IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 03 MAJA 2020

1. Chrystusa, który został ukrzyżowany, Bóg uczynił Panem i Mesjaszem. Dlatego jest naszym Pasterzem i bramą prowadzącą do zbawienia. Dziś, w Niedzielę Dobrego Pasterza modlimy się za kapłanów, których Chrystus powołał jako swoich pasterzy. Mamy prosić także, aby nie zabrakło nigdy tych, którzy w imieniu Chrystusa głosić będą Ewangelię i uobecniać Jego ofiarę …

2. Korzystamy na razie z takich samych limitów, co do ilości osób obecnych podczas Mszy Św. i nabożeństw w kościołach. W niedziele liczymy osoby i jeśli jest za dużo, to pozostali muszą być na zewnątrz kościoła. Zarówno w kościele, jak i na zewnątrz prosimy zachować odległości między sobą, chyba, że są domownicy; na zewnątrz prosimy stanąć przy murach kościoła; dla tych osób przy drzwiach kościoła rozdajemy Komunię Św. Zwracamy uwagę i bardzo prosimy, aby do kościoła nie tylko przychodzić ale i być w maseczkach. Ponawiamy prośbę, aby z domu nie przychodziło w niedzielę więcej niż jedna czy dwie osoby na daną Mszę Świętą. Ciągle jest dyspensa od udziału we Mszy Św. w niedziele, z obowiązkiem uczestnictwa dzięki transmisjom w środkach przekazu. W dalszym ciągu prosimy nie przyprowadzać dzieci i osoby starsze niech też pozostają w domach.

3. Odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. W czwartki, ze względu na wcześniejszą Adorację Najśw. Sakramentu, nabożeństwo majowe jest przed Mszą Św., w pozostałe dni powszednie – po Mszy Św. o godz. 18.00; w niedziele o godz. 16.40 i potem Msza Św. Zapraszamy do udziału w tych pięknych nabożeństwach, oddając się w opiekę Maryi, prosząc też o zatrzymanie epidemii i o więcej deszczu, aby susza nie zniszczyła tegorocznych plonów.

4. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Powołania.

5. W środę o godz. 20.00 młodzież z ks. Markiem poprowadzą „majówkę” pod krzyżem przy Drodze do Lewniowej.

6. W I czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30; od godz. 17.15 będzie odmawiany „czerwony różaniec”, do prowadzenia którego prosimy Gr. VII – Św. Marka, zelator – p. Edward Pysno; modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej parafii oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy; zapraszamy do świątyni, aby łączyć się ze Zbawicielem w godzinie Jego konania w Ogrojcu.

7. W Piątek – jest uroczystość Św. Stanisława Bpa i Męcz. ze Szczepanowa, Patrona Polski i naszej diecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

8. Składka na tacę w niedzielę jest przeznaczona na utrzymanie parafii. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary.

9. Spowiedź św. będzie pół godziny przed Mszą Św. wieczorną.

10. Przed rozpoczęciem wieczornego nabożeństwa, oprócz czwartku, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca lub koronki do Miłosierdzia Bożego o zatrzymanie epidemii i w intencji naszych rodzin.

11. Ks. Marek zaprasza na „spacer miłosierdzia” przy kościele Matki B. Fatimskiej w pierwsze wtorki miesiąca od godz. 20.00 lub na zgłoszenie telefoniczne. 12. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz niektóre miesięczniki, m.in. „Rycerz Niepok.”, „WPiS”. Są też do zabrania bezpłatne i poświęcone wizerunki Matki Bożej i Św. Jana Pawła II; można je wystawić w oknie lub inaczej wykorzystać w naszej pobożności.

13. Nie ustawajmy w codziennej modlitwie w naszych domach. Mamy transmisję z naszego kościoła Mszy Św. i modlitw: Msze Św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem majowym oraz wszystkie świąteczne i niedzielne /7.oo, 9.oo, 11.oo i 17.00/. Zachęcamy do odmawiania cząstki Różańca o godz. 20.30 /jest transmisja z kościoła/.