XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 7.10.2012 ROK

1. Dziś przy kościele są rozprowadzane "Chlebki miłosierdzia", z których dochód jest przeznaczony na dożywianie dzieci. Zachęcamy do ich nabycia. Ofiara 5 zł. Chlebki rozprowadza Szkolne Koło Caritas.

2. Po każdej Mszy św. odbywa się też przy kościele loteria Caritas. Losy po 5 zł. Każdy los wygrywa, a jest wiele pięknych nagród [albumy, filmy religijne, Biblie i książki dla dzieci, zabawki, artykuły szkolne, piłka, itp.].  Zachęcamy do udziału, a przez to do wspierania dzieł charytatywnych.  Loterię przeprowadza KSM - dziękujemy im za to zaangażowanie.  W ciągu Tygodnia Miłosierdzia dzieci za Szkolnego Koła Caritas odwiedzą osoby starsze i chore z naszej parafii. 

3. Intencje związane z Tygodniem Miłosierdzia, którego hasłem są słowa: "Kościół domem miłosierdzia", będziemy polecać w codziennej modlitwie różańcowej  i Eucharystii.

4. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są odprawiane o godz. 17.30 z udzieleniem Komunii św. i potem Msza św. W niedziele różaniec jest o godz. 16.30 i potem Eucharystia. Zapraszamy do bardziej licznego udziału w naboż. różańcowych, szczególnie dzieci i młodzież, ale też dorosłych.

5. W ciągu tygodnia Msza św. tylko w piątek o godz. 6.30 będzie sprawowana w kościele św. Marcina, a w pozostałe dni rano oraz wszystkie wieczorne są w kościele Matki B. Fatimskiej. 

6. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać :

  • wtorek - bł. Wincentego Kadłubka, bpa;
  • sobota - bł. Honorata Koźmińskiego, kapł.

7. W drugi czwartek miesiąca będziemy odmawiać różaniec przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II, prosząc też o jego rychłą kanonizację, a po Mszy św. będzie ucałowanie jego relikwii.

8. W sobotę - 13 października, przypada ostatnie na ten rok Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.30, a potem procesja różańcowa taką trasą, jak ostatnio. Do prowadzenia różańca i niesienia figury Maryi Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku prosimy Róże Ojców. Przy drugim i czwartym dziesiątku niech figurę niosą matki, a przy trzecim młodzież. Prosimy przynieść   lampiony i jak najliczniej przybyć na nabożeństwo.

9. Spotkanie dla Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej będzie jutro po nabożeństwie wieczornym, a Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej - w środę.

10. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych:

  • dla Róż Matek i Ojców - po Mszy św. o godz. 7.00 i 9.00;
  • dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy św. o godz. 11.00.

Bardzo prosimy o sumienne przychodzenie na zmiany tajemnic.

11. Dzisiaj rozpoczyna się Wielki Tygodniowy Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Program podany jest na plakacie przy nowym kościele. Zwracamy uwagę na Pielgrzymkę Rencistów, Emerytów, Wdów i Wdowców w piątek, 12 października, o godz. 10.30.

12. Za tydzień,w niedzielę, 14 października, odbędzie się w Mielcu diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału wszystkich, którym na sercu leży sprawa obrony życia i dobro rodziny. Marsz rozpocznie się od Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00 w kościele pw. Ducha Świętego. Niech udział w Marszu w Dzień Papieski przeżywanym pod hasłem - "Jan Paweł II papież rodziny", będzie świadectwem naszej miłości i przywiązania do życia i rodziny.

13. W dniach od 21. października do 2. grudnia w parafii św. Jakuba w Brzesku odbędzie sie Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą w niedziele o godz. 17.00 i w piątki o godz. 19.00, w salce domu katechetycznego obok kościoła. Zapisy na pierwszym spotkaniu, 21 października o godz. 17.00. Przewidywane jest 11 spotkań. Zapraszamy młodzież także naszej parafii do udziału w tym Kursie Przedmałżeńskim.

14. Polecamy czasopisma katolickie. Jest "Gość Niedzielny", w którym jest m.in. o katastrofie smoleńskiej w związku z zamianą ciał i dołączono świadectwa niektórych rodzin; o marszu "Obudź si Polsko" i wiele informacji z naszej diecezji. Specjalny numer "Naszej Arki" o szlakach papieskich na Warmii i Mazurach; "Mały Gość Niedzielny" ; dla dzieci jest nowy numer "Promyczka Dobra" z kolejnym prezentem do piórnika;, a dla klasy II - "Dominik". Są także inne czasopisma i kalendarze ścienne oraz są jeszcze drewniane różańce misyjne po 3 zł. Zaś w zakrystii: "Modlitewnik na czas choroby i cierpienia", "Tajemnica szczęścia" i "Kalendarze Rolników".  Zachęcamy ...