I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 30.12.2012 ROK


1. Jutro, w ostatni dzień roku kalendarzowego, zapraszamy na Msze św. z kazaniem okolicznościowym oraz nabożeństwem przebłagalno - dziękczynnym, które będą odprawiane w nowej świątyni o godz. 9.00 i 15.00.

2. We wtorek przypada Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Na początku roku kalendarzowego śpiewamy hymn do Ducha Świętego w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku. Dzięki tej praktyce możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. są sprawowane jak w niedziele. Jest to święto obowiązkowe. Składka w Nowy Rok jest na cele diecezjalne.

3. W obecnym tygodniu są: * I czwartek - nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, także z naszej parafii będzie po Mszy św. o godz. 17.00; * I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa będzie po Mszy św. o godz. 7.00 /w kościele św. Marcina/ i 17.00; ofiarami na tacę będziemy wspierać misjonarzy; * I sobota - nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi będzie po Mszy św. porannej.

4. Spowiedź św. będzie tylko w pierwszy piątek od godz. 16.00.

5. Najbliższa niedziela to uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Jest to Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele misyjne, dlatego składka na nowy kościół będzie wyjątkowo w drugą niedzielę, czyli 13. stycznia.

6. Spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej i Parafialnego Oddziału Caritas będzie na plebanii w piątek po nabożeństwie wieczornym.

7. Serdeczne Bóg zapłać składamy młodzieży z KSM-u wraz z ks. Rafałem za przygotowanie szopek bożonarodzeniowych w obydwu kościołach. Serdecznie dziękujemy też orkiestrze dętej za udział w Pasterce.

8. Polecamy czasopisma katolickie, które przy kościele rozprowadzają ministranci. Jest jeszcze "Gość Niedzielny" w podwójnym świątecznym wydaniu po 7 zł. Jest "Promyczek Dobra" dla dzieci, nowy numer "Dominika" dla klasy II, z płytą lub można bez niej; "Wzrastanie" dla młodzieży, a także świąteczny numer miesięcznika "WPiS". Są jeszcze kalendarze ścienne wydane z okazji Jubileuszu 150-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Gnojniku. Nabywając go możemy wesprzeć fundusze naszej szkoły, tak potrzebne na różne rodzaje działania. Dziś i w Nowy Rok są rozprowadzane przy kościele za dobrowolne ofiary na cele charytatywne kadzidło i kreda, do poświęcenia w uroczystość Trzech Króli.

9. Serdeczne Bóg zapłać składamy dzieciom i młodzieży, którzy chodzili z Kolędą Misyjną w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz tym Parafianom, którzy przyjęli kolędników życzliwie i ofiarnie. Niech sam Bóg wynagrodzi tę ofiarność i życzliwość swoimi hojnymi łaskami. 10. W piątek zmarła nasza parafianka, ś.p. + Michalina Świderska. Jej pogrzeb jest dzisiaj. Różaniec o godz. 14.00 i Msza św. o godz. 14.30.