II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 05.01.2020

1. Bóg posłał swego Syna z miłości do nas, tak samo jak z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybrane dzieci przez Jezusa Chrystusa, o czym przypomina nam dziś św. Paweł. Kiedy patrzymy na Dzieciątko Jezus złożone w żłóbku, zobaczmy w Nim naszego Zbawiciela. Cieszmy się z bliskiej obecności Jezusa i dziękujmy naszemu Ojcu w niebie za Jego miłość …

2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwane świętem Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe. Msze Św. z poświęceniem złota, kadzidła, mirry i kredy będą sprawowane jak w niedziele. Jest to Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Składka na tacę jest na cele misyjne Kościoła.

3. Chcemy zwrócić uwagę, że Msze Św. o godz. 6.45 od wtorku do piątku będą sprawowane w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej i Św. Jana Pawła II i wejście do kościoła będzie wtedy też przez kaplicę. Prosimy wówczas zajmować miejsca w kaplicy, a nie na kościele.

4. W czwartek – będzie Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, a od godz. 17.00 Nabożeństwo za wstawien. Św. Jana Pawła II oraz „Koronka do krwawych łez Matki Bożej” za chorych, także zniewolonych i w innych ważnych intencjach; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

5. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus pragnie, abyśmy byli z Nim w Jego trwodze konania i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrojcu.

6. Spotkanie opłatkowe dla Akcji Katolickiej będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

7. Program kolędy na dni obecnego tygodnia jest następujący: /patrz STRONA INTERNETOWA

8. Serdeczne Bóg zapłać składamy rodzinom naszej parafii za kolejne ofiary na ołtarz w kaplicy nowego kościoła: 1.000,00 zł ; 5.00,00 zł i 300,0 zł.

9. Nasza kilkuletnia parafianka Maja z chorą rączką, która czeka na kolejną operację wraz z mamą składają serdeczne podziękowanie za ofiary złożony do puszek w niedzielę Świętej Rodziny, które wyniosły prawie 15.346, 86 zł i 61 euro.

10. W najbliższą niedzielę, w którą obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, będzie zmiana tajemnic różańcowych:
• Dla Róż Matek o Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po mszy Św. o godz. 11.00.

11. Spotkanie Rady Parafialnej w niedzielę po Mszy Św. wieczornej.

12. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Źródło”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela” , w nowej cenie po 6 zł; także miesięczniki, wśród których są dla dzieci: „Promyczek Dobra” z kolędami, „Mały Promyczek” i „Dominik” … Dziś jeszcze są rozprowadzane przy kościele za dobrowolną ofiarę na cele charytatywne kadzidło i kreda, które jutro będą poświęcane, aby na drzwiach naszych domów wypisać: K + M + B + 2020 lub C + M + B + 2020.