XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 04 PAŹDZIERNIKA 2020

1. Bóg posłał nam swojego Syna. Oddał w nasze ręce losy Kościoła, losy świata i Ewangelii. Przez udział w niedzielnej Eucharystii mamy dać wyraz swej wiary w Syna Bożego, mamy słuchać Ewangelii, by wypełnić ją w życiu i w ten sposób przynosić owoce dobra, przyczyniać się do uświęcenia świata. Tak wiele otrzymaliśmy od Boga, a tak mało dajemy w zamian …

2. Dziś przy kościele są zbierane ofiary do puszek na pomoc dla uchodźców po pożarze obozu na wyspie Lesbos.

3. Zapraszamy naNabożeństwa różańcowe.Aby odpowiedzieć na gorące prośby Matki Bożej, chwyćmy w dłonie różaniec, by zawierzać Maryi nasze intencje. W kościele różaniec jest w dni powszednie o godz. 17.30 i potem Msza Św., a w niedziele o godz. 16.30 i zaraz potem Msza Św. Zapraszamy do kościoła dzieci, młodzież i dorosłych. Jeśli ktoś nie może być w kościele, to zachęcamy do modlitwy różańcowej w domach.

4. W środę podczas nabożeństwa wieczornego będziemy gościć Ks. Stanisława Wojdaka, byłego misjonarza, który pracuje w sekretariacie diecezjalnym do spraw misji. Zapraszamy też na wieczorne nabożeństwo osoby należące do róż różańcowych.

5. W czwartek– Adoracja Najśw. Sakr. będzie od godz. 17.00; przed rozpoczęciem różańca będzie Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej, a Różaniec przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy – to zaproszenie Pana Jezusa, aby Mu towarzyszyć w Jego agonii Ogrójca.

6. W zakrystii przyjmujemy zapisy na Peregrynację figury św. Michała Arch. w naszych rodzinach.W dni powszednie figura jest zabierana po Mszy Św. wieczornej. Zachęcamy do zaproszenia Św. Michała Arch. do naszych domów …

7. Przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia wystawiona Księga Modlitw do Św. Michała Arch. Swoje prośby czy podziękowania tam wpisywane będziemy polecać Bogu podczas nabożeństwa, które odprawiamy w czwarte czwartki miesiąca do Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich.

8. „Spacer miłosierdzia” we wtorki od godz. 20.00, oprócz pierwszego wtorku miesiąca, jest na zgłoszenia do Ks. Marka.

9. Serdeczne Bóg zapłaćza kilka imiennych ofiar, które zostały złożone przy składce w ostatnią niedzielę na renowację kościoła św. Marcina i ofiarę anonimową – 100 zł.

10. Możemyprzyjąć szkaplerz św. Michała Arch. Można go zakupić w zakrystii po 5 zł i zostanie poświęcony i nałożony na chętne osoby.

11. W niedzielę, 11 października będzie zmiana tajemnic różańcowychdla Róż Matek i Ojców po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00.

12. Jak słyszeliśmy w Liście Pasterskim, najbliższa niedziela jest Dniem Papieskim. Przy kościele będą zbierane ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą stypendiami zdolna, a uboga młodzież.

13. Wśród naszych Parafian zrodziło się pragnienie pomocy dla misji w Peru, gdzie posługuje Ks. Stanisław Knurowski. Możemy to uczynić na dwa sposoby. Mogą to być wpłaty na konto, choćby niewielkie kwoty, ale bardziej regularne; kartki z numerem konta są na stoliku przy gazetach. Ale chcemy też organizować paczki, które można wysłać bezpośrednio na misję ks. Stanisława. Teraz byłaby to odzież, zwłaszcza ciepła, taka jak polary, bluzy polarowe, z tym, że rozmiary małe, najwyżej „L” /tam są ludzie niscy wzrostem/, także czapki, szaliki, rękawiczki, ciepłe skarpety. Prosimy w ciągu tygodnia przynosić je do Sali k. zakrystii. Prosimy, aby były to rzeczy nie zniszczone, lecz nadające się do noszenia.

14. Na stoliku przy gazetach są jeszcze foldery o Straży Honorowej Najśw. Serca P. Jezusa do zabrania. Wiemy, że Straż Honorowaniczego nie dodaje do naszych obowiązków, tylko polega na ofiarowaniu jednej godziny w ciągu dnia w duchu uwielbienia i wynagrodzenia. Byłoby pięknym darem naszej Parafii z miłości do Serca Jezusowego, gdyby były osoby chętne, by należeć do Straży Honorowej Serca Jezusa. Będziemy informować, gdy będą deklaracje przynależności do Straży Honorowej.

15. Dziś przy kościele są zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”, podczas których dochodzi do licznych profanacji i walki z religia katolicką,a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej zgubnej ideologii w Polsce. Jest ważne, żeby jak najwięcej osób podpisało się pod tym projektem. Przy podpisie potrzebny jest numer PESEL. Aż strach pomyśleć co robiłaby w kościele taka osoba, której nie zależy na tym, aby powstrzymać profanacje i świętokradztwa oraz demoralizację młodego pokolenia.

16. Czasopisma religijnesą wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki. Na stoliku są też kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień. Przy kościele są rozprowadzane przez ministrantów kalendarze ścienne: ze św. O. Pio, z papieżem Franciszkiem oraz duże ze Św. Janem Pawłem II i Prymasem Tysiąclecia po 10 zł. W zakrystii można zamówić jeszcze Kalendarze Rolników po 23 zł.

17. W środę przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. To również Dzień Imienin Ks. Mariana Bracha. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach, dziękując za codzienną pomoc i posługę w naszej parafii. Niech Bóg hojnie błogosławi ks. Mariana, udzielając wszelkich, potrzebnych na co dzień łask, a Maryja, Królowa Różańca Św. niech oręduje za Nim i otacza swą opieką …