VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 MAJA 2020

1. Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością stańmy dziś przed Bogiem, by Jego mocą sprawować ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymać dary potrzebne do życia chrześcijańskiego. Dziękujmy Bogu za Maryję, Bożą i naszą Matkę; zawierzmy siebie i nasze rodziny Matce Bożej Fatimskiej, którą dziś w naszej parafii czcimy.

2. Od dziś korzystamy ze złagodzonych limitów, co do ilości osób obecnych podczas Mszy Św. i nabożeństw w kościołach. Według wielkości naszego kościoła to jest 90 osób i 15 osób na chórze. Wchodząc do kościoła, przed szklanymi drzwiami proszę zabrać mały kartonik z literą „K” i wrzucić go do puszki przy ławkach, a z literą „CH” za drzwiami na chór. Ci którym zabraknie kartoników muszą pozostać na zewnątrz kościoła. Pamiętajmy o zachowaniu odległości między sobą, gdy nie są to domownicy oraz o maseczkach. Ciągle jest dyspensa od udziału we Mszy Św. w niedziele, z obowiązkiem uczestnictwa dzięki transmisjom w środkach przekazu, jednak serdecznie zapraszamy do kościoła. Dlatego też dopóki są jeszcze takie ograniczenia, w najbliższą niedzielę będzie sprawowana jedna Msza Św. więcej; będą to godziny: 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00 oraz 17.00.

3. Odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. W czwartki przed Mszą Św., w pozostałe dni powszednie – po Mszy Św. o godz. 18.00; w niedziele o godz. 16.40 i potem Msza Św. Zapraszamy jeszcze liczniej do udziału w tych pięknych nabożeństwach ku czci Maryi, Matki Bożej i naszej.

4. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe z procesjami błagalnymi do krzyży. W poniedziałek będzie najpierw procesja o godz. 17.30 do krzyża przy kościele; po procesji Msza Św. z nabożeństwem majowym. We wtorek i środę procesje będą po Mszy Św. i nabożeństwie majowym: we wtorek na cmentarz; w środę do krzyża przy domu rodziny Marcinków.

5. W poniedziałek przypada dokładnie setna rocznica urodzin Św. Jana Pawła II; o godz. 21.00 młodzież zaprasza do kościoła na wieczór z Janem Pawłem II.

6. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, w czasie której nabożeństwo za wstawien. Św. O. Pio i Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej.

7. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – to zaproszenie Pana Jezusa, aby Mu towarzyszyć w cierpieniu, jakie przeżywał w Ogrójcu.

8. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24- godzinna Adoracja Najśw. Sakr. To szczególna okazja do modlitwy sam na sam z Jezusem ukrytym w Św. Hostii, aby zawierzyć Mu wszystkie sprawy swego życia. Jeśli ktoś może być o konkretnej godzinie na Adoracji, to prosimy o wpisanie się na listę, która dziś jest przy filarze z przodu kościoła /od strony zakrystii/, a w tygodniu będzie pod chórem.

9. W piątek rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Jego Zesłania. Będzie ona złączona z Nabożeństwem Majowym. Po nabożeństwie majowym będzie wspólna modlitwa za uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń oraz o trzeźwość w naszych rodzinach.

10. Składka na tacę w niedzielę jest przeznaczona na utrzymanie parafii. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary.

11. Spowiedź św. będzie pół godziny przed Mszą Św. wieczorną. Przypominamy o obowiązku Komunii Św. wielkanocnej; mamy czas tylko do dn. 7 czerwca.

12. Przed rozpoczęciem wieczornego nabożeństwa /oprócz czwartku/ zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca lub koronki do Miłosierdzia Bożego, a we wtorki „czerwonego różańca” o zatrzymanie epidemii i w intencji naszych rodzin.

13. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym /ok. godz. 19.00/. Proszę o przyjście …

14. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

15. W tym tygodniu nie będzie możliwości „spaceru miłosierdzia”.

16. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz niektóre miesięczniki, m.in. „Rycerz Niepok.”, „WPiS”, „Miłujcie się” …, a także dla dzieci: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami. Jest do zabrania jeszcze bezpłatna gazeta z serii „dobre nowiny”, w której o 100 roczn. urodzin Św. Jana Pawła II, wiele świadectw i ciekawych tematów … A także okolicznościowy modlitewnik pt. „Św. Jan Paweł II Papież rodziny” po 3 zł.

17. Nie ustawajmy w codziennej modlitwie w naszych domach. Mamy transmisję z naszego kościoła Mszy Św. i modlitw: Msze Św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem majowym, wszystkie świąteczne i niedzielne; od poniedziałku do końca maja jest w dalszym ciągu transmisja z kościoła z modlitwy różańcowej o godz. 20.30 …