I NIEDZIELA WLK POSTU 01 MARCA 2020

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia, przychodzimy do Chrystusa – Nowego Adama, by wśród pokus i trudności odnaleźć wartość naszej wiary, która przynosi nam usprawiedliwienie. Syn Boży kuszony przez szatana wzywa nas swoim przykładem, abyśmy jak On odrzucili to, co zagradza nam drogę do drzewa życia i sprowadza śmierć …

2. Msze Św. w ciągu tygodnia: i rano i wieczorem, oprócz piątku wieczór, będą sprawowane w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej i Św. Jana Pawła II.

3. W I czwartek – będzie Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, a od godz. 17.30 będzie odmawiany „czerwony różaniec”, do prowadzenia którego prosimy Gr. VI – Św. Józefa, zelator p. Maria Musiał; także modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, również z naszej parafii oraz „Koronka do krwawych łez Matki Bożej” za chorych, zniewolonych i w innych ważnych intencjach; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca”, ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias oraz spotkanie w kaplicy dla uczestników grup „czerwonego różańca”.

4. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – to zaproszenie Pana Jezusa, abyśmy byli z Nim w Jego cierpieniu i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrójcu; w okresie Wielkiego Postu niech jeszcze bardziej poruszy nasze serca, by było nas więcej na tej modlitwie …

5. W I piątek – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00; będziemy modlić się za misjonarzy i także wesprzemy ich naszymi ofiarami na tacę.

6. W I sobotę – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.00, do prowadzenia którego prosimy I – III Róże Matek /rozważania w zakrystii/.

7. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
• Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30 i zaraz po niej Msza Św. i o godz. 20.00 – prowadzona przez młodzież /z udzieleniem Komunii Św./;
• Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 16.00 i po nich, około godz. 17.00 - Msza Św. 8. Spowiedź św. z okazji I piątku i I soboty miesiąca: • Dla dzieci – środa – od godz. 17.00;
• Dla młodzieży – czwartek – od godz. 17.00; • Dla dorosłych – piątek – od godz. 16.30. Spowiedź w środę i czwartek będzie w kaplicy, a w piątek w kościele.

9. Ks. Marek zaprasza na „spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej we wtorek od godz. 20.00.

10. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00.

11. W niedzielę, 8 marca, na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie książeczek do modlitwy dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św.

12. Druga niedziela Wlk. Postu to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

13. Składamy serdeczne Bóg zapłać osobom, które przyszły do pracy na cmentarzu we wtorek oraz w sobotę; dzięki temu to, co było zaplanowane zostało zrealizowane. Planując położenie kostki w alejce na cmentarzu prosimy o zgłoszenie się chętnych do tej pracy, jakąś ofertę, może spośród naszych parafian, ewentualnie też osób chętnych do pomocy.

14. Krucjata dla Polski to zaproszenie i wezwanie dla wszystkich Polaków do modlitwy i postu w jednym dniu w tygodniu w intencji wyborów prezydenckich. Jest to prośba o mądrość i światło Ducha Świętego, aby roztropnie głosować mając na uwadze dobro naszej Ojczyzny, by potrafiła obronić chrześcijańskie wartości, z których wyrasta i przekazać je następnym pokoleniom. Krucjata dla Polski rozpoczyna się dzisiaj i trwać będzie do dnia 10 maja. Gorąco zachęcamy do włączenia się w Krucjatę, bowiem tylko wtedy, gdy Polska będzie wierna Bogu i Maryi, może zapewnić sobie pomyślną przyszłość i pozostać suwerenna.

15. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po wieczornej Mszy Św.

16. Podziękowanie i informacje o Walentynkowej Zabawie Charytatywnej będą za tydzień.

17. W tym tygodniu rozdamy w szkole dzieciom skarbonki wielkopostne na ofiary w ramach jałmużny jako „dar juniora dla seniora”. Zachęcamy do włączenia się w ten dar całej rodziny, a nie tylko dzieci.

18. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Źródło”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela” , także nowe miesięczniki, wśród których są dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i „Dominik”. Szczególnie polecamy nowe „Miłujcie się”, w którym jak zawsze są przejmujące, piękne świadectwa o nawróceniu, uzdrowieniu oraz z życia narzeczonych i małżonków … Można dziś przy wyjściu z kościoła zabrać bezpłatną gazetę z serii „dobre nowiny”, w której m.in. o pięknym filmie, jaki wszedł do polskich kin, będzie grany też w Brzesku, pt. „Najświętsze Serce”. Od dziś są rozprowadzane przy kościele: baranki wielkanocne i paschaliki – ofiara przynajmniej 6 zł; duże paschaliki – ofiara przynajmniej 12 zł i średnie baranki – ofiara przynajmniej 10 zł. Wszystko to jest w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas.