IV NIEDZIELA ZWYKŁA 02 LUTEGO 2020

1. Obchodzimy dziś święto Ofiarowania Pańskiego, gdy Symeon i Anna rozpoznali w małym Jezusie Zbawiciela. Czasem trudno zobaczyć Boga i Jego działanie w tym , co niepozorne i – mogłoby się wydawać – zwyczajne. Tymczasem On przychodzi do nas w czasie Mszy Św., jest przy nas w naszej codzienności. Wychwalajmy Boga i bądźmy dobrzy dla ludzi. Pozwólmy Chrystusowi, aby był światłem naszego życia …

2. Msza Św. o godz. 6.45 jest sprawowana w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej i Św. Jana Pawła II w poniedziałek, wtorek i czwartek i wejście jest wtedy przez kaplicę.

3. Jutro we wspomnienie św. Błażeja, Bpa i Męczennika po Mszy Św. będzie błogosławieństwo gardła po Mszy Św. o godz. 6.45 i 17.30.

4. W środę, z racji wspomnienia św. Agaty, po Mszy Św. będzie poświęcenie chleba, wody i soli. Spotkanie Modlitewne dla chętnych będzie po Mszy Św. wieczornej.

5. W I czwartek – będzie Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, a od godz. 17.00 będzie odmawiany „czerwony różaniec”, do prowadzenia którego prosimy Gr. V – Św. Jana Pawła II, zelator – p. Stefania Górowska; także modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, również z naszej parafii oraz „Koronka do krwawych łez Matki Bożej” za chorych, zniewolonych i w innych ważnych intencjach. Po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

6. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – to zaproszenie Pana Jezusa, abyśmy byli z Nim w Jego cierpieniu i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrójcu.

7. W I piątek – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.45 i 17.30; ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy.

8. Spowiedź św. z okazji I piątku miesiąca będzie:
• Dla dzieci – w środę od godz. 16.30; • Dla młodzieży – w czwartek od godz. 16.30;
• Dla dorosłych – w piątek od godz. 16.30.

9. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych: • Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; • Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

10. Charytatywna Zabawa Walentynkowa z przeznaczeniem dochodu na renowację kościoła Św. Marcina będzie w domu strażaka w Gnojniku w sobotę 15 lutego od godz. 19.00. Cegiełki wstępu po 200 zł od pary i 100 zł od osoby są do nabycia w kwiaciarni, w sklepie „Malinka” i w zakrystii. Bardzo prosimy nasze Parafianki o upieczenie ciasta na zabawę; kontakt z p. Krystyną Bugajską. Prosimy również o jakieś dary na licytacje.

11. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na pielgrzymkę do Medziugorja w dn. 30 maja do 6 czerwca; koszt 450 zł i 110 euro; zgłoszenia i informacje w zakrystii. Inne terminy są podane na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie ogłoszeń. Z tym, że większość z tych terminów ma już komplet miejsc.

12. Składamy serdeczne podziękowanie młodzieży wraz z ks. Markiem za przygotowanie szopki i dekoracji bożonarodzeniowej. Słowa wdzięczności kierujemy też do p. Pawła Kopcia za trud wycięcia i przywiezienia do kościoła choinek; za to, że co roku możemy na niego liczyć.

13. Prace przy malowaniu kościoła rozpoczną się w poniedziałek – 10 lutego.

14. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Źródło”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela” , także miesięczniki, wśród których są dla dzieci: „Promyczek Dobra” /dodatek walentynkowy/ „Mały Promyczek” /maski karnawałowe/ i „Dominik” … Przy wyjściu z kościoła jest dziś do zabrania gazeta z serii „dobre nowiny”, w których m.in. o Dawidzie Kubackim, o najbliższym spotkaniu z Abby Johnson w Łagiewnikach, świadectwo nawrócenia i wiele innych … W zakrystii jest 4 tom „Dziejów Polski”, dla tych Parafian, którzy zakupili poprzednie trzy tomy /koszt 60 zł/.