NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 KWIETNIA 2020

1. Jezus żyje! Świadczą o tym Jego pierwsi uczniowie, począwszy od Marii Magdaleny i Apostołów. To oni – po Jego stwierdzonej ponad wszelką wątpliwość śmierci – rozmawiali z Nim, oglądali Jego pusty grób, a nawet wraz z Nim jedli i pili. Każdy z nich przeszedł drogę od żałoby po Mistrzu do wiary w Jego zmartwychwstanie. Dzisiejsza Eucharystia, przeżywana przez nielicznych w kościele, a w zdecydowanej większości w domu, dzięki transmisjom w środkach przekazu, jest dla nas szansą, by nie tylko wysłuchać ich świadectw, ale także osobiście lub duchowo spotkać się z żywym Jezusem …

2. Jutro drugi dzień Świat Wielkanocnych. Msze Św. będą sprawowane jak dzisiaj, czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Do Niedzieli Miłosierdzia trwa Oktawa Wielkanocy. Zachęcamy do udziału w Mszach Św. w ciągu tygodnia. Nowenna do Bożego Miłosierdzia jest odmawiana dziś i jutro o godz. 10.45, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.45. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W związku z ograniczeniami co do ilości osób obecnych podczas Mszy Św. i nabożeństw w kościołach, nie licząc kapłanów i osób posługujących przy ołtarzu, do 5 osób, prosimy zgłaszać telefonicznie chęć udziału we Mszy Św. w kościele w Mszach Św. niedzielnych i w tygodniu, niezależnie od tego czy ktoś zamówił intencje czy nie. Prosimy, aby z domu nie przychodziło więcej niż jedna czy dwie osoby, aby dać szansę też innym chętnym. Wejście do kościoła na wszystkie Msze Św. będzie odbywać się przez zakrystię. Zaś na Adorację w ciągu dnia przez główne drzwi kościoła.

4. W Oktawie Wielkanocy od wtorku do piątku kościół będzie otwarty od godz. 15.00 i będzie wystawiony Pan Jezus w monstrancji do naszej osobistej Adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 18.00. Natomiast w sobotę Adoracja Najśw. Sakramentu będzie w godz. 9.00 – 12.00. Prosimy zwracać uwagę, aby w danym momencie w kościele nie było za dużo osób. Prosimy skrócić modlitwy w kościele, aby inni chętni mogli wejść do kościoła na modlitwę czy spowiedź.

5. Podczas godzin Adoracji będzie w dalszym ciągu dyżur w konfesjonale i co kilkanaście minut będzie udzielana Komunia Św. Kto ma taką możliwość, zachęcamy, aby skorzystać, chociaż czas Komunii Św. wielkanocnej, wynikający z trzeciego przykazania kościelnego trwa jeszcze do Uroczystości Trójcy Świętej, czyli do dnia 7 czerwca. Warto przystąpić do spowiedzi w związku ze Świętem Miłosierdzia Bożego, gdyż Pan Jezus daje obietnicę szczególnie hojnych łask miłosierdzia, nawet dla najbardziej zatwardziałych grzeszników.

6. W czwartek od godz. 17.15 będzie Nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio i Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej. „Godzinę Świętą” w czwartek przeżyjmy przede wszystkim w domach, łącząc się ze Zbawicielem w godzinie Jego konania w Ogrojcu. W Piątek po Mszy Św. wieczornej będzie w kościele procesja pokutna, podczas której będziemy przepraszać Boga za nasze grzechy i błagać o ustanie epidemii.

7. Msze Św. w Niedzielę Miłosierdzia będą w tradycyjnym porządku: 7.00, 9.00, 11.00, a popołudniu o godz. 17.00.

8. Przypominamy, że Ks. Marek zaprasza na „spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej w pierwsze wtorki miesiąca od godz. 20.00 i ewentualnie na zgłoszenie telefoniczne.

9. Trwa Krucjata dla Polski - podejmijmy wezwanie do modlitwy i postu w intencji wyborów prezydenckich.

10. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku w przejściu koło zakrystii. Tam jest też koszyczek na ofiarę w ramach niedzielnej tacy na utrzymanie parafii. będzie on także wystawiony podczas tygodnia. Za ofiary - serdeczne Bóg zapłać. W godzinach Adoracji Najśw. Sakr. czasopisma będą pod chórem, m.in. „dobre nowiny”.

11. W dalszym ciągu nie ustawajmy w codziennej modlitwie w naszych domach. Dzięki ks. Markowi mamy transmisję z naszego kościoła Mszy Św. i modlitw. Możemy więc duchowo łączyć się w modlitwie. Zachęcamy do odmawiania cząstki Różańca o godz. 20.30. Korzystajmy z transmisji Mszy Św. i nabożeństw także w radio RDN Małopolska czy też w telewizji; możliwości jest wiele.