IV NIEDZIELA ADWENTU 22 GRUDNIA 2019

1. Św. Józef zaufał Bogu i uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański. Zwróćmy dziś uwagę na tę postać, o której słyszymy w ostatnią niedzielę Adwentu. Niech przykład wiary św. Józefa i jego gotowości pełnienia woli Bożej pomaga nam w otwarciu się na obecność Jezusa w naszym życiu. Wołajmy dzisiaj z wiarą, oczekując rychłego przyjścia naszego Zbawiciela: „Przybądź, o Panie, Tyś jest Królem chwały” …

2. Zapraszamy na ostatnie już Roraty w naszym kościele: Jutro o godz. 17.30, a we wtorek, w dzień wigilijny – o godz. 7.00. Pół godziny wcześniej są śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

3. Nowenna do Dzieciątka Jezus jest po Roratach, a dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.00.

4. We wtorek – Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do wspólnej wieczerzy. Zachowajmy religijny charakter Wigilii przez zapalenie świecy, wspólną modlitwę, odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd i pastorałek. Zgodnie z wielowiekową tradycją powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych w Wigilię.

5. W środę – uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpocznie się Mszą Św. o północy, tzw. Pasterką, zaś w ciągu dnia porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Jest to święto obowiązkowe.

6. W czwartek, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, jest święto św. Szczepana. Msze św. z poświęceniem owsa będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy Św. popołudniowej.

7. Składka na tacę: na Pasterce – na Fundusz Obrony Życia; w Boże Narodzenie – na renowację kościoła św. Marcina; w św. Szczepana – na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

8. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus pragnie, abyśmy byli z Nim w Jego trwodze konania, którą przeżywał w Ogrójcu.

9. W piątek będzie poświęcenie wina ku czci św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze Św. poranne w piątek i sobotę będą o godz. 7.00. W piątek zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. Jutro w Sali k. zakrystii o godz. 10.00 będzie spotkanie z ks. Markiem dla dzieci, młodzieży i rodziców, którzy chcą się włączyć w piękne dzieło „Kolędy Misyjnej”. Rozesłanie kolędników misyjnych będzie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.

11. Opłatki wigilijne możemy jeszcze nabywać w zakrystii u pana kościelnego za dobrowolne ofiary, jako wynagrodzenie za Jego całoroczną pracę.

12. Na stopniach ołtarza pali się „światło betlejemskie”, przynosząc lampion, czy znicz możemy je odpalić i zabrać do domu na Wigilię.

13. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Najśw. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszę Św. o godz. 11.00 zapraszamy tegorocznych złotych i srebrnych Jubilatów małżeńskich.

14. W niedzielę Świętej Rodziny będą zbierane ofiary do puszek po każdej Mszy Św. na kosztowną operację Maji Toboła, kilkuletniej dziewczynki, mieszkającej z mamą i babcią na Zarzeczu. Gorąco prosimy o życzliwe wsparcie dla naszej małej parafianki.

15. W piątek po Świętach Bożego Narodzenia rozpoczniemy tzw. kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie złączone z modlitwą o błogosławieństwo Boże dla Rodzin naszej parafii. W osobie kapłana przychodzi sam Chrystus, aby nam błogosławić na kolejny 2020 rok. W miarę możliwości prosimy o obecność wszystkich domowników. Na stole nakrytym obrusem przygotujmy Pismo Św., krzyż, wodę święconą i zeszyty dzieci z religii. Prosimy o przyjechanie po kapłanów pod plebanię i po zakończeniu o odwiezienie. Program kolędy na dni przed Nowym Rokiem jest następujący: /patrz >>>>/ …

16. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Źródło” i świąteczne podwójne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” z ciekawymi dodatkami – po 10 zł; także miesięczniki, wśród których polecamy nowe „Miłujcie się” oraz „Kościół nad Uszwicą” … Przy kościele ostatnie małe świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.