IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 29.04.2012 ROK

1. Dzisiejsza Niedziela "Dobrego Pasterza" rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele, czyli są to powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie. Te intencje będziemy polecać podczas Eucharystii i nabożeństw majowych, które jutro się rozpoczynają.

2. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 17.00 i zaraz po nim będzie Msza św. Zapraszamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach w kościele, jak również do odprawiania tych nabożeństw przy figurach czy kapliczkach na terenie parafii. Przychodzących wcześniej do kościoła na nabożeństwa majowe prosimy o wspólne odmawianie różańca w intencji dzieci, młodzieży i rodzin naszej parafii, za chorych i cierpiących, za zniewolonych nałogami, zwłaszcza alkoholem, o nawrócenie grzeszników, za naszą Ojczyznę i o pokój na świecie.

3. Rzesze katolików z Filipin, od października 2011 roku, cząstką różańca modlą się o pokój na świecie, polecając Bogu każdego dnia inny kraj świata. Za Polskę będą modlić się dnia 1. maja. Jak najliczniej włączmy się w tę modlitwę, odmawiając różaniec o godz. 17.30 w kościele lub przy kapliczkach, jak też z całą rodziną w domach.

4. W ciągu tygodnia Msze św. poranne w czwartek i piątek będą sprawowane w kościele św. Marcina, a w pozostałe dni rano oraz wszystkie wieczorne będą w kościele Matki Bożej Fatimskiej. W niedziele - bez zmian.

5. W liturgii obecnego tygodnia obchodzimy:

* wtorek - wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika - Święto Pracy;

* środa - św. Atanazego, bpa i dokt. Kośc.;

* piątek - św. Floriana, męcz., Patrona Strażaków;

* sobota - św. Stanisława Kazimierczyka, kapł.

6. W czwartek, 3. maja, przypada uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę. Jest to zarazem Rocznica Konstytucji 3-go Maja z 1791 roku i Dzień Modlitw za Emigrację. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele charytatywne.

7. Dnia 2. maja - jest to Dzień Flagi RP i 3. maja wywieśmy w naszych domach flagę biało-czerwoną.

8. W I piątek nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00. Ofiary będą składane jako nasza pomoc dla misjonarzy.

9. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie wieczorem: różaniec o godz. 17.30, który prosimy, by prowadziły Róże Matek XV - XVIII, potem Msza św. i nabożeństwo majowe.

10. Spowiedź św. z okazji I piątku, a także zbliżającego się Odpustu parafialnego, który będziemy obchodzić w niedzielę 13. maja, będzie:

* dla dzieci - we wtorek od godz. 17.00;

* dla młodzieży - w środę od godz. 17.00;

* dla dorosłych - w piątek od godz. 17.00.

Chcąc zyskać łaski płynące z Odpustu trzeba być bez grzechu ciężkiego, dlatego zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. podczas obecnego tygodnia.

11. W najbliższą niedzielę, 6. maja, na Mszy św. o godz. 11.00 będzie uroczystość I Komunii św. 38. dzieci z naszej parafii. Prosimy więc tę Mszę św. zostawić dla zainteresowanych uroczystością I Komunii św. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. prosimy wraz z rodzicami do nowego kościoła na próby w środę i piątek o godz. 16.00. Zaś w sobotę o godz. 9.30 będzie dla tych dzieci I spowiedź św. Rodziny w miarę możliwości prosimy o skorzystanie ze spowiedzi św. w ciągu tygodnia.

12. Trwa Krucjata modlitwy i postu w intencji naszej Ojczyzny.  Z większą gorliwością włączmy się we wspólną modlitwę i zdobądźmy się na post czy inne wyrzeczenia.

13. Spotkanie Rady Parafialnej będzie na plebanii w poniedziałek po nabożeństwie wieczornym, a Rycerstwa Niepokalanej w środę w kościele.

14. Serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary na nowy kościół, które w marcu wyniosły:

* od rodzin z III niedz. - 16.420,00 zł;

* z I niedz. - 2.340,00 zł;

* składki przy pogrzebach - 963,00 zł;

* ofiara z parafii na żyrandol - 1.000,00 zł;

* z Rekolekcji w Niemczech - 4.350,00 zł

i nie była też ogłaszana ofiara z Rekolekcji w Niemczech w XII 2011 r., która wyniosła - 4.160,00 zł.

15. Polecamy czasopisma katolickie: zwłaszcza "Gość Niedzielny" - dziś w cenie 7 zł, z filmem "Jan Paweł II  - Szukałem Was". Jest nowy "Mały Gość" /jednak w wydawnictwie zabrakło obrazków na naboż. majowe/. Dla dzieci jest "Promyczek Dobra", dla klas II - "Dominik" z płytą lub bez niej, a także inne czasopisma. Zachęcamy do nabycia u ministrantów.

KRUCJATA MODLITWY I POSTU ZA OJCZYZNĘ:

1] Każda sobota - godz. 7.00 - Różaniec;

2] Każda niedziela - godz. 16.50 - Koronka do Miłosierdzia Bożego;

3] II czwartek miesiąca - godz. 18.00 - Modlitwa za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II;

4] Modlitwa osobista i rodzinna;

5] Post o chlebie i wodzie w piątki {przynajmniej}.

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta od godz. 8.30

29 IV  -  Róża Św. Barbary,

3 V   -  Róża Św. Jana,

6 V   -  Róża Św. Bernadety,

13 V   - Róża Św. Teresy od Dziec. Jezus.