IV NIEDZIELA ADWENTU 23.12.2012 ROK


1. Jutro ostatnie już Roraty będą odprawiane o godz. 7.00. Nowenna do Dzieciątka Jezus jest dziś po Mszy św. o godz. 9.00 i jutro po Roratach.

2. Od dzisiaj w kościele św. Marcina. przez czas zimowy, będą sprawowane Msze św. tylko o godz. 7.00 w niedziele i święta oraz w I piątek miesiąca.

3. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy w domach do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Rozpocznujmy od zapalenia świecy wigilijnej, odczytania Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, potem wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem iskładanie sobie życzeń, a po wieczerzy - wspólne kolędowanie. Zachowajmy tradycyjnie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, abstynencję od alkoholu, a nade wszystko wchodźmy w te Święta pojednani w rodzinie i sąsiedztwie.

4. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczyna się Pasterką sprawowaną o północy. W dzień Bożego Narodzenia Msze św. są sprawowane jak w niedziele [w kościele św. Marcina - 7.00; w nowej świątyni - 9.00, 11.00 i 16.00].

5. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia jest święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. będą sprawowane tylko do południa: o godz. 7.00 /św. Marcin/ oraz o godz. 9.00 i 11.00. Na Mszy św. o godz. 7.00 i 9.00 będzie poświęcenie owsa.

6. Składka na tacę na Pasterce jest na Fundusz Obrony Życia; w Boże Narodzenie na ogrzewanie nowego kościoła; w świętego Szczepana - na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Tylko na Pasterce, ze względu na liczny udział wiernych, będzie można wyjść na chór, ale na samą górę, na płytę chóru, natomiast nie stoimy na schodach ani obok schodów. Na chór kapłan lub szafarz podejdą z Komunią św.

7. W czwartek, 27 grudnia wypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. o godz. 7.00 z poświęceniem wina. W piątek - święto Świętych Młodzianków, Męczenników.

8. W niedzielę, 30 grudnia, będziemy obchodzić święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszę św. o godz. 11.00 prosimy małżonków obchodzących w tym roku rocznicę ślubu: 25., 35., 50. i 60.

9. Opłatki wigilijne, można jeszcze nabywać w zakrystii za dobrowolne ofiary u pana Kościelnego. Rozprowadzane są też przy kościele świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

10. Polecamy czasopisma katolickie, które przy kościele rozprowadzają ministranci. "Gość Niedzielny" jest w podwójnym świątecznym wydaniu po 7 zł. Ciekawe artykuły, np. jak wyglądałby świat, gdyby nie było Bożego Narodzenia czy też wzruszające wyznanie dziennikarza radiowego, który spotkał Jezusa i inne. Jest też dołączona wkładka z obrzędami Wigilii, gdzie dodatkowo w Roku Wiary jest modlitwa "Wierzę w Boga" oraz przyjęcie Jezusa jako swojego Zbawcy - warto skorzystać. W nowym "Małym Gościu" jest do złożenia piękna szopka. Polecamy czasopismo "Miłujcie się", gdzie m.in. znajdziemy też piękne myśli o Bożym Narodzeniu. Jest "Promyczek Dobra" dla dzieci, "Dominik" dla klasy II, nowe "Wzrastanie" dla młodzieży oraz setny numer "Kościoła nad Uszwicą". Są jeszcze kalendarze ścienne wydane z okazji Jubileuszu 150-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Gnojniku. Nabywając go możemy wesprzeć fundusze naszej szkoły, tak potrzebne na różne rodzaje działania.

11. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia podczas Mszy św. o godz. 11.00 będzie rozesłanie Kolędników Misyjnych, którzy jak co roku pójdą wtedy w rejony naszej parafii, a zebrane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na realizowanie wielu projektów w krajach misyjnych.

12. W niedziele Świętej Rodziny będą przy kościele rozprowadzane, za dobrowolne ofiary, kadzidło i kreda do poświęcenia w uroczystość Trzech Króli.

13. W czwartek po świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Chcemy spotkać się z parafianami i wspólnie pomodlić się o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku dla każdej rodziny. Na stole niech będzie krzyżyk i woda święcona, księga Pisma Świętego i zeszyty do religii dzieci i młodzieży. Dopilnujmy, by zwierzęta domowe nie przeszkadzały w kolędzie ani też w dojściu do domu. Prosimy przyjechać po nas 10, 15 minut przed wyznaczoną godziną i też po zakończeniu kolędy prosimy o odwiezienie na plebanię. Program wizyty duszpasterskiej na obecny tydzień >>> PATRZ ZAKŁADKA OBOK