XI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 CZERWCA 2020 R.

1.      Przez Krew Chrystusa Bóg zawarł z ludźmi Nowe Przymierze i ustanowił nowy lud Boży, czyli Kościół. Do Kościoła wchodzimy przez wiarę zbudowaną na fundamencie Apostołów. Nasza niedzielna Eucharystia ma być znakiem Nowego Przymierza, bo gromadzimy się,

by składać dziękczynienie i wypełniać misję kapłańską wobec całego świata. Przez grzech łamiemy Boże przymierze i odchodzimy od Boga, który chce, byśmy byli ludem świętym. Kościół otrzymał od Apostołów władzę „leczenia chorób” grzechu …

2.      Zapraszamy do udziału we Mszy Św. niedzielnej i świątecznej. W miarę możliwości zachowajmy niewielką odległość od siebie, poza domownikami i bądźmy w maseczkach, także w czasie procesji podczas Oktawy Bożego Ciała, jeśli nie zachowujemy odległości.

3.      Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00.

Przy kościele jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

i Tarnowie.

4.      W obecnym tygodniu nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego złączone są z procesjami eucharystycznymi w czasie Oktawy Bożego Ciała. Procesje są po Mszy Św.

o godz. 7.00 i 18.00.

W niedziele nabożeństwo o godz. 16.40, a w sobotę po Mszy Św. o godz. 18.00;

5.      Obecny tydzień to Biały Tydzień dla dzieci I – komunijnych.

6.      Jutro w 8 rocznicę objęcia diecezji przez Bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

7.      W Czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała będzie błogosławieństwo dzieci, a także wianków. Od godz. 17.00 będzie Adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo do Św. O. Pio oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej.

„Godzina Święta” – od godz. 23.00 do północy – to odpowiedź na zaproszenie Pana Jezusa, aby być z Nim w konaniu w Ogrójcu.

8.      W piątek – uroczystość Najśw. Serca P. Jezusa; to również Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Podczas wieczornego nabożeństwa zostanie poświęcona figura Najśw. Serca Pana Jezusa, która będzie nam przypominać o Jego niepojętej do nas miłości.

W piątek są jeszcze procesje eucharystyczne.  Nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

9.      „Spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej w pierwszy wtorek miesiąca

od godz. 20.00, na który zaprasza ks. Marek. W pozostałe wtorki – na zgłoszenie.

10.  Uroczystość I Komunii Św. dzieci z klas trzecich  jest dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00.

Prosimy tę Mszę Św. zostawić dla rodzin dzieci I - komunijnych i zaproszonych Gości.

Rocznica I Komunii Św. dzieci z klasy czwartej będzie w niedzielę, 21 czerwca

o godz. 11.00.

11.  Próba przed Rocznicą będzie w piątek o godz. 16.30, a potem okazja do spowiedzi św.

dla dzieci i ich bliskich.

12.  Spotkanie dla Parafialnego Zespołu Caritas będzie we wtorek po nabożeń.  wieczornym.

13.  Serdeczne Bóg zapłać Rodzicom dzieci I – komunijnych za ofiarę na dar ołtarza w kwocie 1.000,00 zł, która zostanie dołączona do zapłaty za witraż, który będzie wkrótce zakończony w dużym oknie od północy.

14.  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medziugorje w dn. 5 – 12 września; koszt 450 zł i 110 euro; na razie same zapisy; może być wyjazd od naszego kościoła.

15.  Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz niektóre miesięczniki, m.in. „Miłujcie się”, a także „Mały Gość Niedzielny” w którym jest komiks o Kard. Wyszyńskim; rodziców i dziadków prosimy o zaopatrzenie dzieci w ciekawe gazetki dla nich: są na czerwiec  „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami; a także „Moje pismo Tęcza” oraz „Mały Rycerzyk Niepokalanej” …  Miesięcznik „Różaniec” jest w zakrystii.