V NIEDZIELA WIELKANOCNA 6.05.2012 ROK

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. 38. dzieci z klas drugich. Od jutra do soboty, przez udział we Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe będzie trwał dla tych dzieci "Biały Tydzień". Podczas nabożeństw majowych obecnego tygodnia będziemy prosić przez wstawiennictwo Maryi, aby dzieci I-Komunijne i ich Rodziny były zawsze blisko Pana Jezusa w Eucharystii.

2. Nabożeństwa majowe w niedziele są odprawiane o godz. 17.00 i potem Msza św. Zachęcamy do wspólnego odmawianie różańca w dni powszednie o godz. 17.30.

3. W ciągu tygodnia Msze św. poranne w środę i piątek są sprawowane w kościele św. Marcina, a w pozostałe dni rano oraz wszystkie wieczorne będą w kościele Matki Bożej Fatimskiej.

4. W liturgii obecnego tygodnia będziemy obchodzić we wtorek uroczystość św. Stanisława, Bpa i Męcz., Głównego Patrona Polski i naszej diecezji. Z tej racji, od dziś do niedzieli 13. maja odbywa się w Szczepanowie Odpust ku czci św. Stanisława. Program podany jest na plakacie przy nowym kościele. Nasza parafia jest zaproszona w piątek na godz. 17.30 na nabożeństwo majowe i Mszę św. Jest to Dzień Rodzin i Jubileuszów Małżeńskich. Został zamówiony autobus na godz. 16.30 przy kościele św. Marcina, który też przywiezie nas z powrotem. Od dziś do środy prosimy się zapisać, abyśmy wiedzieli, jaki duży autokar będzie potrzebny. Koszt przejazdu wyniesie 7 lub 8 zł. Wpłata będzie w autokarze. Zachęcamy do uczestnictwa w tej krótkiej pielgrzymce. Główna uroczystość w Szczepanowie jest w sobotę o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Wiesława Lechowicza.

5. W czwartek nabożeństwo dziękczynno - błagalne przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II rozpocznie się różańcem o godz. 17.30, potem Eucharystia i naboż. majowe oraz ucałowanie relikwii. 

6. W niedzielę, 13. maja, będziemy po raz drugi obchodzić uroczystość Odpustu ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkie Msze św. będą sprawowane w nowej            świątyni, gdyż tylko tutaj można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy. Suma o godz. 11.00, której będzie przewodniczył Ks. Prałat Józef Drabik, Dziekan naszego dekanatu i proboszcz parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku. Na Sumę zapraszamy wszystkie asysty: Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, noszących baldachim, feretrony, sztandary i chorągwie, OSP, orkiestrę dętą, dzieci I-Komunijne, dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia, a także Parafian i Gości. Składka na tacę w uroczystość Odpustu będzie przeznaczona na utrzymanie obydwu kościołów. Z racji Dnia Fatimskiego popołudniu, o godz. 16.30, będzie odmawiany różaniec, nabożeństwo majowe i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, a po jej zakończeniu - Msza św. Do prowadzenia różańca i niesienia figury prosimy Rycerstwo Niepokalanej.             Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty podczas nabożeństw majowych, bo tylko w stanie łaski uświęcającej możemy pięknie i godnie przeżyć Odpust parafialny.

7. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych będzie dla Róż Matek i Ojców            po Mszy św. o godz. 7.00 i 9.00, dla Róż Dzieci i Młodzieży - po godz. 11.00.

8. W najbliższą sobotę od godz. 9.30 z parkingu przy kościele św. Marcina udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych z naszej parafii. Dzisiaj i w ciągu tygodnia prosimy ich zgłaszać w zakrystii, a nas podwieźć w sobotę do nich.

9. Spotkania na plebanii po nabożeństwie wieczornym będą:

* dla Akcji Katolickiej - w środę;

* dla Caritas - w czwartek.

10. Polecamy czasopisma katolickie: zwłaszcza "Gość Niedzielny", nowy numer "Rycerza Niepokalanej". Dla dzieci nowy "Promyczek Dobra" z biletami wstępu do miejsc rozrywki na czas letni; dla klas II - "Dominik", a także inne czasopisma. Zachęcamy do nabycia u ministrantów.


KRUCJATA MODLITWY I POSTU ZA OJCZYZNĘ:

1] Każda sobota - godz. 7.00 - Różaniec;

2] Każda niedziela - godz. 16.50 - Koronka do Miłosierdzia Bożego;

3] II czwartek miesiąca - godz. 18.00 - Modlitwa za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II;

4] Modlitwa osobista i rodzinna;

5] Post o chlebie i wodzie w piątki {przynajmniej}.


Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta od godz. 8.30

13 V   - Róża Św. Teresy od Dziec. Jezus.