XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 09 SIERPNIA 2020 R.

1. Przychodzimy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem. Żyjemy w świecie zabieganym i hałaśliwym. Bóg jednak przemawia w ciszy serca, chciejmy więc usłyszeć głos Boga …

2. Jak dowiadujemy się ze środków przekazu ciągle pojawiają się w różnych miejscach ogniska zachorowań na koronawirusa, dlatego też zwracajmy uwagę, aby być w maseczkach, bo jest to znak naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem; korzystajmy z płynów do dezynfekcji rąk, które znajdują się przy wszystkich wejściach do kościoła, jak mamy możliwość to zachowujmy odległości między sobą. Przestrzegajmy środków ostrożności, które są dostępne; dbajmy o bezpieczeństwo własne i bliźnich w tych miejscach, gdzie jesteśmy w ciągu tygodniu. Bezdotykowy automat na wodę święconą jest przy głównym wejściu do kościoła; żegnajmy się wodą święconą, zwłaszcza wchodząc do kościoła.

3. Dzisiaj jest zmiana tajemnic różańcowych …

4. Msze Św. o godz. 6.30 w tygodniu będą sprawowane przy głównym ołtarzu ze względu na to, że w tym miesiącu więcej osób przychodzi na poranne Msze Św.; będzie to dla większego bezpieczeństwa.

5. W Czwartek – 13 sierpnia będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 19.00, a potem różańcowa procesja z figurą Pani Fatimskiej. Do prowadzenia różańca i niesienia figury Maryi przy pierwszym i piątym dziesiątku różańca prosimy VII, VIII i IX Grupę „Czerwonego Różańca” /rozważania w zakrystii/. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Fatimskim; przynieśmy świece lub lampiony. Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej będzie odmawiana o godz. 18.45. „Godzina Święta” w czwartek – od godz. 23.00 do północy – to okazja do naszej odpowiedzi na zaproszenie Pana Jezusa, aby być z Nim w czasie Jego cierpienia w Ogrójcu.

6. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe, więc Msze Św. z błogosławieństwem wiązanek ziół i kwiatów czy też wieńca żniwnego będą sprawowane jak w niedziele: 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W tym dniu wypada setna rocznica Cudu nad Wisłą. Składka na tace będzie na cele charytatywne.

7. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest wystawiona „Parafialna Księga Trzeźwości”. Zachęcamy do wpisu osoby podejmujące abstynencję w miesiącu sierpniu czy też na jakikolwiek inny, krótszy czy dłuższy okres czasu. Wpisując się można podać przynajmniej imię i swój wiek, czy też intencję, w której podejmujemy abstynencję …

8. Trwa zbiórka nakrętek na budowanie studni w krajach misyjnych. Pojemnik jest przy głównym wyjściu z kościoła.

9. Ks. Marek zaprasza na „spacer miłosierdzia” we wtorek od godz. 20.00 przy kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej.

10. Na stoliku z gazetami i przy obu filarach z przodu kościoła są obrazki z modlitwą do Matki Bożej o trzeźwość w naszej Ojczyźnie; zachęcamy do ich zabrania i podjęcia tej modlitwy.

11. Serdeczne Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę 1 tys. zł na nasz kościół.

12. Jeszcze w trzecią niedzielę sierpnia będą zbierane ofiary w rejonach naszej parafii na potrzeby naszych obydwu świątyń, a przy tej okazji na sprzątanie kościoła i cmentarza. Prosimy o zabranie list na rejony, które są w zakrystii. Od września będzie zmieniony sposób zbierania ofiar.

13. W najbliższą niedzielę, po Mszach Św. do południa, nasze Parafianki będą zbierać ofiary na pomoc w leczeniu dla kilkuletniego Mikołaja Ulasa, który po wirusowym zapaleniu mózgu ma niedowład połowiczny prawostronny. Potrzeba wiele środków pieniężnych na leczenie i rehabilitację. Zachęcamy gorąco do życzliwego wsparcia.

14. Spotkanie dla uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę Gr. nr 8 „Św. Stanisława” z rejonu brzeskiego będzie w piątek o godz. 19.00 w Brzeskiej Farze. Obecność obowiązkowa.

15. Pielgrzymka do Medziugorje, która miała być w dniach 5 – 12 września, zostaje przesunięta na termin 26 września do 3 października. W obecnej sytuacji nie wiadomo, czy zaplanowane pielgrzymki do Medziugorje na koniec września się odbędą, ale mimo tego organizator chce wiedzieć, kto z osób zapisanych na pielgrzymkę pragnie jechać w późniejszym terminie; prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii. Inna grupa do Medziugorje ma wyjechać w dn. 30 IX – 7 X, gdzie jest dużo osób chętnych z naszego rejonu i noclegi są w pobliżu kościoła.

16. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki, m.in. „Miłujcie się”, „Rycerz Niepokal.”, „WPiS”, a także wakacyjne numery: „Małego Gościa Niedzielnego”, „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”oraz „Moje Pismo Tęcza”…