III NIEDZIELA ADWENTU 15 GRUDNIA 2019

1. Kolejna zapalona świeca na wieńcu adwentowym pokazuje, że jesteśmy coraz bliżej świąt Narodzenia Pańskiego. Niech nasze oczekiwanie na ten czas ma również wymiar duchowego przygotowania na ostateczne przyjście Chrystusa, abyśmy z czystym sercem stanęli przed Nim z radością. Bądźmy wytrwali i ufni. Czekamy na Tego, który przyniesie nam zbawienie …

2. Dzisiaj przed błogosławieństwem jest modlitwa za matki oczekujące potomstwa. Dziś też rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

3. Zapraszamy na Roraty, które w naszym kościele są sprawowane:
• o godz. 17.30 – w poniedziałek, środę, piątek i sobotę;
• o godz. 6.45 – we wtorek i czwartek. Pół godziny wcześniej są śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

4. Jutro rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, która będzie po Roratach, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00.

5. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie we wtorek w godz. 15.00 – 17.00 i 17.30 – 19.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W miarę możliwości prosimy o przywiezienie osób starszych. Ksiądz, który będzie udzielał Komunii Św. będzie spowiadał w zakrystii.

6. W środę będzie Spotkanie Modlitewne po wieczornym nabożeństwie.

7. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30 ; od godz. 17.00 będzie Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio. Ważne intencje dziękczynne lub błagalne można składać przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia. Przed błogosławieństwem jeszcze „Koronka do krwawych łez Matki Bożej” w naszych ważnych intencjach, także za osoby zniewolone oraz chore i cierpiące; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

8. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus pragnie, abyśmy byli z Nim w Jego trwodze konania, którą przeżywał w Ogrójcu.

9. Trzeci tom albumu o kościołach naszego rejonu jest jeszcze do zakupienia w zakrystii; Zostały ostatnie albumy; koszt 50 zł.

10. Opłatki wigilijne możemy nabywać w zakrystii u pana kościelnego za dobrowolne ofiary, jako wynagrodzenie za Jego całoroczną pracę.

11. Ks. Marek zaprasza na ostatni na razie „spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz. 20.00.

12. W dalszym ciągu trwa akcja „Paczuszka dla maluszka” organizowana przez Fundację „Małych Stópek”. Artykuły potrzebne do pielęgnacji dzieci, kupione za dowolną kwotę, można tylko do wtorku przynosić do kącika przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia. W zamian zabieramy bombkę z choinki. Artykuły te zostaną przekazane do Domów Samotnych Matek. Serdeczne Bóg zapłać tym osobom, które w ciągu tygodnia włączyły się w tę piękną akcję dobrego i wrażliwego serca; przybyło tak dużo paczek.

13. Spotkanie Synodalne Rady Parafialnej będzie we wtorek o godz. 19.00. Spotkanie dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

14. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.45 rozpocznie się 24 – godz. Adoracja Najśw. Sakramentu, która jest szansą na modlitwę sam na sam przed Jezusem eucharystycznym. Pan Jezus w swej wielkiej miłości do nas pragnie, abyśmy przychodzili do Niego; oczekuje naszego przybycia, by obdarzyć nas swoją miłością o hojnymi łaskami. Znajdźmy chwilę czasu … Jeśli ktoś może być na konkretnej godzinie Adoracji, to bardzo prosimy o wpisanie się na listę, która jest przy filarze z przodu kościoła od strony zakrystii.

15. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas pójdą w tym tygodniu do osób chorych, niepełnosprawnych i starszych, aby złożyć im życzenia świąteczne. W sklepach na terenie naszej parafii zostaną wyłożone kosze Caritas na produkty żywnościowe, którymi możemy się podzielić na Święta z bardziej potrzebującymi.

16. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, a dla dzieci z ciekawymi dodatkami ... Szczególnie polecamy nowy numer „Kościoła nad Uszwicą” – jeszcze zostało wiele egzemplarzy. Rozprowadzane są przy kościele świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom; małe świece – ofiara przynajmniej 5 zł i ostatnie już duże świece– ofiara przynajmniej 15 zł. Na stoliczku przy kościele są do zabrania ulotki na temat „Małopolskiego Tele – Anioła” a także o programach Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz – zachęcamy do zabrania.