NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 31.03.2013r.


1. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. będą sprawowane tylko do południa. W kościele św. Marcina o godz. 7.00, a w nowej świątyni o godz. 9.00 i 11.00.

2. Podczas oktawy Wielkanocy Msze św., oprócz porannych, codziennie o godz. 18.00.

3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego jutro o godz. 10.45, a we wtorek, środę i czwartek - 15 minut przed Mszą św. wieczorną. 4. W czwartek od godz. 17.00 okazja do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie, a o godz. 17.20 "czerwony różaniec", prowadzony przez trzecie Koło, któremu patronuje św. Marcin, a zelatorem jest Katarzyna Gnyla, potem modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele, także z naszej parafii i nowenna przed Świętem Miłosierdzia. Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic "czerwonego różańca".

4. W I piątek miesiąca nabożeństwa ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będą po Mszy św. o godz. 6.30 w kościele św. Marcina i po godz. 18.00 w nowej świątyni. Po Mszy św. wieczornej będzie też nowenna do Miłosierdzia Bożego. Ofiary na tacę składamy jako nasza pomoc dla misjonarzy.

5. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.30, do prowadzenia którego prosimy Róże Matek IX - XIV /rozważania w zakrystii/. Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 17.15.

6. Spowiedź św. będzie tylko w piątek od godz. 17.00.

7. W najbliższą niedzielę wypada Święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione na prośbę Pana Jezusa, wypowiedzianą do św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia. W tym dniu przystępując do Komunii św. możemy zyskać wielkie łaski płynące z przebitego boku naszego Zbawiciela.

8. Od tego roku w II Niedzielę Wielkanocną rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jego hasłem są słowa: "Wiara żywa uczynkami". To także Diecezjalny Dzień Caritas. Przy kościele, jak co roku, będzie przeprowadzony konkurs Caritas z ciekawymi nagrodami - wystarczy zakupić cegiełkę na cele charytatywne po 5 zł. Zachęcamy.

9. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną w tym roku na dzień 8. kwietnia, będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia. Wielu ludzi wierzących podejmuje w tym dniu Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli dziewięciomiesięczna modlitwa jednym dziesiątkiem różańca w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Chętni do podjęcia Duchowej Adopcji mogą w ciągu tygodnia pobierać w zakrystii deklaracje z modlitwą, z których jedną część z własnym imieniem i nazwiskiem przynosimy na Mszę św. w poniedziałek, 8. kwietnia, o godz. 18.00. Bądźmy aktywnymi obrońcami życia istot najbardziej bezbronnych i niewinnych, jakimi są dzieci nienarodzone.

10. Polecamy czasopisma katolickie, które przy kościele są rozprowadzane:
  • dla dzieci - "Promyczek Dobra", "Dominik", "Mały Gość Niedzielny";
  • dla młodzieży - "Wzrastanie", "Droga" i "Miłujcie się";
  • dla dorosłych i rodzin - m.in. "Gość Niedzielny", w specjalnym świątecznym wydaniu oraz "Kościół nad Uszwicą" ...
11. Od dzisiaj zapowiedzi przedślubne nie będą odczytywane w ogłoszeniach parafialnych, lecz będą podawane w gablotach ogłoszeń przy obydwu kościołach, a także na stronie internetowej naszej parafii.

12. W najbliższą środę - 3 kwietnia, dzień swoich urodzin i imienin ma ks. Ryszard Podstołowicz, obecny dziś i jutro pośród nas. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach i otaczajmy Go wdzięczną życzliwością.

13. Składamy serdeczne podziękowanie tym Parafianom, którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia Triduum Paschalnego i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Ochotniczej Straży Pożarnej z Gnojnika, orkiestrze dętej z Gnojnika, kościelnemu, organiście, pani Kazi i tym wszystkim, którzy służyli pomocą i pracą; Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży wraz z ks. Rafałem za przygotowanie wystroju Ciemnicy i Grobu Bożego, a także za Drogi Krzyżowe prowadzone w Wielkim Poście; panu Stanisławowi Wiśniowskiemu za przekazane wrzosy.

PROWADZENIE MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W NIEDZIELE I ŚWIĘTA
  • 31 III - Róża Św. Jadwigi Śląskiej,
  • 1 IV - Róża Św. Jana,
  • 7 IV - Róża Św. Marii Magdaleny,
  • 14 IV - Róża Św. Faustyny.