III NIEDZIELA ADWENTU 16.12.2012 ROK

1. W obecnym tygodniu w kościele św. Marcina będą sprawowane Msze św. roratnie tylko poranne o godz. 7.00 we wtorek i czwartek. W pozostałe dni Roraty są o godz. 17.00 w nowej świątyni. W nowym kościele też są sprawowane Msze św. poranne o godz. 7.00 w poniedziałek, środę (8.30), czwartek, piątek i sobotę. Pół godziny przed Roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach w trzecim tygodniu Adwentu.

2. Nowenna do Dzieciątka Jezus rozpoczyna się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00, a w pozostałe dni tygodnia - po Roratach.

3. W tym tygodniu, w miejsce dawnych Suchych Dni Adwentowych, są Okresowe Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. 

4. Przedświąteczna spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w najbliższą środę, 19 grudnia. Spowiedź będzie trwać od godz. 9.00 do 12.00, z przerwą o godz. 10.00 /pół godziny/, a popołudniu w godz. 14.00 - 17.00, z przerwą od godz. 15.30 - 16.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w naszym kościele, a nie odkładania go na później. Nie można przeżyć Świąt Bożego Narodzenia w prawdziwej, głębokiej radości, jeśli nie przeżyjemy ich z Bogiem w sercu ...

5. Przyjęcie kandydatów do grona aspirantów, spośród chłopców przygotowujących się do służby ministranta, będzie w środę podczas Mszy św. wieczornej.

6. Spotkanie Modlitewne za wstawiennictwem św. O. Pio będzie w czwartek. Rozpocznie się modlitwą różańcową z intencjami o godz. 16.30, potem Eucharystia, adoracja Najśw. Sakramentu i ucałowanie relikwii. Prośby i podziękowania składajmy przy figurze o.Pio, abyśmy mogli wspólnie modlić się w tych intencjach i we wszystkich naszych osobistych.

7. Opłatki wigilijne, można nabywać w zakrystii za dobrowolne ofiary u pana Kościelnego.  Rozprowadzane są przy kościele świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy  Dzieciom. Ofiara przynajmniej 5 zł. Są wystawione w sklepach na terenie naszej parafii kosze na żywność dla bardziej potrzebujących, w ramach dzieła miłosierdzia prowadzonego przez Caritas. Zachęcamy do podzielenia się z innymi trwałymi produktami żywnościowymi. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas odwiedzą w tym tygodniu z życzeniami świątecznymi osoby chore i w podeszłym wieku z naszej parafii.

8. Polecamy czasopisma katolickie, które przy kościele rozprowadzają ministranci. W "Gościu Niedzielnym" w adwentowym cyklu o kolejnej  prawdzie ewangelizacyjnej, popartej świadectwem i modlitwą. Zachęcamy do przeżywania Adwentu wraz z "Gościem Niedzielnym". W nowym "Małym Gościu", oprócz odpowiedzi na pytania roratnie, jest do złożenia piękna szopka. Polecamy nowy numer dwumiesięcznika "Miłujcie się" z przejmującymi świadectwami działania Boga w życiu człowieka.   Jest "Promyczek Dobra" dla dzieci, "Dominik" dla dzieci klasy II, "Wzrastanie" dla młodzieży. Są też kalendarze ścienne wydane z okazji Jubileuszu 150-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Gnojniku. Nabywając go możemy wesprzeć fundusze naszej      szkoły, tak potrzebne na różne rodzaje działania. Zachęcamy ...


PROWADZENIE MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W NIEDZIELE I ŚWIĘTA