VI NIEDZIELA ZWYKŁA 16 LUTEGO 2020

1. „Jeżeli zechcesz, zachowasz przykazania” – słyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Pan Bóg wzywa nas, abyśmy nie szukali wykrętów, lecz poważnie traktowali Boże prawo. Niech udział w Eucharystii, będącej uwielbieniem przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie Boga Ojca, a zwłaszcza przyjęcie Ciała Pańskiego, naszego pokarmu na życie wieczne, uzdalnia nas do takiego życia, byśmy zawsze mogli Bogu się podobać …

2. Prosimy o cierpliwe znoszenie niedogodnień w związku z malowaniem kościoła. Musi to potrwać kilka tygodni, aby potem było pięknie.

3. Wszystkie Msze Św. w ciągu tygodnia: i rano i wieczorem, są sprawowane w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej i Św. Jana Pawła II i wejście będzie przez kaplicę.

4. Spotkanie Modlitewne dla chętnych będzie w środę w kaplicy po Mszy Św. wieczornej.

5. W czwartek – będzie Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, a od godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio oraz „Koronka do krwawych łez Matki Bożej” za chorych, zniewolonych i w innych ważnych intencjach. Po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

6. W czwartek, 20 lutego, przypada setna rocznica śmierci św. Hiacynty Marto, jednej z pastuszków fatimskich. Z tej okazji na całym świecie, w łączności z Fatimą, jest adoracja i różaniec w intencji rodzin oraz zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi dzieci, młodzieży i rodzin naszych i całego świata. Zapraszamy do naszej kaplicy na godz. 22.00 na wspólną modlitwę przed Najśw. Sakramentem, odmówienie cząstki różańca i dokonanie aktu zawierzenia się Maryi Niepokalanej wg św. Maksymiliana Kolbe.

7. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – to zaproszenie Pana Jezusa, abyśmy byli z Nim w Jego cierpieniu i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrójcu.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary: jednej rodzinie z parafii na relikwiarium w kaplicy – 4.500,00 zł; oraz ofiary indywidualne: 3.000,00 zł - na malowanie kościoła i ołtarz w kaplicy oraz 3.000,00 zł – na renowację kościoła św. Marcina.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Francji i Włoch, m.in. Lourdes i La Salette w dn. 8 - 16 sierpnia; koszt 890 zł i 350 euro; w lutym potrzebna zaliczka 400 zł i 200 euro. Są też ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę do Medziugorje w terminach: 30 V – 6 VI; 22 – 29 VI /rocznica objawień/; 30 IX – 6 X; a także na pielgrzymkę do Libanu, m.in. do św. Charbela w Annaya, w dn. 27 IV – 3 V; zgłoszenia i informacje w zakrystii.

10. W najbliższą niedzielę będą u nas dawać świadectwo chłopcy ze wspólnoty Cenacolo z Poręby Radlnej k. Tarnowa. Będą mieć też wyrabiane przez siebie dewocjonalia, które można nabyć, gdyż oni utrzymują się tylko z tego, co otrzymają w darze od innych.

11. W niedzielę rozpocznie się Nabożeństwo 40- godzinne. Po każdej Mszy Św. zatrzymamy się na chwilę adoracji Najśw. Sakramentu oraz popołudniu od godz. 15.00 do 16.00: będzie to Koronka do Bożego Miłosierdzia, cząstka Różańca św. i Nieszpory eucharystyczne. Nabożeństwo 40 – godzinne będzie jeszcze w poniedziałek i wtorek przed Popielcem.

12. Chcemy położyć kostkę w alejce na cmentarzu, przy ogrodzeniu od strony południowej, ale wcześniej trzeba obciąć z dołu gałęzie drzew, a te które są w złym stanie wyciąć. Dlatego prosimy o pomoc, abyśmy nie musieli wydawać pieniędzy na te prace. Prosimy o zgłoszenie do zakrystii osób chętnych do pomocy, a także kogoś z ciągnikiem czy też z piłą do drewna.

13. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Źródło”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela” , także miesięczniki, wśród których są dla dzieci: „Promyczek Dobra” /dodatek walentynkowy/ „Mały Promyczek” /maski karnawałowe/ i „Dominik” … W zakrystii jest 4 tom „Dziejów Polski”, dla tych Parafian, którzy zakupili poprzednie trzy tomy /koszt 60 zł/.

14. Prosimy o zabranie z zakrystii list na rejony, na dzisiejszą zbiórkę ofiar:
a/ Niziny i domy przy nowym kościele;
b/ Granice Chronowskie – część bliżej kościoła.

15. We wtorek od godz. 20.00 Ks. Marek Lis zaprasza wszystkich chętnych na "spacer miłosierdzia",  który jest okazją indywidualnej rozmowy i medytacji nad osobistymi problemami.