IV NIEDZIELA ZWYKŁA 3.02.2013 ROK

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 będzie udzielane błogosławieństwo gardła przez wstawiennictwo Patrona dzisiejszego dnia - św. Błażeja, bpa i męcz., Patrona wzywanego w chorobach gardła.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać:
  • wtorek - św. Agaty, dziew. i męcz.;
  • środa - śś. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
3. We wtorek, po Mszy św. o godz. 7.00 będzie poświęcenie wody, chleba i soli ku czci św. Agaty.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 16.00. Przed godz. 16.30 będzie po raz pierwszy odmawiany tzw. "czerwony różaniec" czyli Koronka do Najdroższej Krwi Chrystusa. Zawiązało się pierwsze koło czerwonego różańca, do którego potrzeba siedem osób.
W niedzielę - 3 marca, będziemy gościć Siostry Adoratorki Krwi Chrystusa, które powiedzą na ten temat coś więcej. Adoracja zakończy się wspólną modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. Eucharystia o godz. 17.00.

5. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 i 9.00 - dla Róż Matek i Ojców, a po godz. 11.00 - dla Róż Dzieci i Młodzieży. Bardzo prosimy o sumienne przychodzenie na zmiany tajemnic różańcowych oraz o wytrwałe, codzienne odmawianie dziesiątka różańca.

6. W najbliższą niedzielę rozpoczyniemy Nabożeństwo 40 - godzinne, którego celem jest wynagrodzenie Bogu za nasze ludzkie grzechy. Po każdej Mszy św. będzie chwila wspólnej adoracji Najśw. Sakramentu. Popołudniu na godz. 15.00 zapraszamy do adoracji, podczas której będzie odmawiany różaniec z rozważaniami, który poprowadzą Roże Żywego Rożańca Matek i Ojców, Rycerstwo Niepokalanej i Grupa Modlitewna św. O. Pio. Potem odśpiewamy Nieszpory eucharystyczne i błogosławieństwo. Msza św. o godz. 16.00 może zacząć się kilka minut wcześniej.
Program na poniedziałek i wtorek podamy w najbliższą niedzielę.

7. Spotkanie Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

8. W imieniu Caritas Diecezji Tarnowskiej zwracamy się z prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na realizowane cele przez Caritas naszej diecezji. Przypominamy, że podobnie jak w ubiegłym roku wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać nr KRS naszej Caritas [0000211791] i kwotę przekazywanego podatku. Na stronie internetowej Caritas {www.tarnow.caritas.pl} jest gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego i wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

9. Polecamy czasopisma katolickie, które przy kościele rozprowadzają ministranci. Jest "Gość Niedzielny" w cenie 4,50 zł, a w nim m.in. o sylwetce śp. Księdza Prymasa Józefa Glempa i niepublikowany nigdzie wcześniej wywiad z nim; o niebezpiecznych dzisiaj niektórych lekach i płyta CD z programem do rozliczenia podatku, a także wiele informacji o naszej diecezji. "Mały Gość Niedzielny", dwumiesięcznik "Miłujcie się", nowy numer miesięcznika "WPiS"; nowy "Rycerz Niepokalanej", nowa "Nasza Arka" i nowy jej numer specjalny z nauczaniem bł. Jana Pawła II; także nowy "Promyczek Dobra" dla dzieci z prezentem; "Dominik" dla klasy II i inne ...

10. W niedzielę, 10 lutego, będą zbierane do puszek przy naszym kościele ofiary jako nasza pomoc w leczeniu ostrej białaczki szpikowej 15-letniej Karoliny Pacura, mieszkającej w Brzesku. Ze względu na trudną sytuację materialną rodziny i koszty długiego leczenia na Oddziale Onkologiczno – Hematologicznym w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, proszą o pomoc materialną, a także o modlitwę, by zarówno Karolinie, jak i jej rodzinie nie zabrakło sił do walki z chorobą, aby cały ten trud mógł zakończyć się wyzdrowieniem.

11. Zabawa Walentynkowa, z dochodem przeznaczonym na potrzeby nowej świątyni, dbędzie się w najbliższą sobotę - 9. lutego, w Domu Strażaka w Gnojniku. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na nią wszystkich chętnych Parafian i Gości. Prosimy o upieczenie ciast. Żeby wiedzieć czy wystarczy ciasta, bardzo prosimy zgłosić chęć upieczenia do pani Grażyny Bartusiak, a można je przynosić do Remizy w piątek od godz. 15.00 lub w sobotę od godz. 9.00. Prosimy też o przyniesienie ogórków kiszonych lub konserwowych. Będziemy wdzięczni za jakiekolwiek wsparcie w tym względzie.