XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

1. Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej – zapowiedzią zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę, aby stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie raz na zawsze zostaną zniszczone śmierć i grzech. Wszystko możemy w Bogu, który nas umacnia swoją łaską …

2. Dzisiaj jest zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców /po Mszy Św. 7.00 i 9.oo/.

3. Dziś przy kościele są zbierane ofiary do puszek w ramach Dnia Papieskiego na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą stypendiami zdolną a ubogą młodzież.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe.W kościele różaniec jest w dni powszednie o godz. 17.30 i Msza Św., a w niedziele o godz. 16.30 i zaraz potem Msza Św. Zapraszamy do kościoła dzieci, młodzież i dorosłych.

5. We wtorek – 13 października, będzie ostatnie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 17.30 i potem procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Do prowadzenia rozważań prosimy IV, V i VI Grupę „Czerwonego Różańca”, do odmawiania poszczególnych dziesiątków prosimy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania z klas VII, a do niesienia figury – młodzież z klas VII i VIII. Przynieśmy świece lub lampiony i przyjdźmy jak najliczniej …

6. We wspomnienie św. Jana Pawła II, 22 października, Trybunał Konstytucyjny zbada niezgodność z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, tzw. przesłanki eugenicznej do przeprowadzania aborcji. Wyrok Trybunału ma bardzo ważne znaczenie, aby nie zezwalać na uśmiercanie dziecka z powodu podejrzenia ciężkiej choroby lub wady rozwojowej. W wyniku aborcji eugenicznej rokrocznie śmierć ponosi w Polsce ponad 1100 dzieci. Nowenna w tej ważnej intencji, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, rozpocznie się dn. 13 października, a zakończy 21 października. Będzie to krótka modlitwa złączona z nabożeństwem różańcowym. Prosimy też o osobiste modlitwy w tej intencji.

7. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, aby modlić się za dyrekcję, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

8. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakr. będzie od godz. 17.00; przed rozpoczęciem różańca będzie Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej, a Różaniec odmawiany w intencjach związanych z Dniem Dziecka Utraconego, który jest obchodzony co roku dnia 15 października. Po Mszy Św. będzie procesja na cmentarz ze zniczami do pomnika, który został wystawiony rok temu. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy – to zaproszenie Pana Jezusa, aby Mu towarzyszyć w Jego konaniu i modlitwie w Ogrójcu.

9. W zakrystii zapisy na Peregrynację figury św. Michała Arch. w naszych rodzinach. W dni powszednie figura jest zabierana po Mszy Św. wieczornej.

10. Przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia jest Księga Modlitw do Św. Michała Arch. Wpisujmy tam nasze prośby czy podziękowania.

11. „Spacer miłosierdzia” we wtorki od godz. 20.00, oprócz pierwszego wtorku miesiąca, jest na zgłoszenia do Ks. Marka.

12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę 50 zł od osoby z parafii na renowację kościoła św. Marcina.

13. Szkaplerz św. Michała Arch. jest w dalszym ciągu do nabycia w zakrystii.

14. Za tydzień, w trzecią niedzielę października, prosimy o imienne ofiary do kopert, składane na tacę, na renowację kościoła św. Marcina, a także, jeśli ktoś ma zaległości na sprzątanie kościoła i cmentarza, to również te ofiary w wysokości 50 zł od rodziny na rok. W miarę naszych możliwości starajmy się włączać w parafialne wydatki, mając zapewnienie, że radosnego dawcę Bóg miłuje i obdarza hojnie łaskami.

15. Jeszcze w tym tygodniu można przynosić do Sali k. zakrystii na pomoc dla misji w Peru, gdzie posługuje Ks. Stanisław Knurowski odzież, zwłaszcza ciepłą, z tym, że rozmiary małe, także czapki, szaliki, rękawiczki, ciepłe skarpety. Można też wpłacać nawet drobne ofiary na konto /kartki z numerem konta są przy gazetach/.

16. Na stoliku przy gazetach są też foldery o Straży Honorowej Najśw. Serca P. Jezusa do zabrania. To okazja do naszej odpowiedzi na miłość Serca Jezusowego, kiedy zarazem nic nie dodajemy do naszych codziennych obowiązków, jedynie liczy się intencja ofiarowania Panu Jezusowi jednej godziny w ciągu dnia.

17. Chłopców z klas III, także IV czy V, którzy chcą być ministrantami zapraszamy na spotkanie z Ks. Markiem do Sali k. zakrystii w środę na godz. 17.00. Prosimy rodziców o zachętę i umożliwienie im przybycia na spotkanie. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

18. W niedzielę, 18 października, przypada Światowy Dzień Misyjny i składka na tacę będzie też na misje. Jest to również patronalne święto Służby Zdrowia z okazji wspomnienia Św. Łukasza Ewangelisty.

19. Dziś przy kościele, po Mszach Św. do południa, są zbierane jeszcze podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”.Przy podpisie potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy do podpisu …

20. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki, także dla dzieci z ciekawymi dodatkami: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”. Na stoliku są kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień. Przy ławkach pod chórem są już kartki na wypominki roczne i listopadowe. Wypełniając je, bardzo prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk, a przy wypominkach rocznych prosimy o wypisanie tylko najbliższej rodziny. Przy kościele są rozprowadzane przez ministrantów kalendarze ścienne: z papieżem Franciszkiem oraz duże ze Św. Janem Pawłem II i Prymasem Tysiąclecia, małe ze św. Janem Pawłem II; dla dzieci - kalendarze anielskie W zakrystii są do odebrania zamówione Kalendarze Rolników oraz miesięcznik „Różaniec”.