III NIEDZIELA ZWYKŁA 26 STYCZNIA 2020

1. Należymy do Boga. Podczas Mszy Św. oraz modlitwy osobistej prosimy o Jego opiekę nad nami i naszymi bliskimi. Wyznajemy wiarę w Boga, który w swej wszechmocy nie zapomina o konkretnym człowieku – swoim umiłowanym dziecku. Dziś słyszymy słowa Jezusa: „Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie”. Wypełnianie tego wezwania pozwoli nam być bliżej Boga Ojca, któremu powierzyliśmy nasze życie …

2. Msza Św. o godz. 6.45 w poniedziałek jest sprawowana w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej i Św. Jana Pawła II i wejście jest wtedy przez kaplicę.

3. W czwartek – będzie Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, a od godz. 17.00 Nabożeństwo do Ducha Świętego oraz „Koronka do krwawych łez Matki Bożej” za chorych, także zniewolonych i w innych ważnych intencjach.

4. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus pragnie, abyśmy byli z Nim w Jego trwodze konania i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrojcu.

5. Zakończyły się odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę o błogosławieństwo Boże w obecnym roku i za życzliwe przyjęcie. Chcemy również ofiarować Msze Św. w intencji tych Rodzin, które przyjęły kapłanów: dzisiaj o godz. 9.00 i za tydzień o godz. 11.00.

6. W tym tygodniu będzie pierwsza sobota miesiąca lutego. Rozpoczynamy nabożeństwa wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, czyli cząstka różańca, 15 minut rozważania o tajemnicy różańcowej i Komunia Św., a spowiedź w int. wynagrodzenia może być wcześniej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.30; do prowadzenia różańca prosimy Rycerstwo Niepokalanej /rozważania w zakrystii/. Zachęcamy gorąco do udziału w pierwszych sobotach miesiąca, choćby też z racji wynagrodzenia Matce Bożej za profanacje i świętokradztwa w naszej Ojczyźnie.

7. W najbliższą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w tradycji ludowej świętem Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic będzie na każdej Mszy Św.

8. Charytatywna Zabawa Walentynkowa z przeznaczeniem dochodu na renowację kościoła Św. Marcina będzie w domu strażaka w Gnojniku w sobotę 15 lutego od godz. 19.00. Cegiełki wstępu po 200 zł od pary i 100 zł od osoby są do nabycia w kwiaciarni, w sklepie „Malinka” i w zakrystii. Będzie grał zespół „Kapela grać”. Zachęćmy też naszych znajomych.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medziugorja w dn. 30 maja do 6 czerwca; koszt 450 zł i 110 euro; dwa posiłki dziennie i pokoje 2, 3, 4 osobowe w pensjonacie rodzinnym. Zgłosiło się kilka osó z naszej parafii i rejonu, więc wyjazd może być z Gnojnika. Zgłoszenia i informacje w zakrystii. Inne terminy są podane na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie ogłoszeń.

10. Papież Franciszek ustanowił Niedzielę Słowa Bożego, która przypada dzisiaj. Zachęca nas: „Musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serca pozostaną zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty”. Wychodząc z kościoła możemy zabrać podwójną kartkę z tekstami słowa Bożego na dzisiaj i z krótkimi komentarzami, żebyśmy mieli okazję przez kilka minut zatrzymać się jeszcze nad dzisiejszym słowem. Na ostatniej stronie podane jest co najmniej 10 powodów, dla których warto czytać Pismo Św. Prośmy, aby Bóg otworzył nasze serca, abyśmy mieli takie pragnienie na co dzień, a nie tylko kilka razy w roku …

11. Wyjazd do Tarnowa na forum formacyjne pod hasłem „Moc Obecności – Tajemnica Eucharystii” będzie w sobotę 1 lutego o godz. 8.30 z parkingu przy nowym kościele.

12. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Źródło”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela” , także miesięczniki, wśród których są dla dzieci: „Promyczek Dobra” z kolędami, „Mały Promyczek” i „Dominik” …