XII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 CZERWCA 2020 R.

1. Zmartwychwstały Chrystus żyje w Kościele i żyje w ludziach. Służąc bliźnim, służymy samemu Chrystusowi, naszemu Panu. Biorąc Jego krzyż i wchodząc w trudne sytuacje, odnosimy zwycięstwo, tak jak On ze śmierci przeszedł do życia. Ofiara Eucharystyczna na którą się gromadzimy przynajmniej w niedziele, ma uświadamiać nam, że żaden dobry czyn nie straci nagrody i że blisko nas jest Zbawiciel. Mamy ciągle wkraczać w nowe życie i umierać dla grzechu, by żyć dla Boga …

2. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. niedzielnej i świątecznej. W miarę możliwości zachowajmy odległość od siebie, poza domownikami i pamiętajmy, aby być w maseczkach.

3. Już ostatnie nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego: dziś o godz. 16.40, a w poniedziałek i wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00.

4. Jutro przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. i modlitwy za papieża Franciszka. Składka na tacę, jako tzw. „świętopietrze”, jest przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego.

5. Miesiąc lipiec jest poświęcony Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

6. W I Czwartek - od godz. 16.30 będzie Adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.15 będzie wspólnie odmawiana Koronka do Krwi Chrystusa, do prowadzenia której prosimy Gr. IX – Św. Katarzyny ze Sieny, zelator – p. Joanna Wąs; potem modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, także z naszej parafii oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca”. „Godzina Święta” – od godz. 23.00 do północy – to odpowiedź na zaproszenie Pana Jezusa, aby być z Nim w Jego konaniu w Ogrójcu.

7. W I piątek – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00; będziemy również modlić się za misjonarzyi wesprzemy ich ofiarami na tacę.

8. W I sobotę – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.00, do prowadzenia którego prosimy IX i X Róże Matek /rozważania i modlitwy są w zakrystii/.

9. „Spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej w pierwszy wtorek miesiąca od godz. 20.00, na który zaprasza ks. Marek. W inne wtorki – na zgłoszenie.

10. Spowiedź św. z okazji I piątku i I soboty miesiąca będzie wg następującego porządku: • Dla dzieci – w środę od godz. 17.00;
• Dla młodzieży – w czwartek od godz. 17.00;
• Dla dorosłych – w piątek od godz. 17.00.

11. W dalszym ciągu są wolne miejsca na pielgrzymkę do Medziugorje w dn. 5 – 12 września; koszt 450 zł i 110 euro; na razie same zapisy; może być wyjazd od naszego kościoła.

12. Dzisiaj, 28 czerwca, z parkingu przy kościele Św. Marcina o godz. 15.00 wyruszymy z coroczną pielgrzymką do Gosprzydowej, by w sanktuarium uczestniczyć we Mszy Św. ok. godz. 16.00 sprawowanej w intencjach naszych Parafian. Można też dojechać, jeśli ktoś nie może pójść na nogach. W czasie drogi zachowajmy odległości między sobą; zabierzmy maseczki, które trzeba będzie ubrać w kościele w Gosprzydowej. Zapraszamy też młodzież.

13. Młodzież KSM-u z naszej parafii włączając się w Tarnowski Wolontariat Misyjny organizuje zbiórkę nakrętek na budowanie studni w krajach misyjnych tam, gdzie brakuje wody. Pojemniki na nakrętki będą przy głównym wyjściu z kościoła, między szklanymi drzwiami, a głównymi. Zachęcamy gorąco do włączenia się w dzieło misyjne.

14. Przyjęcie aspirantów do grona ministrantów będzie w niedzielę 5 lipca o godz. 9.00.

15. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz niektóre miesięczniki, m.in. nowe „Miłujcie się”, a także „Mały Gość Niedzielny” z ciekawym dodatkiem na wakacje; gazetki dla dzieci: są na wakacje „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami; a także są do zabrania bezpłatne gazety z serii „dobre nowiny” z ciekawymi świadectwami i tematami …