XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 LISTOPADA 2020 R.

1. Wszystko mamy od Boga. On ubogacił nas swymi darami, swą łaską, miłością. Przez swe życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Boga. Udział w Eucharystii jest też pomnażaniem Bożych talentów, aby pełniej zajaśniała w nas prawda, że wszystko mamy od Boga, że On uczyni nas włodarzami nieba i uczestnikami swojej radości. Jak słudzy bojaźliwi stajemy przed Bogiem z pustymi rękami, okaleczeni przez grzech, osłabieni przez brak gorliwości i słabość wiary. Prośmy o przebaczenie i pomoc, abyśmy mogli pomnażać otrzymane talenty i kiedyś wejść do radości naszego Pana …

2. Nie mogąc uczestniczyć we Mszy Św. niedzielnej w kościele z powodu ograniczeń, mamy obowiązek korzystać z transmisji Mszy Św. w telewizji, internecie czy radiu. Udzielamy Komunii Św. po zakończeniu Mszy Św., można więc przyjechać do kościoła.

3. W środę, we wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, prosimy na Mszę Św. o godz. 18.00 kandydatów do Bierzmowania z pierwszych klas szkół średnich i zawodowych, którym przedłuża się oczekiwanie na Bierzmowanie. Przez wstawiennictwo Bł. Karoliny będziemy prosić o dobre przygotowanie do przyjęcia Bierzmowania i godne przeżywanie czasu młodości. O godz. 21.00, zamiast różańca, będzie Droga Krzyżowa z Bł. Karoliną. Zapraszamy młodzież i tych ,którzy za ludzi młodych chcą się modlić.

4. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakr. będzie od godz. 17.00 w czasie której będzie Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio i Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy – Pan Jezus zaprasza, aby Mu towarzyszyć w Jego konaniu i modlitwie w Ogrójcu.

5. Codziennie zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w godz. 21.00 – 23.00, z wyjątkiem czwartku – wtedy jest w godz. 22.00 – 24.00, czyli do zakończenia „Godziny Świętej”. Pierwsze pół godziny jest odmawiany różaniec /transmitowany z kościoła/ a potem modlitwa w ciszy. Podczas trudnego czasu pandemii trzeba nam usłyszeć słowa Jezusa: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pocieszę i umocnię”.

6. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godzinna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Jeśli ktoś może być na adoracji o konkretnej godzinie, to prosimy wpisać się na listę, która jest na stoliczku przy ostatniej ławce pod chórem. W piątek zapraszamy na Wieczór z Królową Pokoju. Jedna część różańca będzie odmawiana od godz. 17.00; druga część z wypominkami o godz. 17.30, a ok. godz. 19.00 będzie Adoracja prowadzona przez ks. Marka ze scholą. Nie będzie różańca odmawianego wspólnie o godz. 21.00; będzie to już czas na Adorację w ciszy.

7. W sobotę, we wspomnienie Ofiarowania NMP przypada Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.

8. W niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, KSM-u i Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej. Msze Św. dziś i za tydzień są sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00.

9. W zakrystii zapisy na Peregrynację figury św. Michała Arch. w naszych rodzinach.

10. Osoby, które zgłosiły się, aby nabyć srebrny czy złoty medalik ze św. Michałem Arch. zamiast płóciennego szkaplerza, prosimy podejść jeszcze do zakrystii, ponieważ medalik srebrny jest po 25 zł /mniejszy/ a 35 zł /większy/; podobnie złoty, odpowiednio 400 zł lub 700 zł; żebyśmy wiedzieli jakie zamówić na 13 grudnia.

11. Spotkanie dla chłopców, kandydatów na ministrantów, będzie we wtorek o godz. 16.00 k. zakrystii. „Spacer miłosierdzia” we wtorek od godz. 20.oo według zgłoszeń do ks. Marka.

12. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki … Na stoliku są kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień.

13. W trzecią niedzielę miesiąca składamy ofiary do kopert na renowację kościoła św. Marcina. Ograniczenia, co do ilości osób w kościele są utrudnieniem, dlatego zachęcamy też w inne niedziele, jak również na konto naszej parafii, albo przy okazji obecności w kościele w dni powszednie. Prosimy również o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza, jeśli jeszcze ktoś nie wpłacił za obecny rok. Jesteśmy wdzięczni za każdą ofiarę, bo to znak naszej wspólnej odpowiedzialności za nasze kościoły i cmentarz. W Mszach Św. w pierwsze soboty miesiąca i 13. dnia każdego miesiąca sprawujemy Eucharystię w intencji wszystkich Ofiarodawców, prosząc o obfite łaski Boże i zdrowie w tym trudnym czasie pandemii, a także polecając Ofiarodawców opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej, Św. Marcinowi i naszym Świętym Patronom.