XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.11.2012 ROK

1. Dzisiaj pozostałe Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 16.00 są sprawowane w nowej świątyni. Uroczysta Suma o godz. 11.00 z procesją eucharystyczną, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Przy kościele młodzież z KSM-u rozprowadza dziś za dobrowolne ofiary na nowy kościół rogale św. Marcina. Zachęcamy do ich nabycia.

2. W ciągu tygodnia Msze św. tylko w środę i piątek o godz. 6.30 będą sprawowana w kościele św. Marcina, a w pozostałe dni rano oraz wszystkie wieczorne są w kościele Matki Bożej Fatimskiej. 

3. Zachęcamy do uczestnictwa, w miarę możliwości, w wypominkach, które do końca listopada są odmawiane w środy i piątki o godz. 16.30.   

4. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać:

  • poniedziałek - św. Jozafat, bp i męcz.;
  • wtorek - św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy Polski;
  • sobota - św. Elżbieta Węgierska, zakonnica.

5. Spotkanie Modlitewne za wstawiennictwem św. O. Pio będzie w czwartek. Rozpocznie się modlitwą różańcową wraz z intencjami o godz. 16.30, potem Eucharystia, adoracja Najśw. Sakramentu i ucałowanie relikwii św. O. Pio. Prośby i podziękowania prosimy składać przy figurze o. Pio i zapraszamy do wspólnej modlitwy, zwłaszcza za chorych, cierpiących, zniewolonych alkoholizmem i innymi nałogami, a także w naszych osobistych i rodzinnych intencjach.

6. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

7. Kandydatów do Bierzmowania prosimy w tym tygodniu do udziału w wieczornej Mszy św. w ramach duchowego przygotowania do przyjęcia Ducha Świętego i Jego darów:

  • klasy II gimnazjum - środa o godz. 17.00;
  • klasy I gimnazjum - piątek o godz. 17.00.

Prosimy również ich rodziców.

8. Pielgrzymka do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie będzie w najbliższą niedzielę, 18 listopada. W programie Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny i udział we Mszy św. w kościele parafialnym w Zabawie z przyjęciem relikwiarza z relikwiami bł. Karoliny. Droga Krzyżowa rozpoczyna się o godz. 15.00, a Msza święta ok. 17.30. Wyjazd od kościoła św. Marcina o godz. 13.40. Są jeszcze wolne miejsca, więc zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce ... Koszt 15 zł. Serdeczne Bóg zapłać składamy jednej rodzinie z parafii za ufundowanie relikwiarza bł. Karoliny.

9. W najbliższą niedzielę bedą zbierane do puszek ofiary na pomoc dla Kościoła Prześladowanego, którego dzisiaj w całej Polsce wspieramy modlitwą. W rejonach naszej parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy też o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza, gdyż wiele rodzin do tej pory nie złożyło tych ofiar.

10. W najbliższą niedzielę, po każdej Mszy św., będzie możliwość ucałowania relikwii Patrona naszej parafii - św. Marcina

11. Polecamy czasopisma katolickie, które przy kościele rozprowadzają ministranci.

12. W najbliższą niedzielę mają się odbyć wybory do Rady Parafialnej na nową 5 - letnią kadencję. Podobnie jak poprzednio, ilość zgłoszonych kandydatów jest właściwie taka, jaka powinna być przynajmniej wybrana przez parafian ilość osób do Rady. Kandydatami są: Baka Grzegorz, Hołyst Kazimierz, Kotarba Jan, Kowalczyk Stanisław, Krakowska Renata, Przybyło Krystyna, Stolarczyk Anna, Święch Andrzej, Wiśniowska Agnieszka.

13. W związku z Odpustem ku czci św. Marcina, jeśli przyjęliśmy Komunię św., możemy zyskać odpust zupełny, ofiarowany za siebie lub za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą. Wyzbądźmy się przywiązania, nawet do najmniejszego grzechu lekkiego ... I odmówmy wspólnie modlitwy: "Ojcze nasz" ... "Wierzę w Boga" ... oraz w intencjach Ojca Św. - "Chwała Ojcu" ...

PROWADZENIE MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W NIEDZIELE I ŚWIĘTA 

11 XI   -  Róża Św. Łucji

18 XI   -  Róża Św. Józefa,

25 XI   -  Róża Św. Agnieszki,

2 XII   -  Róża Św. Rozalii,

9 XII   -  Róża Św. Jadwigi Śląskiej.