XVII NIEDZIELA ZWYKŁA29.07.2012 ROK

1. Przed błogosławieństwem kończącym Mszę św. zostanie odmówiona modlitwa poświęcenia pojazdów mechanicznych, a potem kapłan /lub brat Andrzej/ podejdzie na parking, by pokropić pojazdy wodą święconą. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących oraz bł. Jana Pawła II - pielgrzyma świata i misjonarza ludów i narodów, modlimy się o bezpieczne podróże i opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po naszych drogach. Gorąco apelujemy o odpowiedzialne korzystanie z pojazdów mechanicznych, o bezpieczną, trzeźwą i roztropną jazdę. W duchu wdzięczności Bogu za każdy szczęśliwie przejechany kilometr, składamy dziś przy kościele do puszek ofiary na środki transportu dla misjonarzy.

2. W ciągu tygodnia Msze św. w środę i piątek o godz. 6.30 są sprawowane w kościele św. Marcina, a w pozostałe dni rano oraz wszystkie wieczorne są sprawowane w kościele Matki B. Fatimskiej. W niedziele - bez zmian.

3. W obecnym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:

wtorek - św. Ignacego z Loyoli, patrona rekolekcji i ćwiczeń duchowych;

środa - św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kośc.;

sobota - św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

4. W tym tygodniu przypadają:

I czwartek - od godz. 17.00 będzie okazja do osobistej adoracji Najśw. Sakramentu, która zakończy się wspólną modlitwą o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, również z naszej parafii;

I piątek - nabożeństwa ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będą po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00, zaś ofiarami będziemy wspierać misjonarzy;

I sobota  - nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi rozpocznie się o godz. 17.30 modlitwą różańcową, do prowadzenia której prosimy           Róże Matek I - IV [rozważania są w zakrystii].

5. Spowiedź św. będzie według następującego porządku:

dla dzieci - środa od godz. 17.00;

dla młodzieży - czwartek od godz. 17.00;

dla dorosłych - piątek od godz. 17.00.

Bardzo prosimy dzieci i młodzież, aby przyszły do spowiedzi przed piątkiem !

6. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, odbywają się od dzisiaj w parafii św. Jakuba w Brzesku.

7. Ruszyły dalsze prace przy parkingu. Przestój w pracach był spowodowany oczekiwaniem na zwrot pieniędzy z pierwszego etapu wykonanej pracy. Pieniądze zostały przesłane więc ufamy, że prace będą postępować.

8. Polecamy czasopisma katolickie. Szczególnie "Gościa Niedzielnego", "Miłujcie się", nowy numer "Naszej Arki". Gorąco chcemy polecić nowy miesięcznik pt. "WPiS", czyli Wiara, Patriotyzm i Sztuka, w cenie 3 zł, który zawiera świetne artykuły na tematy historyczne, społeczne, religijne i moralne, a zarazem prezentuje piękne albumy wydawnictwa "Biały Kruk". Mamy nadzieję, że na całą parafię znajdzie się kilkanaście rodzin ambitnych i chętnych do czytania wartościowych rzeczy. Z okazji poświęcenia pojazdów są dziś na stoliku z gazetami do nabycia płyty CD, nagrane w formacie MP3, z rozważaniami, które pozwolą lepiej zrozumieć najważniejsze Kazanie Jezusa - Kazanie na Górze [cena - 5 zł] oraz są różańce, które można powiesić w samochodzie [drewniane po 3 zł, inne po 5 zł] Różańce trzeba przynieść do poświęcenia. Zachęcamy do zainteresowania się.

9. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

10. Dziękujemy serdecznie Bratu Andrzejowi Boczarskiemu za jego pomoc, chętną i radosną, podczas urlopu, który spędza w naszej rodzinnej parafii. Już w tym tygodniu wraca do Rzymu, aby dalej pełnić swoją posługę. Życzymy Bratu Andrzejowi wielu łask Bożych na co dzień i wspierajmy Go naszą modlitwą.

11. Organizatorzy VI "Balu pod Gwiazdami" składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tej charytatywnej imprezy. Dziękujemy wszystkim sponsorom; paniom i panom obsługującym stoiska garmażeryjne; zespołowi "Feta", który grał do rana; wielu młodym ludziom z parafii, którzy ofiarowali dużo czasu i sił; parafianom, którzy zatroszczyli się o wyposażenie miejsca imprezy, zwłaszcza w ławki, stoły i parasole; tym wszystkim, którzy w niedzielne popołudnie poświęcili swój czas, by mógł odbyć się Piknik Rodzinny i Turniej Dzikich Drużyn oraz dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie i Goście za udział w nocnym Balu /mimo nie najlepszej pogody/ oraz w imprezie w niedzielne popołudnie. Dzięki Waszemu uczestnictwu i ofiarności udało się zebrać 21.450,00 zł  i dołożyć kolejną cegiełkę do dalszych prac przy nowej świątyni. Niech to będzie zachęta do dalszego zaangażowania w organizowanie takich i podobnych imprez. Serdeczne Bóg zapłać!

Prowadzenie modlitwy różańcowej

w niedziele i święta od godz. 8.30

5  VIII -  Róża Św. Marii Magdaleny,

12 VIII -  Róża Św. Faustyny.