XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10.2012 ROK

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych ...

2. Przy kościele są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wspiera stypendiami zdolną, a ubogą młodzież.

2. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są odprawiane o godz. 17.30 i potem Msza św. W niedziele różaniec jest o godz.16.30 i potem Eucharystia.  Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach  różańcowych.

3. W ciągu tygodnia Msza św. tylko w piątek o godz. 6.30 będzie sprawowana w kościele św. Marcina, a w pozostałe dni rano oraz wszystkie wieczorne są w kościele Matki B. Fatimskiej. 

4. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać :

 • poniedziałek - św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kośc.;
 • wtorek - św. Jadwigi Śląskiej, Patronki budownictwa sakralnego;
 • środa - św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.;
 • czwartek - św. Łukasza, Ewangelisty - Dzień Służby Zdrowia;
 • sobota - św. Jana Kantego, kapł.

5. W trzeci czwartek miesiąca będziemy odmawiać różaniec przez wstawiennictwo św. O. Pio, a po Mszy św. będzie ucałowanie jego relikwii.

6. Na modlitwę różańcową i Eucharystię prosimy uczniów gimnazjum:

 • klasy I - we wtorek o godz. 17.30;
 • klasy II - w środę o godz. 17.30.

Prosimy też o przybycie ich rodziców.

7. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele misyjne Kościoła. W rejonach naszej parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy także o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na nowy kościół, które we wrześniu wyniosły:

 • od rodzin z III niedzieli - 16.960,00 zł;
 • składka z I niedzieli - 2.280,00 zł;
 • ofiary przy ślubie i pogrzebach - 626,00 zł.

9. Serdeczne podziękowanie składamy panu Jerzemu Biel za chętną, bezinteresowną pomoc dla Parafialnej Caritas, jak również Markowi Odroń za okazaną pomoc. 

10. Przypominamy, że w dniach od 21. października do 2. grudnia w par. św. Jakuba w Brzesku odbędzie sie Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą w niedziele o godz. 17.00 i w piątki o godz. 19.00, w salce domu katechetycznego obok    kościoła. Zapisy na pierwszym spotkaniu, 21 października o godz. 17.00.  Przewidywane jest 11 spotkań. Zapraszamy także młodzież naszej parafii do udziału w tym Kursie Przedmałżeńskim.

11. Polecamy czasopisma katolickie. Jest "Gość Niedzielny", w którym jest m.in. o tym, że chrześcijanin prześladowany może stracić życie, dyskryminowany może stracić posadę lub jakąś sumę pieniędzy - trudne do wyobrażenia dane o dyskryminacji chrześcijan w Europie; dlaczego spotkało to mnie, dlaczego spotkało to Polskę? - rozmowa z Barbarą Stasiak, wdową po ministrze Władysławie Stasiaku, który zginął w katastrofie smoleńskiej i inne. Jest miesięcznik "WPiS", nowy "Rycerz Niepokalanej" i nowe "Miłujcie się" ...  "Mały Gość Niedzielny" ; dla dzieci - "Promyczek Dobra" z kolejnym prezentem  do piórnika;, a dla klasy II - "Dominik". Są także inne czasopisma i kalendarze ścienne. Zaś w zakrystii: "Modlitewnik na czas choroby i cierpienia", "Tajemnica szczęścia" i "Kalendarze Rolników" i miesięcznik "Różaniec" i jeszcze drewniane różańce misyjne.

12. W czwartek - 11 października, rozpoczął się Rok Wiary, ogłoszony przez Ojca Św. Benedykta XVI. Także w czwartek w tarnowskiej katedrze Biskupi naszej diecezji zainaugurowali Rok Wiary. W naszej wspólnocie parafialnej czynimy to dzisiaj, gdy licznie gromadzimy się na Eucharystii. Odmówiliśmy Modlitwę  Zawierzenia, a przy wyjściu z kościoła zabierzmy jeden na rodzinę obrazek z Jezusem, który jest oficjalnym wizerunkiem Roku Wiary i na którym jest      wydrukowane Wyznanie Wiary do codziennego odmawiania, jak też najważniejsze wydarzenia w Roku Wiary w naszej diecezji.

PROWADZENIE MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W NIEDZIELE I ŚWIĘTA 

 • 21 X    -  Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej,
 • 28 X    -  Róża Św. Szymona z Lipnicy,
 • 1 XI    -  Róża Św. Katarzyny Labure,
 • 4 XI    -  Róża Św. Anny,
 • 11 XI   -  Róża Św. Łucji.