XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20 WRZEŚNIA 2020 R.

1. Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej – Kościoła. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca mają nas zbliżać do Chrystusa, aby otrzymać zapłatę od Boga. Dziś Bóg wzywa nas, abyśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Obecność na Mszy Św. to też zadanie, aby przez nią uświęcać siebie i świat …

2. Dzisiaj przy kościele są zbierane ofiary do puszek na utrzymanie miejsc świętych, związanych z życiem Jezusa, w Ziemi Świętej. Jest to gorąca prośba papieża Franciszka.

3. Trwa Nowenna do Św. Michała Arch. przed Nawiedzeniem naszej parafii przez Figurę Św. Michała Arch. z Cudownej Groty Objawień na Górze Gargano we Włoszech. Program Peregrynacji jest też na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie ogłoszeń przy kościele. Na procesję do kościoła prosimy także poczty sztandarowe i chorągwie, dzieci w strojach anielskich, DSM, Liturgiczną Służbę Ołtarza, OSP z Gnojnika. Dziś po każdej Mszy Św. prosimy o zgłoszenie w zakrystii, jakie delegacje poniosą figurę w procesji do kościoła i jakie będą przy pożegnaniu w sobotę. Nawiedzenie to szczególny czas, zapraszamy Parafian i chętnych spoza parafii. Skorzystajmy z tego czasu Bożej łaski … Przygotujmy się duchowo przez skorzystanie ze spowiedzi św. w dni powszednie codziennie przed wieczorną Mszą Św.

4. W zakrystii przyjmujemy zapisy na Peregrynację figury św. Michała Arch. w naszych rodzinach. Pierwsza rodzina może zabrać bezpośrednio po Mszy Św. pożegnania w sobotę. Figurę można mieć u siebie 24 godziny, albo też dłużej. W dni powszednie będzie zabierana po Mszy Św. wieczornej. Zachęcamy do zaproszenia Św. Michała Arch. w znaku jego figury z Cudownej Groty Objawień na Gargano do naszych domów …

5. Spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. będzie w środę w kościele o godz. 17.00.

6. „Spacer miłosierdzia” we wtorki od godz. 20.00, oprócz pierwszego wtorku miesiąca, jest na zgłoszenia do Ks. Marka.

7. „Godzina Święta” w czwartek – od godz. 23.00 do północy – to zaproszenie Pana Jezusa, aby być z Nim w czasie Jego modlitwy i cierpienia w Ogrójcu.

8. W najbliższą niedzielę kazania będzie mówił Ks. Stanisław Łątka, proboszcz z Nowej Jastrząbki, diecezjalny dyrektor Straży Honorowej NSPJ.

9. Pielgrzymka piesza do Groty Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej będzie za tydzień. Wyjście o godz. 14.00 od nowego kościoła; w Grocie o godz. 17.30 jest różaniec i Msza Św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania, także młodzież, zwłaszcza grającą i śpiewającą. Na powrót będzie zamówiony bus.

10. Została usunięta usterka przy kamerze i jest na nowo transmisja internetowa z naszego kościoła; informacja jest na stronie głównej naszej parafii, na pasku u góry.

11. Film „Wojtyła – śledztwo” będzie od piątku w kinie „Planeta” w Brzesku o godz. 12.00.

12. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki, m.in. „Rycerz Niepokalanej”, „Królowa Różańca Świętego”, „Kościół nad Uszwicą”. Dla dzieci z dodatkami: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i inne. Na stoliku są też kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień. Przy kościele są rozprowadzane przez ministrantów kalendarze ścienne: ze św. O. Pio, misyjne, z papieżem Franciszkiem – po 5 zł oraz z papieżem Franciszkiem z Gościa Niedzielnego – po 7 zł. W zakrystii ostatnie już Kalendarze Rolników po 23 zł; jeśli zabraknie, to można zamówić u p. Kościelnego.