NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. 27.05.2012 ROK

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny i czas Komunii św., do przyjęcia której jesteśmy zobowiązani pod grzechem ciężkim,trzecim przykazaniem kościelnym, od Popielca do Zielonych Świąt.

2. Nabożeństwa majowe w niedziele są odprawiane o godz. 17.00 i potem Msza św. W dni powszednie, już tylko do czwartku, są po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00. Zachęcamy do wspólnego odmawianie różańca w dni powszednie o godz. 17.30.

3. W ciągu obecnego tygodnia Msze św. poranne w poniedziałek, środę i piątek będą sprawowane w kościele św. Marcina, a w pozostałe dni rano oraz wszystkie wieczorne - w kościele Matki Bożej Fatimskiej. W niedziele jest bez zmian.

4. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą sprawowane: w kościele św. Marcina o godz. 7.00; w kościele Matki Bożej Fatim. o godz. 10.00 i 18.00 oraz przy figurze w Granicach Chronowskich - także o godz. 18.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele charytatywne.

5. W liturgii obecnego tygodnia będziemy jeszcze obchodzić:

* wtorek - wspomn. św. Urszuli Ledóchowskiej, zakon.;

* czwartek - święto Nawiedzenia NMP;

* piątek - św. Justyna, męcz.; jest to zarazem Dzień Dziecka. 

6. W obecnym tygodniu będzie:

* I piątek - nabożeństwa ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00; ofiarami wesprzemy naszych misjonarzy;

* I sobota - nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.30, do jego prowadzenia prosimy Róże Matek IX - XIV; po zakończonych modlitwach będzie Msza św.

7. Spowiedź św. na I piątek i I sobotę będzie według nastepującego porządku:

* dla dzieci - w środę od godz. 17.00;

* dla młodzieży - w czwartek od godz. 17.00;

* dla dorosłych - w piątek od godz. 17.00.

8. Najbliższa niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Okocimiu. Składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

9. Polecamy czasopisma katolickie: zwłaszcza "Gość Niedzielny" w cenie 4 zł, do którego dołączony jest film "Ja jestem", który rzuca na kolana przed Najśw. Sakramentem; jest też o mistyczce, Catalinie Rivas, która opowiada o cudzie, jaki dokonuje się podczas każdej Mszy św. oraz o 400 tysiącach pielgrzymów, którzy w Fatimie w 95. rocznicę objawień Matki Bożej palą 31 ton świec. Jest "Rycerz Niepokalanej", "Cuda i Łaski Boże", "Nasza Arka" oraz "Mały Gość Niedz." i "Miłujcie się".   Dla dzieci "Promyczek Dobra" z biletami wstępu do miejsc rozrywek na czas letni; dla klas II ostatni podwójny numer "Dominika", jak też inne czasopisma. Zachęcamy do nabycia u ministrantów.

10. W związku z porządkiem na cmentarzu zwracamy uwagę na to, że przy zmianie nagrobków, we własnym zakresie lub ekipa, która wykonuje te prace, usuwa elementy starego nagrobka z cmentarza, a nie zostawiamy przy śmietniku czy kontenerze.


Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta od godz. 8.30

27 V  -   Róża Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,

28 V [godz. 9.30] -  Róża Bł. Karoliny,

3 VI  -  Róża Św. O. Pio,

7 VI  -  Róża Św. Kingi,

10 VI  - Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej.


MSZE  ŚWIĘTE sprawowane  poza  parafią, przez Ks. Bronisława Marecika w Niemczech

w dniach: 28 maja - 2 czerwca 2012 roku, za spokój duszy Henryka Toboły:

1/ od kuzynek z Bielska - Białej z rodzinami;

2/ od Żaków z Biesiadek;

3/ od mieszkańców Zarzecza;

4/ od kuzynów Tobołów i Musiałów;

5/ od Aleksandra Warchał z rodziną;

6/ od Ireny Lech z rodziną z Warszawy.