XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16.09.2012 ROK

1. Dziś przy kościele jest zbiórka do puszek  na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. Obchodzony dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu jest wezwaniem do odpowiedzialności nie tylko tych, którzy je tworzą i w nich pracują, ale także dla nas, jako ich odbiorców. Korzystając z ich dobrodziejstwa, trzeba dostrzegać też zagrożenia, być świadomym tej gorzkiej prawdy, że posługują się często manipulacją, a nawet kłamstwem. Dla nas, ludzi wierzących, niech to będzie wezwanie do większego zaangażowania w korzystanie z katolickich środków przekazu, zarówno w internecie, jak też w telewizji, radiu i poprzez czasopisma, także te, które są rozprowadzane przy kościele.

3. W tym tygodniu są Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, jak również, obchodzony jest w Polsce po raz drugi "Tydzień Wychowania".

4. W ciągu tygodnia Msza św. tylko w piątek o godz. 6.30 będzie sprawowana w kościele św. Marcina, a w pozostałe dni rano oraz wszystkie wieczorne są sprawowane w kościele Matki B. Fatimskiej. 

5. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać :

  • wtorek - święto św. Stanisława Kostki, Patrona młodzieży polskiej;
  • czwartek - świętych 103 męczenników koreańskich;
  • piątek - św. Mateusza, Ap. i Ew.

6. Trwa Triduum Modlitw w intencji młodzieży. Jutro Msza św. o godz. 18.00, przed którą prosimy odmówić różaniec w intencji młodych ludzi z naszej parafii. We wtorek - święto św. Stanisława Kostki. Msza św. także o godz.   18.00, na którą tym bardziej zapraszamy młodzież naszej parafii, począwszy od gimnazjum. Od godz. 17.15 we wtorek będzie okazja do osobistej adoracji Pana Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie.

7. Spotkanie Modlitewne za wstawiennictwem św. O. Pio będzie w czwartek. Różaniec z intencjami o godz. 17.30. Po Mszy św. chwila adoracji Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem i ucałowanie relikwii. Prośby i podziękowania składajmy przy figurze o. Pio. W czasie Eucharystii zostanie poświęcony obraz św. o. Pio, który będzie powieszony na ścianie, gdzie kiedyś będzie ołtarz boczny dedykowany św. O. Pio. Dziękujemy pani Aldonie Szot za namalowanie obrazu. Przyjdźmy jak najliczniej na wspólną modlitwę. 

8. Spotkanie na plebanii dla Rady Parafialnej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym, a dla Caritas - w czwartek.

9. Pielgrzymka do sanktuariów naszej diecezji: Jodłowa, Zawada k/Dębicy, Zabawa i Okulice będzie w sobotę, 22 września. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy kościele św. Marcina, a powrót wieczorem. Koszt  28 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii.

10. W dniach 24 i 25 września, czyli za tydzień, w poniedziałek i wtorek, zostanie przeprowadzona zbiórka makulatury. Niepotrzebne gazety, czasopisma, książki będzie można składać do kontenera ustawionego na parkingu przy kościele św. Marcina.

11. Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Limanowej trwa od wczoraj do najbliższej soboty. Program jest podany na plakatach przy obydwu kościołach.

12. Na stronie internetowej naszej parafii są zamieszczone zdjęcia z poświęcenia cerkwi w Regietowie. Warto je obejrzeć, poznając przy tym kulturę, liturgię, tradycje, stroje, śpiewy chrześcijańskiego Kościoła Wschodniego. Nie tylko my ponosimy trud budowy nowej świątyni, ale dla przykładu, ta prawosławna parafia licząca zaledwie 90 domów wybudowała z wielkim trudem cerkiew.

13. Polecamy czasopisma katolickie. Jest "Gość Niedzielny", w którym jest m.in. o wizycie papieża w Libanie; o tym, jak wychowywać w świecie bez zasad ... Jest "Rycerz Niepokalanej" oraz "WPiS" z ciekawymi artykułami o tematyce historycznej, społecznej i moralnej. "Mały Gość Niedzielny" z płytą; "Promyczek Dobra" [z prezentem do piórnika]. Dla dzieci z klasy II jest kolejny numer "Dominika". Są jeszcze wcześniejsze dwa numery "Dominika".  Są także inne czasopisma. W zakrystii można nabywać: "Modlitewnik na czas choroby i cierpienia" w cenie 7 zł, "Tajemnica szczęścia" w cenie 12 zł oraz "Cuda św. Rity" po 14 zł. Jest też miesięcznik "Różaniec".  Zachęcamy ...


Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta od godz. 8.30

16 IX   -  Róża dowolna,

23 IX   -  Róża Św. O. Pio,

30 IX   -  Róża Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,

7  X    -  Róża Bł. Karolina,

14 X    -  Róża Św. Kingi.


MSZE  ŚWIĘTE sprawowane  poza  parafią przez o. Władysława Ząbkowskiego

za ś.p. + Władysława Cichostępskiego:

Poniedz. - od Henryka Bober z Zawady z rodziną;

Wtorek  -  od Patrycji i Konrada Raczek;

Środa  -    od Heleny;

Czwartek  -  od rodziny Karczewskich;

za ś.p. + Stanisława Jaroszka:

Piątek  -  od rodziny Cebulów z Biesiadek;

Sobota  -  od rodziny Mikułów.

1