II NIEDZIELA WIELKANOCNA 19 KWIETNIA 2020 R.

1. Pan pochwala wiarę tych, którzy zachowują ją mimo prób, ale pochyla się także nad tymi, którzy błądzą i grzeszą, nie umiejąc lub nie chcąc wśród utrapień życia dostrzec Jego miłości. Dlatego chciał, by w Jego Kościele grzesznik spotykał się nie z odrzuceniem czy poniżającą litością, ale z miłosierdziem, które przywraca godność. Tego miłosierdzia potrzebujemy wszyscy, uwielbiajmy więc dziś Pana wychodzącego nam naprzeciw ze swoim błogosławieństwem …

2. Od jutra zostały złagodzone limity co do ilości osób obecnych podczas Mszy Św. i nabożeństw w kościołach. Jedna osoba przypada na 15 m2, czyli według wielkości naszego kościoła może to być 50 osób. W niedziele będziemy liczyć osoby i jeśli będzie za dużo, to pozostali muszą być na zewnątrz kościoła. Zarówno w kościele, jak i na zewnątrz prosimy zachować odległości między sobą, chyba, że są domownicy; na zewnątrz prosimy nie odchodzić w stronę parkingu, tylko stanąć przy murach kościoła; dla tych osób przy drzwiach kościoła będzie rozdawana Komunia Św. Od jutra wejście do kościoła będzie głównymi drzwiami i przychodzimy oczywiście w maseczkach. Prosimy też, aby z domu nie przychodziło w niedzielę więcej niż jedna czy dwie osoby na daną Mszę Świętą. W dalszym ciągu jest dyspensa od udziału we Mszy Św. w niedziele, ale jest obowiązek uczestnictwa dzięki transmisjom w środkach przekazu. Nie przyprowadzajmy dzieci do kościoła i osoby starsze niech też będą ostrożne.

3. W czwartek przypada uroczystość Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski; jest on też Patronem Akcji Katolickiej w Polsce.

4. W czwartek od godz. 17.00 będzie Adoracja Najśw. Sakramentu i około godz. 17.30 Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy; zapraszamy do świątyni, aby łączyć się ze Zbawicielem w godzinie Jego konania w Ogrojcu.

5. W Piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu. Pan Jezus pragnie, abyśmy byli z Nim w Jego eucharystycznej obecności pośród nas; znajdźmy chwilę czasu w ciągu dnia, wieczorem czy w nocy, aby napełnić się Jego Łaską i Miłością, których tak bardzo nam potrzeba w codziennym życiu, a tym bardziej w trudnym czasie, który teraz przeżywamy. Kto może być na konkretnej godzinie Adoracji, to bardzo prosimy o wpisanie się na listę, która jest dziś przy filarze z przodu kościoła /od str. zakrystii/ a w tygodniu będzie pod chórem. O godz. 18.30 będzie modlitwa za uzależnionych i o trzeźwość w rodzinach.

6. Ostatnia niedziela kwietnia będzie Niedzielą Biblijną i Synodalną, a także będziemy modlić się za kierowców.

7. Przypominamy, że Ks. Marek zaprasza na „spacer miłosierdzia” przy kościele Matki B. Fatimskiej w pierwsze wtorki miesiąca od godz. 20.00 lub na zgłoszenie telefoniczne.

8. Trwa Krucjata dla Polski - podejmijmy wezwanie do modlitwy i postu w intencji wyborów prezydenckich.

9. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku w przejściu koło zakrystii. Tam jest też koszyczek na ofiarę w ramach niedzielnej tacy na utrzymanie parafii. Za ofiary - serdeczne Bóg zapłać.

10. W dalszym ciągu nie ustawajmy w codziennej modlitwie w naszych domach. Mamy transmisję z naszego kościoła Mszy Św. i modlitw: Msze Św. w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00 oraz wszystkie niedzielne /7.oo, 9.oo, 11.oo i 17.oo/. Zachęcamy do odmawiania cząstki Różańca o godz. 20.30 /jest transmisja z kościoła/. Korzystajmy z transmisji Mszy Św. i nabożeństw także w radio RDN Małopolska czy też w telewizji i internecie; możliwości jest wiele.

11. Przypominamy gorący apel Caritas Diecezji Tarnowskiej o przekazanie 1% podatku na cele miłosierdzia realizowane przez Caritas naszej diecezji. Zachęcamy do wpisania tzw. celu szczegółowego, czyli Radka Kępę lub Paulinę Zając, aby przyjść im z pomocą w leczeniu.