IV NIEDZIELA WLK POSTU 22 MARCA 2020

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu jest nazywana „Laetare” – czyli niedzielą radości. Mimo trudnego doświadczenia epidemii, którą z ufnością zawierzamy Bogu, źródłem radości jest Miłość Boga do nas i Jego obecność pośród nas, zwłaszcza w Najświętszym Sakramencie. Nie jesteśmy sami: Bóg jest z nami i przy nas – niech pewność bliskości Boga wlewa w nasze serca pokój i głęboką radość. Dzisiejsza Ewangelia o uzdrowieniu niewidomego od urodzenia niech będzie okazją do spotkania z Chrystusem, światłością świata i do odnowienia naszego Przymierza z Bogiem, które dokonało się na chrzcie św.

2. W związku z wymogami ograniczenia ilości osób do 50. podczas Mszy Św. i nabożeństw w kościołach, jest dziś zmieniony porządek Mszy Św. Są sprawowane:
• w sobotę – o godz. 17.00 i 18.30;
• w niedzielę - o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz 15.00 i 16.45. W dalszym ciągu są odwołane nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Po każdej Mszy Św. śpiewamy błagalne Suplikacje o zatrzymanie epidemii koronawirusa.

3. Od poniedziałku do czwartku będzie kościół otwarty od godz. 15.00 i będzie wystawiony Pan Jezus w monstrancji do naszej osobistej Adoracji Najśw. Sakramentu. W piątek Adoracja Najśw. Sakramentu będzie w godz. 9.00 – 12.00 oraz 15.00 – 18.00.

4. W czwartek – przed godz. 17.30 rozpocznie się Nabożeństwo ku czci Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich oraz „Koronka do krwawych łez Matki Bożej” za chorych, zniewolonych i w innych ważnych intencjach.

5. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – niech zaproszenie Pana Jezusa, aby być z Nim w trwodze konania i osamotnieniu Ogrojca, poruszy nasze serca …

6. Ponieważ raczej nie będzie możliwości zorganizowania tzw. spowiedzi przedświątecznej, dlatego już teraz zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Podczas godzin Adoracji w tygodniu będzie dyżur w konfesjonale, czyli od poniedziałku do czwartku w godz. 15.00 – 18.00, w piątek w godz. 9.00 – 12.00 i 15.00 – 18.00.

7. Wyjazd z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych w domach, którzy nie podlegają kwarantannie, będzie w sobotę od godz. 9.00 od kościoła Matki B. Fatimskiej. Od dziś i w ciągu tygodnia prosimy te osoby zgłaszać w zakrystii, a w sobotę nas podwieźć do nich.

8. W niedzielę, 29 marca, Msze Św. będą sprawowane trochę w innym porządku niż dotychczas:
• w sobotę wieczorem będą Msze Św. z V niedzieli Wlk. Postu - o godz. 16.30 i 18.00;
• w niedzielę – 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 16.00.

9. Ks. Marek zaprasza na „spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej we wtorek od godz. 20.00.

10. Pamiętajmy o Krucjacie dla Polski, która jest wezwaniem dla nas, Polaków do modlitwy i postu w intencji wyborów prezydenckich.

11. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Źródło” i „Niedziela” , także miesięczniki, wśród których są dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek”, „Moje pismo Tęcza” i „Dominik”… Na stoliczku pod chórem są do nabycia: baranki wielkanocne i paschaliki – ofiara przynajmniej 6 zł; duże paschaliki – ofiara przynajmniej 12 zł i średnie baranki – ofiara przynajmniej 10 zł. Wszystko w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas.

12. W środę jest uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00 będzie podejmowana Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, która jest 9-miesięczną modlitwą, jedną tajemnicą różańca i krótką modlitwą codzienną, w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Istotą modlitwy jest ochrona życia poczętego – dar samego Boga; to piękne dzieło apostolskie ratowania istot najbardziej niewinnych i bezbronnych. Bezpłatna gazetka poświęcona Duchowej Adopcji jest do zabrania ze stoliczka pod chórem, także deklaracje udziału w Duchowej Adopcji. Ostatnią część deklaracji z własnymi danymi /można wpisać tylko imię, jeśli ktoś nie chce więcej/ w ciągu tygodnia lub przy innej okazji zostawiamy na stoliczku pod chórem lub też w zakrystii. W środę zostaną poświęcone, wydane specjalnie w tym roku Modlitewniki pt. „Nieplanowane” z rozważaniami tajemnic różańcowych na czas 9 miesięcy Adopcji. Będą też do zabrania spod chóru lub z zakrystii. Zachęcamy do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego …

13. Serdeczne Bóg zapłać składamy pewnej osobie z parafii za ofiarę 1.150,00 zł na figurę Pana Jezusa Ukrzyżowanego /krzyż na belce nad prezbiterium/.

14. Podczas dyżuru w konfesjonale będziemy udzielać Komunii Św. od poniedziałku do czwartku o godz. 15.30; 16.15 i 17.00; w piątek - o godz. 10.00; 11.00; 12.00 oraz 15.30; 16.15 i 17.00.

15. Zachęcamy do łączności wszystkich Parafian na codziennej modlitwie w domach:
* o godz. 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia;
* o godz. 20.30 – cząstką Różańca św. , a przy okazji możemy zapalić świecę w oknie na znak jedności nas wszystkich. W tym czasie epidemii możemy otrzymywać od znajomych na komórkę czy komputer wiele różnych modlitw, które mogą powodować zamieszanie i utrudnienie, by je wszystkie odmawiać. Dlatego skoncentrujmy się na Różańcu i Koronce do Miłosierdzia Bożego. Korzystajmy także z transmisji Mszy Św. i nabożeństw w radio, telewizji i internecie, ale przede wszystkim pamiętajmy o obecności Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie, bo jest w Nim zapomniany i opuszczony. Stąd gorąca zachęta do przychodzenia w ciągu tygodnia na Adoracje Najśw. Sakramentu oraz oddawania siebie i całej rodziny Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

16. Palmy wielkanocne są do nabycia w zakrystii; ofiara przynajmniej 20 zł jest na nowy kościół.