XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 23.09.2012 ROK

1. W ciągu tygodnia Msze św. w środę i piątek o godz. 6.30 są sprawowane w kościele św. Marcina, a w pozostałe dni rano oraz wszystkie wieczorne są w kościele Matki Bożej Fatimskiej.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać :

• wtorek - bł. Władysława z Gielniowa, kapł.;
  • czwartek - św. Wincentego a Paulo, kapł.;
  • piątek - św. Wacława, męcz.;
  • sobota - święto śś. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

3. Sobota to Dzień Imienin Ks. Rafała. Pamiętajmy o tym i ogarnijmy ks. Rafała serdeczną modlitwą, wypraszając obfitość łaski Bożej na każdy dzień życia.

4. Spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania, które są dla młodzieży gimnazjalnej obowiązkowe, będą w obecnym tygodniu:

• dla klas I i II gimnazjum - w środę o godz. 18.oo;
  • dla klas III gimnazjum - w piątek o godz. 18.oo.

Prosimy też o przybycie ich rodziców. W piątek po Mszy św. wieczornej jest nabożeństwo za wstawiennictwem św. Stanisława Kazimierczyka, które zakończy się ucałowaniem Jego relikwii.

5. Najbliższa niedziela jest w naszej diecezji Dniem Modlitw o Trzeźwość i odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.

6. W niedzielę - 30 września, na Mszy św. o godz. 11.oo będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Będą jeszcze za tydzień do kupienia drewniane różańce i gorąco zachęcamy, aby każde dziecko, młodzież czy dorośli mieli swoje różańce i oczywiście, by jak najczęściej na nich się modlili.

7. Piesza pielgrzymka do Porąbki Uszewskiej będzie w najbliższą niedzielę. Od kościoła św. Marcina wyruszymy o godz. 14.oo, a w Grocie Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej o godz. 17.3o będzie modlitwa różańcowa, a o godz. 18.oo będzie sprawowana Msza św. Zapraszamy do pieszego pielgrzymowania, a tych, co nie mogą iść, by dojechali do Porąbki.

Na powrót jest zamówiony autokar. Koszt powrotu to 5 zł.

8. W dniach 24 i 25 września, czyli w poniedziałek i wtorek, zostanie przeprowadzona zbiórka makulatury. Niepotrzebne gazety, czasopisma, książki będzie można składać do kontenera ustawionego na parkingu przy kościele św. Marcina. Zachęcamy do udziału w tej pożytecznej akcji i złożenia makulatury.

9. Polecamy czasopisma katolickie. Jest "Gość Niedzielny", w którym jest m.in. o rosyjskich filmach, które w przeciwieństwie do większości zachodnich pytają o nieśmiertelną duszę i Boga; o skrajnie niebezpiecznym eksperymencie, który może zniszczyć nasze społeczeństwo i wiele informacji z terenu naszej diecezji. Jest "Rycerz Niepokalanej" oraz "WPiS" z ciekawymi artykułami;  nowy numer "Wzrastania", w którym są podane sposoby czytania i rozważania Pisma Św.; "Mały Gość Niedzielny" ; "Promyczek Dobra" [z prezentem do piórnika]. Dla dzieci z klasy II jest kolejny numer   "Dominika". Są także inne czasopisma. W zakrystii można nabywać: "Modlitewnik na czas choroby i cierpienia", "Tajemnica szczęścia","Cuda św. Rity".Są też Kalendarze Rolnika w cenie 19 zł, a przy wyjściu z kościoła kalendarze ścienne z św. o. Pio po 5 zł, a także z bł. Janem Pawłem II i Benedyktem XVI po 4 zł.  Zachęcamy ...

10. Wczoraj przy okazji pielgrzymki odwiedziliśmy byłego wikariusza, ks. Janusza Skrzypka, ponieważ byliśmy bardzo blisko jego parafii w Skrzyszowie. Ks. Janusz dziękuje za odwiedziny i w intencji Pielgrzymów oraz ich Rodzin odprawi Mszę św. w swojej parafii, w niedzielę - 7 października o godz. 10.00

11. Zakończenie sezonu motocyklowo - rowerowego będzie w Jadownikach na Bocheńcu, w niedzielę, 30 września. Informacje na plakacie przy nowym kościele.

12. Zakończyliśmy budowę części parkingu, która jest objęta dofinansowaniem z pieniędzy Unii Europejskiej