VI NIEDZIELA WIELKANOCNA ODPUST PARAFIALNY 13.05.2012 ROK

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców oraz po Sumie dla Róż Dzieci i Młodzieży. Zapraszamy do licznego udziału w Sumie odpustowej o godz. 11.00. Z racji Dnia Fatimskiego o godz. 16.30 Rycerstwo Niepokalanej poprowadzi modlitwę różańcową, po której będzie nabożeństwo majowe i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po zakończeniu procesji będzie Msza św. dla tych, którzy nie będą do południa. Zapraszamy do udziału w tej popołudniowej modlitwie.

2. Nabożeństwa majowe w niedziele są odprawiane o godz. 17.00 i potem Msza św. W dni powszednie zaś są po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00.  Zachęcamy do wspólnego odmawianie różańca w dni powszednie o godz. 17.30.

3. W ciągu tygodnia Msze św. poranne w środę i piątek są sprawowane w kościele św. Marcina, a w pozostałe dni rano oraz wszystkie wieczorne będą w kościele Matki Bożej Fatimskiej.

4. Dni Modlitw o Urodzaje przypadają w tym tygodniu od poniedziałku do środy. Jak pogoda pozwoli to po nabożeństwach majowych udamy się w procesjach do krzyży na terenie naszej parafii. Przyjdźmy jak najliczniej, by prosić o Boże błogosławieństwo w pracy i urodzajach.

5. W czwartek Spotkanie Modlitewne przez wstawiennictwo św. O. Pio rozpocznie się różańcem z intencjami o godz. 17.30, potem Eucharystia i nabożeństwo majowe             oraz ucałowanie relikwii. Prośby i podziękowania prosimy składać przy figurze o. Pio, abyśmy mogli wspólnie polecać te intencje Bogu. 

6. W liturgii obecnego tygodnia, jutro obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, a w środę - św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.

7. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej będą obchodzić Rocznicę I Komunii św. Próba dla nich będzie w piątek od godz. 16.30, a po niej okazja do spowiedzi.

8. W piątek, podczas nabożeństwa wieczornego, rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zielonych Świąt.

9. W trzecią niedzielę maja będą zbierane w rejonach naszej parafii ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy też o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

10. Serdeczne Bóg zapłać składamy rodzicom dzieci I-Komunijnych za złożoną w darze ołtarza ofiarę 1.000,00 zł.

11. Polecamy czasopisma katolickie: zwłaszcza "Gość Niedzielny", w którym jest m.in. specjalny dodatek o zasadach finansowania Kościoła w Polsce. Jest "Rycerza Niepokalanej" i nowe "Cuda i Łaski Boże".  Dla dzieci "Promyczek Dobra" z biletami wstępu do miejsc rozrywek na czas letni; dla klas II - "Dominik", jeszcze także poprzedni numer z 6. maja, jak też inne czasopisma. Zachęcamy do nabycia u ministrantów.


Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta od godz. 8.30

13 V   - Róża Św. Teresy od Dziec. Jezus.

20 V  -   Róża Św. Agaty,

27 V  -   Róża Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,

28 V [godz. 9.30] -  Róża Bł. Karoliny,

3 VI  -  Róża Św. O. Pio,

7 VI  -  Róża Św. Kingi,

10 VI  - Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej.


MSZE  ŚWIĘTE sprawowane  poza  parafią, przez Ks. Bronisława Marecika w Niemczech w dniach: 14 - 19 maja  2012 roku,   

za ś.p.

1/ + Janinę Wiśniowską - od przyjaciół córki Ireny;

2/ + Janinę Wiśniowską - od siostry ciotecznej z Lewniowej;

3/ + Janinę Wiśniowską - od Dariusza i Zbigniewa Gawęckich z rodzinami;

4/ + Zenona Zająca - od Lucyny i Bogdana Piechów;

5/ + Zenona Zająca - od sąsiadów z Brzeska;

6/ + Zenona Zająca - od rodziny Malagów.