegiełkę na cele charytatywne po 5 zł. Dziękujemy lektorom i młodzieży z KSM-u za pomoc w przeprowadzeniu tego konkursu, a paniom z Caritas za przygotowanie. Zachęcamy do zainteresowania się konkursem Caritas.

8. Polecamy czasopisma katolickie, które przy kościele są rozprowadzane:
  • dla dzieci - nowy "Promyczek Dobra" ze składanym ołtarzykiem w środku, "Dominik" - dla klasy II oraz "Mały Gość Niedzielny";
  • dla młodzieży - "Wzrastanie" i "Droga";
  • dla dorosłych i rodzin - m.in. "Gość Niedzielny", w którym jest historia życia s. Faustyny i o potężnej sile płynącej ze świadectwa wiary; nowe "Miłujcie się", gdzie jest wiele o zmartwychwstaniu Jezusa i o miłosierdziu Bożym oraz poruszające świadectwa doznanych łask; nowy "Rycerz Niepokalanej" i jeszcze "Kościół nad Uszwicą" ...
W zakrystii są jeszcze różańce do Krwi Chrystusa i książeczki.Przy kościele są rozdawane czasopisma "Na fali" z radia RDN Małopolska, a także, kto nie wziął kiedyś - są Dobre Nowiny o wartości ludzkiego życia.

9. W imieniu Caritas Diecezji Tarnowskiej zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na cele charytatywne realizowane przez Caritas naszej diecezji. Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1%. Ulotka zawiera też informacje o działaniu Caritas w naszej diecezji w ciągu całego roku; o sposobach udzielania pomocy dzieciom, rodzinom i chorym. Nie usłyszymy o tym w telewizji, więc warto zabrać ulotkę, aby wiedzieć na ten temat. Przewidziana jest jedna ulotka na rodzinę.

10. Serdeczne Bóg zapłać składamy rodzinie z naszej parafii, która przygotowała palmy wielkanocne do rozprowadzenia z dochodem na nowy kościół. Gorąco dziękujemy także panom: Andrzejowi Święch i Czesławowi Gazda za wykonanie podstawy do feretronu ze św. o. Pio.

PROWADZENIE MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W NIEDZIELE I ŚWIĘTA
  • 31 III - Róża Św. Jadwigi Śląskiej,
  • 1 IV - Róża Św. Jana,
  • 7 IV - Róża Św. Marii Magdaleny,
  • 14 IV - Róża Św. Faustyny.