XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21 CZERWCA 2020 R.

1. Chrystus przyjął cierpienie, prześladowanie i śmierć, ale zwyciężył i zmartwychwstał. Dzieje Kościoła toczą się także wśród trudów, prześladowań i cierpienia, ale to także jest drogą do zwycięstwa i chwały. My również nieraz doznajemy cierpień z powodu wyznawanej wiary. Chrystus wzywa nas do wytrwania i umacnia swym przykładem, swą ofiarą i zwycięstwem. Jednak nie zawsze wśród przeciwności potrafimy wytrwać przy Chrystusie i zapieramy się Go przez grzech. Niech Eucharystia będzie umocnieniem w wierze i w przeciwnościach, jakie przynosi życie …

2. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. niedzielnej i świątecznej. W miarę możliwości zachowajmy niewielką odległość od siebie, poza domownikami i bądźmy w maseczkach.

3. W obecnym tygodniu nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego są w niedziele o godz. 16.40, a w ciągu tygodnia po Mszy Św. o godz. 18.00;

4. We wtorek przypada Dzień Ojca. To okazja do pamięci i wdzięczności wobec nich; wypraszajmy potrzebne łaski dla żyjących, a radość nieba dla zmarłych.

5. W środę jest uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Po nabożeństwie wieczornym jest Spotkanie Modlitewne dla chętnych.

6. W Czwartek - od godz. 17.00 będzie Adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo do Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej. Podczas Mszy Św. zostanie poświęcona figura Św. Michała Archanioła z Gargano, gdzie jest znane sanktuarium poświęcone ku Jego czci, a które poświęcił sam Św. Michał Arch. podczas objawień jakie miały tam miejsce. „Godzina Święta” – od godz. 23.00 do północy – to odpowiedź na zaproszenie Pana Jezusa, aby być z Nim w Jego konaniu w Ogrójcu.

7. W piątek – jest zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Ponieważ dzieci o różnych godzinach wyznaczonych na każdą klasę mogą przyjść do szkoły po świadectwa, dlatego Msza Św. dziękczynna za cały ten trudny rok będzie sprawowana o godz. 18.00. Zapraszamy, według uznania rodziców, dzieci ze szkoły i przedszkola, a przede wszystkim rodziców i nauczycieli.

8. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godzinna Adoracja Najśw. Sakr. Pan Jezus po to został w Eucharystii, aby być z nami i dla nas. Znajdźmy chwilę czasu w ciągu dnia czy w nocy na modlitwę sam na sam z naszym Bogiem i Zbawicielem. Jeśli może ktoś przyjść na konkretną godzinę, to prosimy się wpisać na listę, która dziś jest na stoliczku przy filarze z przodu kościoła /od zakrystii/, a w tygodniu będzie pod chórem. Modlitwa za uzależnionych i o trzeźwość w rodzinach po nabożeństwie do Serca P. Jezusa.

9. „Spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej w pierwszy wtorek miesiąca od godz. 20.00, na który zaprasza ks. Marek. W pozostałe wtorki – na zgłoszenie.

10. Serdeczne Bóg zapłać za udział i zaangażowanie w uroczystości Bożego Ciała i podczas Oktawy: Parafianom za wykonanie ołtarzy z rejonów: Działki i Centrum; Domy przy Drodze do Lewniowej i pod Lewniową; Domy przy Drodze do Chronowa i Puste; Liturgicznej Służbie Ołtarza, DSM, noszącym baldachim, chorągwie, feretrony i sztandary; OSP z Gnojnika; Zespołowi z panem organistą; tak licznie przychodzącym dzieciom do sypania kwiatków i dzwonienia i wiernym z parafii i spoza parafii za wyznawaną wiarę przez uczestnictwo w Mszach Św. i procesjach eucharystycznych.

11. Serdeczne Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na nasze obie świątynie: rodzinie z parafii za ofiarę 800 zł i 200 euro; ofiarę spoza parafii – 500 zł.

12. W miarę możliwości prosimy o przejście dzisiaj w rejonach parafii za ofiarami na kościół oraz na sprzątanie. W marcu zostały zabrane listy; zostały tylko trzy w zakrystii – prosimy o podejście i zabranie. Serdeczne Bóg zapłać za podjęcie tego trudu i wszystkim Ofiarodawcom za życzliwe i odpowiedzialne wspieranie naszych prac przy obu świątyniach.

13. W dalszym ciągu są wolne miejsca na pielgrzymkę do Medziugorje w dn. 5 – 12 września; koszt 450 zł i 110 euro; na razie same zapisy; może być wyjazd od naszego kościoła.

14. W najbliższą niedzielę, 28 czerwca, z parkingu przy kościele Św. Marcina o godz. 15.00 wyruszymy z coroczną pielgrzymką do Gosprzydowej, by w sanktuarium uczestniczyć we Mszy Św. ok. godz. 16.00 sprawowanej w intencjach naszych Parafian. Można też dojechać, jeśli ktoś nie może pójść na nogach. W czasie drogi zachowajmy odległości między sobą; zabierzmy maseczki, które trzeba będzie ubrać w kościele w Gosprzydowej. Zapraszamy też młodzież do grania na instrumentach w drodze i śpiewania.

15. Młodzież KSM-u z naszej parafii włącza się w Tarnowski Wolontariat Misyjny i organizuje u nas zbiórkę nakrętek na budowanie studni w krajach misyjnych tam, gdzie brakuje wody. Pojemniki na nakrętki będą przy obu wyjściach z kościoła, między szklanymi drzwiami, a głównymi. Zachęcamy gorąco do włączenia się w to dzieło misyjne.

16. Zachęcamy do wzmożonej modlitwy i postu za Ojczyznę przed wyborami prezydenckimi, ponieważ jaki będzie wybór, taka będzie Polska …

17. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz niektóre miesięczniki, m.in. „Miłujcie się”, a także „Mały Gość Niedzielny” w którym jest komiks o Kard. Wyszyńskim; rodziców i dziadków prosimy o zaopatrzenie dzieci w ciekawe gazetki dla nich: są na czerwiec „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami; a także „Moje pismo Tęcza” oraz „Mały Rycerzyk Niepokalanej” …

1