V NIEDZIELA ZWYKŁA 09 LUTEGO 2020

1. Panu Bogu nie chodzi o gzymsy i fasady. Czysto zewnętrzne oddawanie czci nie jest Mu potrzebne. Chodzi raczej o to, byśmy oddawali Bogu cześć, wiernie trzymając się Jego przykazań – słyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Tak żyjąc, najlepiej oddajemy Mu cześć i przyczyniamy się do tego, że i świat staje się lepszy. Niech Eucharystia, w której Bóg daje nam samego siebie, sprawi, że kiedy słyszymy na koniec Mszy Św. słowo: „Idźcie”, pójdziemy zdecydowani żyć Ewangelią na przekór temu, co proponuje nam dzisiejszy świat …

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych …

3. Od jutra będzie zmiana godzin odprawiania Mszy Św. porannych od poniedziałku do piątku: będą o godz. 6.30, a wieczorne w tygodniu – o godz. 18.00

4. Ponieważ rozpocznie się malowanie kościoła, dlatego wszystkie Msze Św. w ciągu tygodnia: i rano i wieczorem, będą sprawowane w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej i Św. Jana Pawła II i wejście będzie przez kaplicę.

5. We wtorek jest wspomnienie NMP z Lourdes i obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy do modlitwy za chorych podczas Mszy Św. o godz. 6.30, a także do Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej, gdzie o godz. 15.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne, a o godz. 16.30 będzie sprawowana Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Henryka Nowackiego i po niej procesja różańcowa do Groty. Cały program jest na plakacie przy kościele.

6. We wtorek od godz. 20.00 Ks. Marek Lis zaprasza wszystkich chętnych na "spacer miłosierdzia",  który jest okazją indywidualnej rozmowy i medytacji nad osobistymi problemami.

7. Spotkanie Modlitewne dla chętnych będzie w środę po Mszy Św. wieczornej.

8. W czwartek – będzie Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, a od godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II oraz „Koronka do krwawych łez Matki Bożej” za chorych, zniewolonych i w innych ważnych intencjach. Po Mszy Św. ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.

9. W czwartek po wieczornym nabożeństwie będzie Spotkanie Rycerstwa Niepokalnej, zaś w piątek po wieczornym nabożeństwie będzie spotkanie członków Akcji Katolickiej.

10. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – to zaproszenie Pana Jezusa, abyśmy byli z Nim w Jego cierpieniu i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrójcu.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w III niedzielę stycznia przez rodziny naszej parafii na malowanie kościoła, które wyniosły 42.715,00 zł. Zbiórka ofiar w rejonach naszej parafii za tydzień będzie przeznaczona na renowację kościoła św. Marcina. Złożyliśmy wnioski na dofinansowanie prac przy naszym zabytkowym kościele i ufamy, że otrzymamy wsparcie, ale potrzeba też wkładu własnego. Jak zwykle przy okazji tej zbiórki prosimy także o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza; to zaledwie 50 zł od rodziny na cały rok. W zakrystii są do zabrania listy na poszczególne rejony, bardzo prosimy, aby je zabrać. Serdecznie dziękujemy tym Parafianom, którzy podejmują się zbiórki ofiar oraz wszystkim Ofiarodawcom. Ponawiamy naszą prośbę do ludzi młodych, którzy pracują, aby przez własną ofiarę włączyli się czy to w renowację zabytkowego kościoła, czy wyposażenie nowej świątyni. Bądźmy pewni, że Bóg zna nasze serca i hojnie wynagrodzi swym Błogosławieństwem każdą ofiarność i życzliwość na takie zbożne cele.

12. Charytatywna Zabawa Walentynkowa z przeznaczeniem dochodu na renowację kościoła Św. Marcina będzie w domu strażaka w Gnojniku już w najbliższą sobotę 15 lutego od godz. 19.00. Są jeszcze cegiełki wstępu do nabycia w kwiaciarni, w sklepie „Malinka” i w zakrystii. Nasze Parafianki prosimy o upieczenie ciasta na zabawę; kontakt z p. Krystyną Bugajską. Prosimy też o jakieś dary na licytacje. Zaprośmy znajomych …

13. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Francji i Włoch, m.in. Lourdes i La Salette w dniach 8 - 16 sierpnia; koszt 890 zł i 350 euro; w lutym potrzebna zaliczka 400 zł i 200 euro; zgłoszenia i informacje w zakrystii.

14. W najbliższą niedzielę składka na tacę jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

15. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Źródło”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela” , także miesięczniki, wśród których są dla dzieci: „Promyczek Dobra” /dodatek walentynkowy/ „Mały Promyczek” /maski karnawałowe/ i „Dominik” … W zakrystii jest 4 tom „Dziejów Polski”, dla tych Parafian, którzy zakupili poprzednie trzy tomy /koszt 60 zł/.

16. W imieniu Caritas Diecezji Tarnowskiej ponawiamy prośbę o przekazanie 1 % podatku na cele realizowane przez naszą Caritas. Zachęcamy gorąco do wpisywania na zeznaniu podatkowym tzw. „celu szczegółowego”, tzn. imienia i nazwiska chorej osoby, dla której chcemy przeznaczyć 1 % naszego podatku. Prosimy, aby to były osoby z naszej parafii, które ciągle potrzebują zarówno leczenia jak i rehabilitacji: Radek Kępa i Paulina Zając. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można prosimy zabrać, jedną na dom, ulotkę Caritas naszej diecezji, w której pokazane jest, na co został przeznaczony 1 % podatku z ostatniego roku. Dzięki temu możemy się zorientować w możliwościach pomocy udzielanej przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

17. Przy obydwu filarach z przodu kościoła jest po kilkanaście obrazków z modlitwą dla chorych czy też za chorych. Tam, gdzie są takie osoby, prosimy zabrać.

+++

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30:
 
 
16 II  -  Róża Św. Rozalii;
23 II  -  Róża Św. Jadwigi Śląskiej;
 1 III  -  Róża Św. Marii Magdaleny;
 8 III  -  Róża Św. Jana.