VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 LUTEGO 2020

1. Dzisiaj Pan Bóg mówi nam, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości i to miłości nawet nieprzyjaciół. Chrześcijaninem jest dopiero ten, kto potrafi tak miłować. Ofiara Chrystusa, którą składamy podczas Eucharystii, daje nam tę niepojętą dla świata moc – miłowania nieprzyjaciół. Bóg jest naszym najlepszym i kochającym Ojcem. Z ufnością prośmy Go o siłę do wiernego wypełniania przykazania miłości na co dzień …

2. Dzisiaj w ramach Nabożeństwa 40 – godzinnego zatrzymamy się chwilę na Adoracji Najśw. Sakramentu po każdej Mszy Św. oraz zapraszamy na godz. 15.00, aby przed Jezusem eucharystycznym modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia, rozważyć cząstkę Różańca i odśpiewać Nieszpory eucharystyczne. Weźmy ze sobą teksty nieszporów, bo nie ma ekranów.

3. Zapraszamy na Nabożeństwo 40 – godzinne także jutro i we wtorek. Będzie się odbywać w kaplicy. Mimo prac w kościele starajmy się je przeżyć jak najlepiej.

4. W środę przypada Popielec: rozpoczyna się czas Wielkiego Postu i okres Komunii Św. wielkanocnej. Msze Św. z posypaniem głów popiołem będą sprawowane o godz. 7.00 i 9.00 oraz o godz. 16.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki bezmięsne, w tym jeden do syta /dla osób między 18 a 60 rokiem życia/ i abstynencja od pokarmów mięsnych /od 14 lat do końca życia/. Składka jest na cele charytatywne.

5. Msze Św. w ciągu tygodnia: i rano i wieczorem, oprócz Środy popielcowej i piątku wieczór, będą sprawowane w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej i Św. Jana Pawła II i wejście będzie przez kaplicę.

6. W czwartek – będzie Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, a od godz. 17.30 będzie nabożeństwo ku czci Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich oraz „Koronka do krwawych łez Matki Bożej” za chorych, zniewolonych i w innych ważnych intencjach.

7. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – to zaproszenie Pana Jezusa, abyśmy byli z Nim w Jego cierpieniu i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrójcu. Rok temu w Wielkim Poście zaczęliśmy Godziny Święte w naszym kościele. Może czas Wlk. Postu będzie okazją do liczniejszego udziału w tej szczególnej modlitwie …

8. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
• Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30 i zaraz po niej Msza Św. i o godz. 20.00 – prowadzona przez młodzież /z udzieleniem Komunii Św./;
• Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 16.00 i po nich, około godz. 17.00 - Msza Św.

9. Ks. Marek zaprasza na „spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej we wtorek od godz. 20.00.

10. Młodzież z klas VIII, w ramach przygotowania do Bierzmowania, prosimy wraz z ich rodzicami na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 20.00.

11. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a od Popielca – Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na renowację kościoła św. Marcina: od pary narzeczonych – 200 zł i 100 koron norweskich oraz indywidualna ofiara – 200 zł.

13. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medziugorje w terminie: 22 – 29 VI /rocznica objawień/, a także na pielgrzymkę do Libanu, m.in. do św. Charbela w Annaya, w dn. 27 IV – 3 V; zgłoszenia i informacje w zakrystii.

14. Jeśli pogoda na to pozwoli, to we wtorek od godz. 8.30 prosimy o pomoc przy pracach na cmentarzu. Potrzebne są ciągniki, piły, siekierki; prosimy też panie do lżejszych prac.

15. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Źródło”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela” , także miesięczniki, wśród których są dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i „Dominik”. Szczególnie polecamy nowe „Miłujcie się”, w którym jak zawsze są przejmujące, piękne świadectwa o nawróceniu, uzdrowieniu oraz z życia narzeczonych i małżonków … W zakrystii jest jeszcze 4 tom „Dziejów Polski”, dla tych Parafian, którzy zakupili poprzednie trzy tomy /koszt 60 zł/.