V NIEDZIELA WIELKANOCNA 10 MAJA 2020

1. W niedzielę – dzień zmartwychwstałego Chrystusa – gromadzimy się na Eucharystii, ciągle jeszcze bardziej w domach niż w świątyni. Chcemy iść drogą, którą wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię …

2. Korzystamy na razie z takich samych limitów, co do ilości osób obecnych podczas Mszy Św. i nabożeństw w kościołach. W niedziele, jeśli jest za dużo osób, to pozostali muszą być na zewnątrz kościoła. Pamiętajmy o zachowaniu odległości między sobą, gdy nie są to Domownicy oraz o przebywaniu w maseczkach; dla osób pozostających na zewnątrz kościoła, kapłan przychodzi tam z Komunią Św. Ponawiamy prośbę, aby z domu nie przychodziło w niedzielę więcej niż dwie osoby na daną Mszę Świętą. Ciągle jest dyspensa od udziału we Mszy Św. w niedziele, z obowiązkiem uczestnictwa dzięki transmisjom w środkach przekazu.

3. Odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. W czwartki przed Mszą Św., w pozostałe dni powszednie – po Mszy Św. o godz. 18.00; w niedziele o godz. 16.40 i potem Msza Św. Zapraszamy do udziału w tych pięknych nabożeństwach ku czci Maryi, Matki Bożej i naszej.

4. W poniedziałek o godz. 20.00 młodzież z ks. Markiem poprowadzą „majówkę” na Nowej Wsi przy domu rodziny Władysławy i Eugeniusza Stec.

5. W środę – 13 maja, czcimy Patronkę naszej świątyni, Matkę Bożą Fatimską. Będzie pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Msza Św. o godz. 19.00 i potem różaniec z procesją wokół kościoła; do prowadzenia różańca i niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy Parafialny Oddz. Akcji Katolickiej; przynieśmy ze sobą świece lub lampiony.

6. Odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej będzie w niedzielę, 17 maja. Duchowym przygotowaniem do Odpustu będą Fatimskie Dni Maryjne od czwartku do soboty.

7. W sobotę, w święto Patrona Polski – Św. Andrzeja Boboli, przypada dzień imienin naszego Biskupa Andrzeja Jeża; o Nim i innych Solenizantach pamiętajmy w naszych modlitwach.

8. Składka na tacę w Odpust jest przeznaczona na utrzymanie parafii. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary.

9. Spowiedź św. , m.in. jako przygotowanie do Odpustu Parafialnego będzie pół godziny przed Mszą Św. wieczorną. Przypominamy o obowiązku Komunii Św. wielkanocnej; mamy czas tylko do dn. 7 czerwca.

10. Przed rozpoczęciem wieczornego nabożeństwa /oprócz czwartku/ zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca lub koronki do Miłosierdzia Bożego, a we wtorki „czerwonego różańca” o zatrzymanie epidemii i w intencji naszych rodzin. Róże Różańcowe, które były wyznaczone do prowadzenia różańca od trzeciej niedzieli marca, a nie miały takiej możliwości, prosimy, aby odmawiały różaniec w najbliższe niedziele o godz. 8.30. Kolejne Róże będą wyznaczone od uroczystości Bożego Ciała.

11. Ks. Marek zaprasza na „spacer miłosierdzia” przy kościele Matki B. Fatimskiej w pierwsze wtorki miesiąca od godz. 20.00 lub na zgłoszenie telefoniczne.

12. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz niektóre miesięczniki, m.in. „Rycerz Niepok.”, „WPiS”, „Miłujcie się” …, a także dla dzieci: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami. Jest do zabrania bezpłatna gazeta z serii „dobre nowiny”, w której o 100 roczn. urodzin Św. Jana Pawła II, wiele świadectw i ciekawych tematów … Jest też okolicznościowy modlitewnik pt. „Św. Jan Paweł II Papież rodziny” po 3 zł.

13. Zostały wyburzone toalety przy cmentarzu parafialnym. Sanepid od wielu lat upominał, że nie spełniają wymogów sanitarnych i nie mogą być w użyciu. Była to zgodna decyzja Rady Parafialnej. Oprócz braku bieżącej wody, zbiornik był pełen bardzo różnych rzeczy, a zwłaszcza wszelkich butelek po alkoholu. Czy będzie coś nowego w to miejsce, to sprawa otwarta. Jednak popatrzmy realnie: najczęściej idziemy na cmentarz przy okazji pobytu w kościele, gdzie są dostępne toalety na zapleczu. Zaś obecność na cmentarzu poza kościołem obejmuje krótki okres czasu. O wiele bardziej potrzeba ogólnodostępnej toalety w centrum Gnojnika. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na toaletę przy cmentarzu, to proszę zgłaszać do Rady Parafialnej …

14. Serdeczne Bóg zapłać składamy jednej rodzinie z parafii za ufundowanie figury Św. Michała Arch. w kwocie 4.000,00 zł. Podobnie jak figura Św. Antoniego będzie przy jednym z filarów naszego kościoła. Przy pozostałych dwóch filarach będą figury Najśw. Serca Jezusa i Św. Józefa z Dziec. Jezus. Te figury są wykonane z innego materiału niż Św. Michał Arch. i są dużo tańsze, tzn. ok. 1 tys. złotych. Poszukujemy fundatorów na te obie figury; jeśli byłby ktoś chętny, prosimy o zgłoszenie do księży.

15. Nie ustawajmy w codziennej modlitwie w naszych domach. Mamy transmisję z naszego kościoła Mszy Św. i modlitw: Msze Św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem majowym, wszystkie świąteczne i niedzielne /7.oo, 9.oo, 11.oo i 17.00/; do wtorku jest transmisja z kościoła z modlitwy różańcowej o godz. 20.30, w środę – z nabożeństwa Fatimskiego; od czwartku do niedzieli także Apele Jasnogórskie.

16. Zachęcamy dzieci i młodzież, a także dorosłych do włączenia się w modlitewną inicjatywę organizowaną przez parafię Św. Mikołaja w Lubzinie o nazwie „Anioły pełne dobroci”. Polega ona na ofiarowaniu wyjątkowego prezentu z okazji Dnia Dziecka – daru codziennej modlitwy przez cały czerwiec za dzieci wychowujące się w rodzinach z problemem alkoholowym, doznających przemocy i doznających skutków konfliktów zbrojnych. Więcej na www.aniolypelnedobroci.pl