III NIEDZIELA WLK POSTU 15 MARCA 2020

1.      Zostaliśmy  ochrzczeni. Istnieje w nas źródło wody żywej, która obmywa, co grzeszne
i daje życie Boże. W trzecią Niedzielę Wielkiego Postu odnawiamy przymierze zawarte
z Bogiem na chrzcie św., aby znów na nowo otrzymać źródło wody żywej – łaskę, którą jest Chrystus w naszych sercach. Jezus chce ugasić nasze pragnienie przy cysternach dziurawych, które wody zatrzymać nie mogą …

2.      W związku z rozporządzeniami władz państwowych i kościelnych jest dziś zmieniony porządek Mszy Św. Będą sprawowane o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz 15.00 i 16.45.
Nie będzie dziś i za tydzień Gorzkich Żali, jak też w piątek żadnej Drogi Krzyżowej.
Rekolekcje Parafialne zostają też odłożone na inny czas. Dzisiaj nie będzie też zbierania ofiar w rejonach naszej parafii; może będzie to możliwe za miesiąc. Listy, które zostały zabrane proszę zatrzymać przez ten czas u siebie.
Dzisiaj po każdej Mszy Św. śpiewamy błagalne Suplikacje o zatrzymanie epidemii koronawirusa. 

3.      Jutro rozpoczyna się Triduum Modlitw za ojców i mężczyzn przed uroczystością Św. Józefa. Msze Św. przez te trzy dni  będą sprawowane w kościele /bo kaplica jest malowana/ o godz. 6.30, także w środę, mimo, że nie ma podanych intencji i wieczorem: w poniedziałek i wtorek – 18.00, a w środę – 17.30 /ze względu na kapłański Dzień Skup./

4.      W czwartek przypada uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła.
Msze Św. będą o godz. 7.00 i 18.00.

5.      Od poniedziałku do czwartku po Mszy Św. wieczornej będzie w kościele procesja błagalna ze śpiewem Litanii i Suplikacji, nie tylko o zatrzymanie epidemii, ale też o powrót do zdrowia dla zarażonych koronawirusem oraz ochronę naszych rodzin.

6.      W czwartek – będzie Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00,w czasie której będzie Nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio oraz  „Koronka do krwawych łez Matki Bożej” za chorych, zniewolonych i w innych ważnych  intencjach.

7.      Od poniedziałku do czwartku będzie kościół otwarty od godz. 15.00 do wieczornego nabożeństwa i będzie dyżur w konfesjonale jednego kapłana. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i osobistej modlitwy przed Panem Jezusem obecnym w tabernakulum.

8.      „Godzina Święta” w czwartek  od godz. 23.oo do północy – w okresie Wielkiego Postu niech zaproszenie Pana Jezusa, aby być z Nim w trwodze konania i osamotnieniu Ogrojca, jeszcze bardziej poruszy nasze serca  …

9.      W piątek– przypada ogłoszone przez papieża Franciszka tzw. „24 godziny dla Pana”.
Po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu.
Lista z godzinami Adoracji jest przy filarze z przodu kościoła –na wprost ołtarza Bożego Miłosierdzia, a w tygodniu będzie wystawiona pod chórem. Gorąco zachęcamy do wpisania się na konkretne godziny Adoracji, która potrwa do godz. 7.00 w sobotę.
Podczas piątkowej Adoracji będzie dyżur w konfesjonale w godz.9.00 – 12.00
oraz 15.00 – 18.00.

10.  W niedzielę, 22 marca, Msze Św. będą sprawowane w następujacych godzinach:
·         W sobotę wieczorem będą Msze Św. z IV niedzieli Wlk. Postu o godz. 17.00 i 18.30;
·         W niedzielę, jak dziś – 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz 15.00 i 16.45.
11.  Ks. Marek zaprasza na „spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej
we wtorek od godz. 20.00.

12.  Gorąco zachęcamy do włączenia się wKrucjatę dla Polski, która jest wezwaniem dla wszystkich Polaków do modlitwy i postu w intencji wyborów prezydenckich.

13.  Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Źródło”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela” ,
także miesięczniki, wśród których są dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek”, „Moje pismo Tęcza” i „Dominik”… Przy kościele są rozprowadzane: baranki wielkanocne
i paschaliki – ofiara przynajmniej 6 zł;  duże paschaliki – ofiara przynajmniej 12 zł i średnie baranki – ofiara przynajmniej 10 zł. Wszystko to jest w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas.

14.  W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, albo też w późniejszym czasie będzie podejmowana Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, która jest 9-miesięczną modlitwą, jedną tajemnicą różańca i krótką modlitwą codzienną, w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Istotą modlitwy jest ochrona życia poczętego – dar samego Boga; jest też dziękczynieniem za własne życie, a także dopełnieniem daru rodzicielstwa dla tych, którzy nie mogą mieć własnych dzieci. Jest to piękne dzieło apostolskie ratowania istot najbardziej niewinnych i bezbronnych. Bezpłatna gazetka poświęcona Duchowej Adopcji jest do zabrania: dziś ze stoliczka przy filarze z przodu kościoła /k. ołtarza „Jezu, ufam Tobie!”/, a w tygodniu będzie wystawiona pod chórem. Zachęcamy do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego …

15.  Podczas tego tygodnia zachęcamy do przyjęcia Komunii Św. przez te osoby, które ze względu na Dekret Ks. Biskupa nie mogły być na Mszy Św. w niedzielę i nie będą też miały takiej możliwości w danym dniu. Chętnych zapraszamy rejonami:
·         Poniedziałek – g. 15.15 – Centrum;
                 g. 15.45 – Nowa Wieś;
                 g. 16.15 – Stara Wieś;
                 g. 16.45 – Domy przy Drodze do Lewniowej i pod Lewniową;
 
                * Wtorek -              g. 15.15 – Wójtówka;
                                                 g. 15.45 – Domy od Uszwi;  
                                                 g. 16.15 – Niziny;
                                                 g. 16.45 – Domy przy Drodze do Nowego Sącza;
                                                
                 * Środa -                g. 15.15 – Wisowa;
                                                 g. 15.45 – Domy przy Drodze do Chronowa;
                                                 g. 16.15 – Bania i okolice;
                  * Czwartek -         g. 15.15 – Zarzecze i Potoczki;
                                                 g. 15.45 – Górka;
                                                 g. 16.15 – ci, którzy nie mogli być w wyznaczonym czasie;
                                                 g. 16.45 – ci, którzy nie mogli być w wyznaczonym czasie.
 
                        Podczas Adoracji w piątek Komunia Św. będzie rozdawana
                       dla obecnych wtedy na Adoracji o godz. 10.00, 11.00, 12.00;
                                                                                            15.00; 16.00; 17.00.
16.  Zachęcamy do łączności wszystkich Parafian na codziennej modlitwie w domach:
                        * o godz. 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia;
                        * o godz. 20.30 – cząstką Różańca św. , a przy okazji możemy zapalić świecę w oknie na znak jedności nas wszystkich.

17.   Spotkanie Synodalne Rady Parafialnejbędzie we wtorek po nabożeństwie wieczornym.

18.  Różańcowe Róże dzieci i młodzieżybędzie organizował Ks. Marek przez facebook.