V NIEDZIELA ZWYKŁA 10.02.2013 ROK

1. Dzisiaj po Mszach św. jest zmiana tajemnic różańcowych ...

2. Przy kościele są zbierane ofiary do puszek w ramach naszej pomocy dla 15-letniej Karoliny Pacura z Brzeska, która podejmuje trud leczenia ostrej białaczki szpikowej. Niech to będzie dla nas zachęta nie tylko do ofiarnej życzliwości, ale także do wspierania jej i rodziny naszą modlitwą.

3. Dzisiaj też rozpoczynamy wynagradzające Nabożeństwo 40-godzinne. Po każdej Mszy św. będzie chwila wspólnej adoracji, jak również zapraszamy na godz. 15.00. W czasie godzinnej adoracji będzie odmawiany różaniec, do prowadzenia którego prosimy Rycerstwo Niepokalanej, Róże Matek i Ojców oraz Grupę Modlitewną św. O. Pio. Potem Nieszpory Eucharystyczne i błogosławieństwo. Msza św. popołudniowa może rozpocząć się kilka minut przed godz. 16.00. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie 40-godzinnym jutro i we wtorek. Niech każdy znajdzie chwilę czasu na modlitwę przed Najśw. Sakramentem.

PORZĄDEK 40-TO GODZINNEGO NABOŻEŃSTWA

9.00 - Msza Św. i wystawienie Najśw. Sakramentu.
9.30 - Wisowa, Bania i okolice, Potoczki;
10.30 - Puste, Domy przy Drodze do Lewniowej, Niziny, Wójtówka;
11.30 - Domy przy Drodze do Chronowa, Górka;
12.30 - Domy przy Drodze do Nowego Sącza, Zarzecze, Stara Wieś;
13.30 - Domy od Uszwi, Nowa Wieś, Centrum, Działki;
14.30 - Różaniec: w poniedziałek prowadzą Róże Matek I - X; we wtorek Róże Matek XI - XVIII i Róże Ojców;
15.30 - Nieszpory Eucharystyczne i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.
16.00 - Msza Św. Dzieci i młodzież prosimy na Adorację razem z dorosłymi, albo przed lub po lekcjach w szkole! W czasie Adoracji poszczególnych rejonów można wspólnie odmówić różaniec lub koronkę do Miłosierdzia Bożego, Litanię do Najśw. Serca P. Jezusa lub do Imienia Jezus i śpiewać pieśni eucharystyczne.

4. Jutro we wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji są uroczystości w Porąbce Uszewskiej. Program jest podany na plakatach przy obydwu kościołach. Msza św. w Porąbce o godz. 16.30 i potem procesja różańcowa do groty.

5. Dnia 13. lutego, w Środę Popielcową, rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, który ma na celu przygotować nas do obchodu Wielkanocy. Jest to czas pokuty i nawrócenia, czas refleksji nad własnym życiem. Znakiem przyjęcia pokuty za grzechy jest obrzęd posypania głów popiołem. W Popielec Msze św. będą sprawowane: w kościele św. Marcina o godz. 7.00, a w nowej świątyni o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły /jeden posiłek do syta i dwa lekkie/, ze wstrzemięźliwością od pokarmów mięsnych oraz abstynencja od napojów alkoholowych. Składka w Środę Popielcową jest zbierana na cele charytatywne.

6. Od Popielca do I niedzieli Wlk. Postu są Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

7. W czwartek obchodzimy święto Patronów Europy - śś. Cyryla i Metodego. To także św. Walentego, patrona zakochanych.

8. Nabożeństwa wielkopostne będą odprawiane: * Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 17.00 i potem Eucharystia oraz o godz. 20.00 z udzieleniem Komunii św., prowadzona przez młodzież; * Gorzkie Żale - w niedziele o godz. 16.00 i zaraz po nich będzie zaczynać się Eucharystia. Zachęcamy do udziału w tych pięknych nabożeństwach okresu Wielkiego Postu.

9. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

10. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W rejonach naszej parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy również o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

11. Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną będzie w sobotę, 16 lutego, od godz. 9.30 z parkingu przy kościele św. Marcina. Prosimy te osoby od dzisiaj zgłaszać w zakrystii i nas w sobotę podwieźć do chorych i starszych.

12. Polecamy czasopisma katolickie, które przy kościele rozprowadzają ministranci. Jest "Gość Niedzielny" w cenie 4,50 zł, a w nim m.in. o tym, jak papież radzi sobie na Twitterze - o ewangelizacji za pomocą portali społecznościowych; o tym, że każde małżeństwo da się uratować i wiele innych ciekawych artykułów, a także informacje, co dzieje się w naszej diecezji. "Mały Gość Niedzielny", dwumiesięcznik "Miłujcie się", miesięcznik "WPiS"; „Rycerz Niepokalanej", "Nasza Arka" i jej numer specjalny z nauczaniem bł. Jana Pawła II; także "Promyczek Dobra" dla dzieci z prezentem; "Dominik" dla klasy II i inne ... W zakrystii jest miesięcznik "Różaniec" dla zapisanych z Róż Różańcowych. Można też zakupić książkę pt. "Nowenna Pompejańska" w cenie 15 zł, która zawiera m.in. wiele świadectw doznanych łask przez odprawienie tej Nowenny.

PROWADZENIE MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W NIEDZIELE I ŚWIĘTA

13 II - Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej,
17 II - Róża Św. Katarzyny Labure,
24 II - Róża Św. Anny,
3 III - Róża Św. Józefa,
10 III - Róża Św. Łucji.