XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 30.09.2012 ROK

1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie różańców dla dzieci z klasy II szkoły podstawowej, jak też wszystkich innych różańców oraz medalików i innych dewocjonaliów. Prosimy je przynieść do kościoła.

2. W Diecezjalnym Dniu Modlitw o Trzeźwość polecajmy tę ważną intencję Panu Bogu i prośmy zwłaszcza o trzeźwość w naszych rodzinach.

3. Jutro rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.30 z udzieleniem Komunii św. i potem Msza św.         W niedziele różaniec będzie o godz. 16.30 i potem Eucharystia. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, szczególnie dzieci i młodzież, ale też dorosłych. Odpowiemy w ten sposób na gorący apel Matki Bożej z Fatimy. Niech to będzie też prośba o umocnienie naszej wiary i wiary naszych bliskich oraz o nawrócenie grzeszników. 15 minut przed różańcem można wspólnie odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

4. W ciągu tygodnia Msza św. tylko w piątek o godz. 6.30 będzie sprawowana w kościele św. Marcina, a w pozostałe dni rano oraz wszystkie wieczorne są w kościele Matki B. Fatimskiej.

5. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać :

• poniedziałek - św. Teresy od Dzieciątka Jezus;
  • wtorek - Świętych Aniołów Stróżów;
  • czwartek - św. Franciszka z Asyżu;
  • piątek - św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosiedzia.

6. W obecnym tygodniu przypadają:

• I czwartek - podczas różańca będziemy prosić za powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, też z naszej parafii;
  • I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30  oraz na rozpoczęcie różańca o godz. 17.30; ofiarami na tacę wspieramy naszych misjonarzy;
  • I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się o godz. 17.00 różańcem, do prowadzenia którego prosimy uczestników Grupy św. O. Pio.

7. Spowiedź św. będzie według następującego porządku:

• dla dzieci - środa od godz. 16.30;
  • dla młodzieży - czwartek od godz. 16.30;
  • dla dorosłych - piątek od godz. 16.30.

8. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowym kościele.

9. W niedzielę - 7 października, na rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia będzie przy kościele przeprowadzona Loteria fantowa Caritas. Losy po 5 zł, z których każdy wygrywa i jest wiele pięknych nagród. Wtedy też będą rozprowadzane tzw. "Chlebki miłosierdzia", z których dochód jest przeznaczony na dożywianie dzieci.

10. Piesza pielgrzymka do Porąbki Uszewskiej, jeśli deszcz nie przeszkodzi, wyruszy dziś od kościoła św. Marcina o godz. 14.oo, a w Grocie Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej o godz. 17.3o będzie modlitwa różańcowa, a o godz. 18.oo będzie sprawowana Msza św. Zapraszamy do pieszego       pielgrzymowania, a tych, co nie mogą iść, by dojechali do Porąbki. Na powrót jest zamówiony autokar. Koszt powrotu to 5 zł.

11. Polecamy czasopisma katolickie. Jest "Gość Niedzielny", nowa "Nasza Arka" Jest  miesięcznik "WPiS" z ciekawymi artykułami i są jeszcze egzemplarze dwumiesięcznika "Miłujcie się" ze świadectwami, które warto poznać; "Wzrastanie", nowy "Mały Gość Niedzielny" ; dla dzieci są ostatnie egzemplarze "Promyczka Dobra" z września, a dla dzieci z klasy II jest  "Dominik" z segregatorem. Są także inne czasopisma oraz kalendarze ścienne:

• z bł. Janem Pawłem II i Benedyktem XVI - po 4 zł;
  • Maryjne - po 4 zł;
  • z bł. Janem Pawłem II /mniejsze/ - po 3 zł.

Dziś przy kościele można nabyć drewniane różańce misyjne po 3 zł. A w zakrystii: "Modlitewnik na czas choroby i cierpienia",      "Tajemnica szczęścia","Cuda św. Rity" i "Kalendarze Rolników".  Zachęcamy ...

12. Od piątku do niedzieli będzie trwał Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w Porąbce Uszewskiej, a od niedzieli, 7 października, rozpocznie się Wielki Tygodniowy Odpust w Sanktuarium w Bochni. Informacje na plakatach przed wejściem do kościoła.

13.  Wczoraj ks. Rafał obchodził Dzień swoich Imienin. Z tej okazji życzymy Mu hojnych łask Bożych, opieki Maryi i wstawiennictwa Św. Patrona na każdy dzień życia, jak też w pracy katechetycznej i duszpasterskiej; wiele dobra i życzliwości od bliźnich oraz tego wszystkiego, co Jego kapłaństwo będzie czynić radosnym i owocnym. Szczęść Boże!