NIEDZIELA ŚWIĘTO NAJŚW. RODZINY 30.12.2019

1. Dzisiejsza niedziela ukazuje nam Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Otrzymujemy piękny wzór dla naszych rodzin. W centrum Świętej Rodziny stoi Jezus Chrystus. Dla Maryi i Józefa jest On niepojętym, wszechpotężnym Bogiem i jednocześnie Kimś najbliższym, umiłowanym, członkiem rodziny, o którego się troszczą. To Chrystus zajmuje najważniejsze miejsce w ich życiu …

2. We wtorek – w ostatni dzień roku kalendarzowego, pragniemy podziękować Panu Bogu za otrzymane łaski w mijającym roku i przeprosić za nasze grzechy. Msze Święte z okolicznościowym kazaniem i nabożeństwem dziękczynnym będą o godz. 9.00 i 15.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Sylwester na Bocheńcu. Msza Św. o godz. 22.15, a potem kolędowanie przy ognisku.

4. W środę – w pierwszy dzień Nowego Roku, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele. Jest to święto obowiązkowe. Składka na tacę jest na cele diecezjalne.

5. W I czwartek – oprócz Mszy Św. o godz. 6.45, będzie Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, a od godz. 17.00 – „czerwony różaniec”, do prowadzenia którego prosimy Gr. IV – Św. Franciszka Ksawerego, zelator p. Władysława Bugajska oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej parafii oraz „Koronka do krwawych łez Matki Bożej” za chorych, także zniewolonych i w innych ważnych intencjach; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca”, ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias i na plebanii spotkanie opłatkowe dla chętnych spośród Grup „czerwonego różańca”.

6. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus pragnie, abyśmy byli z Nim w Jego trwodze konania i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrojcu.

7. W I piątek – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.45 i 17.30; ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy.

8. Spowiedź św. będzie tylko w piątek od godz. 16.30.

9. W I sobotę o godz. 6.45 – Nowenna Fatimska i Msza Św. z Komunią Św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP.

10. Dziś przy kościele są zbierane ofiary do puszek po każdej Mszy Św. na kosztowną operację Maji Toboła, kilkuletniej naszej parafianki, mieszkającej z mamą i babcią na Zarzeczu. Gorąco prosimy o życzliwe wsparcie … Można też przyjść z pomocą na www.siepomaga.pl/operacja-mai

11. Program kolędy na dni obecnego tygodnia jest PODANY NA STRONIE INTERNETOWEJ

12. Serdeczne Bóg zapłać składamy rodzinom naszej parafii za kolejne ofiary na ołtarz w kaplicy nowego kościoła: dwie rodziny po 1.000,00 zł i jedna rodzina – 5.000,00 zł.

13. Grupa Teatralna z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku zaprasza na Jasełka jubileuszowe pt. „Złożona miłość”, które będą grane w Sali teatralnej przy parafii o godz. 17.00 w dn: 29 XII, 1 I, 12 I i 19 I oraz w Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku o godz. 17.00 dnia 5 i 6 stycznia; bilety do nabycia przed każdym spotkaniem.

14. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Źródło” i świąteczny podwójny numer „Gościa Niedzielnego” z ciekawymi dodatkami – po 10 zł; także miesięczniki, wśród których polecamy nowy „WPiS” oraz „Miłujcie się” … Jeśli ktoś bierze udział w konkursie organizowanym przez redakcję „Kościoła nad Uszwicą” nt. wspomnienia świątecznego spotkania rodzinnego, to prosimy o zgłoszenie do zakrystii, ponieważ redakcja chce wcześniej wiedzieć o uczestnikach konkursu, aby na czas przygotować nagrody.