II. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 4.03.2012 ROK

1. Dzisiaj, obchodząc Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, pod hasłem: "Daj świadectwo miłości i pomóż Kościołowi w krajach misyjnych", są przy kościele zbierane ofiary do puszek na sfinansowanie projektów misyjnych, w ramach Dzieła Pomocy "Ad Gentes". Przez cały rok możemy wspomagać polskich misjonarzy poprzez wysyłanie sms-ów o treści Misje na numer 72032.

2. W dni powszednie wszystkie Msze św. wieczorne i poranne będą sprawowane  w kościele Matki Bożej Fatimskiej.  W niedziele Msza św. o godz. 7.00 jest sprawowana w kościele św. Marcina a pozostałe w nowej świątyni.

3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które są odprawiane:

* Gorzkie Żale - w niedziele o godz. 16.00 i zaraz po nich Msza św., która może zacząć się kilka minut przed godziną 17.00;

* Droga Krzyżowa - w nowym kościele: w piątek o godz. 17.00 i po niej  Msza św.

4. W najbliższy piątek nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 20.00, gdyż zaraz po Mszy św. wieczornej odbędzie się w nowym kościele Misterium słowno - muzyczne pt. "Droga Krzyżowa", w oparciu o teksty ks. Jana Twardowskiego, które będzie recytował aktor Jan Nowicki i wystąpi zespół "De Profundis". Do tej pory misterium mogli obejrzeć mieszkańcy wielu miast z Polski i poza jej granicami. Koncerty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mediów i dostarczały niezapomnianych wzruszeń rzeszom słuchaczy. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału, szczególnie młodzież i dorosłych. Skorzystajmy z tej okazji, że wystawiane jest w naszej świątyni.

5. Uczniów II klas gimnazjum prosimy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę na godz. 17.00, zaś I klas gimnazjum w piątek na Drogę             Krzyżową o godz. 17.00 i Mszę św. Prosimy o obecność także ich Rodziców.

6. Spotkanie dla Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej będzie w środę, ale tym razem wyjątkowo o godz. 16.15, w sali obok zakrystii.

7. Wielkopostny Dzień Skupienia dla Grup Modlitewnych Św. O. Pio i jego czcicieli z naszej diecezji będzie w kościele pw. Bł. Karoliny w Tarnowie, w sobotę, 10 marca. Dzień Skupienia zaczyna się o godz. 10.00, a kończy się Mszą św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Władysława Bobowskiego o godz. 15.00. Można się włączyć w Dzień Skupienia o każdej porze. Program jest podany w gablotach ogłoszeń.

8. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w najbliższą niedzielę. Dla Róż Matek i Ojców po Mszy św. o godz. 7.00 i 9.00, a dla Róż Dzieci i Młodzieży - po godz. 11.00.

9. Serdeczne Bóg zapłać składamy jednej rodzinie z parafii za ofiarę na cały jeden  konfesjonał do nowej świątyni. Zachęcamy do dalszych ofiar, które z pewnością Bóg wynagrodzi hojnie swymi łaskami.

10. Bardzo prosimy o modlitwy, post i inne duchowe ofiary w intencji naszych parafialnych Rekolekcji, które rozpoczną się za dwa tygodnie, w sobotę wieczór, dnia 17. marca.

11. Zachęcamy serdecznie i gorąco do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej, aby w ten sposób włączyć się w pomoc dzieciom, rodzinom, chorym i starszym, którzy potrzebują i oczekują naszego życzliwego wsparcia. Na stoliku z gazetami można pobrać jeszcze folder przygotowany przez Caritas naszej diecezji.

12. Od dzisiaj są rozprowadzane przy kościele wielkanocne baranki i paschaliki.  Ofiara przynajmniej 5 zł wspiera wielkanocne dzieło charytatywne prowadzone przez Caritas. W szkole, w tym tygodniu, dzieci otrzymają skarbonki na jałmużnę wielkopostną, która pomoże w leczeniu dzieci i osób starszych. Zachęcamy, by całe rodziny włączyły się w to szlachetne dzieło, rezygnując z konkretnej przyjemności i składając ofiarę do skarbonki.

13. Polecamy czasopisma katolickie: W "Gościu Niedz." jest m.in. o drugim uczynku miłosiernym co do duszy - "nieumiejętnych pouczać", a także artykuły na tematy religijne i społeczne oraz informacje z życia naszej diecezji. "Mały Gość Niedzielny", "Rycerz Niepokalanej", miesięcznik "Miłujcie się", nowa "Nasza Arka" /do wyboru z płytą lub bez/ o tradycjach Wielkiego Postu. Dla dzieci nowy "Promyczek Dobra" z naklejkami w prezencie, dla klas II "Dominik" i jeszcze inne czasopisma.

14. Dziś wspominamy św. Kazimierza Królewicza, a w czwartek obchodzimy Dzień Kobiet. Kazimierzom, Kazimierom i innym Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Kobietom składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i wiele ludzkiej miłości i życzliwości na każdy dzień życia.

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta od godz. 8.30

4 III  -  Róża Św. Szymona z Lipnicy,