II NIEDZIELA ADWENTU 8 GRUDNIA 2019

1. W sposób szczególny wspominamy dziś Maryję, obchodząc uroczystość Jej Niepokalanego Poczęcia. Maryja nie tylko była wolna od grzechu, ale również żyła blisko Boga. Słowa, które wypowiedziała podczas Zwiastowania: „Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”, pokazują, jak bardzo Bogu ufała. W tym możemy Ją naśladować i prosić o Jej pomoc w przygotowaniu naszych serc na przyjście Jezusa …

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych … Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików. Przy kościele są zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Zapraszamy na Roraty, które w naszym kościele są sprawowane:
• o godz. 17.30 – w poniedziałek, środę, piątek i sobotę;
• o godz. 6.45 – we wtorek i czwartek.
Pół godziny wcześniej są śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

4. W środę będzie Spotkanie Modlitewne po wieczornym nabożeństwie.

5. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30 ; od godz. 17.00 będzie Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II; przed błogosławieństwem jeszcze „Koronka do krwawych łez Matki Bożej” w naszych ważnych intencjach, także za osoby zniewolone oraz chore i cierpiące; po Mszy Św. ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.

6. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus pragnie, abyśmy byli z Nim w Jego trwodze konania, którą przeżywał w Ogrójcu.

7. W piątek – 13 grudnia będziemy gościć w naszej parafii Ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza, który będzie przewodniczył Mszy Św. roratniej o godz. 17.30, podczas której poświęci ołtarz w kaplicy ofiarowany Matce Bożej Częstochowskiej i Św. Janowi Pawłowi II. Zapraszamy do licznego udziału. Ołtarz będzie montowany najpóźniej w środę. Serdeczne Bóg zapłać jednej rodzinie naszej parafii za ofiarę 15.000, 00 zł i drugiej rodzinie naszej parafii za ufundowanie ikony Pani Jasnogórskiej w kwocie 6.500,00 zł. Zostało jeszcze do wyrównania 33.000,00 zł. Jeśli ktoś chciałby się dołączyć w dowolnej kwocie do fundatorów ołtarza, to będziemy bardzo wdzięczni.

8. Piątek to również dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

9. Trzeci tom albumu o kościołach naszego rejonu jest jeszcze do zakupienia w zakrystii; zostało tylko kilka albumów; koszt 50 zł.

10. Opłatki wigilijne możemy nabywać w zakrystii u pana kościelnego za dobrowolne ofiary, jako wynagrodzenie za Jego całoroczną pracę.

11. Ks. Marek zaprasza na „spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej w grudniowe wtorki Adwentu o godz. 20.00.

12. W dalszym ciągu trwa akcja „Paczuszka dla maluszka” organizowana przez Fundację „Małych Stópek”. Artykuły potrzebne do pielęgnacji dzieci, kupione za dowolną kwotę, można w ciągu tygodnia przynosić do kącika przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia. W zamian zabieramy bombkę z choinki. Artykuły te zostaną przekazane przed świętami do Domów Samotnych Matek. Serdeczne Bóg zapłać tym osobom, które już włączyły się w tę piękną akcję dobrego i wrażliwego serca.

13. Zapraszamy dzisiaj do naszego kościoła w godz. od godz. 12.00 do 13.00 na tzw. „Godzinę Łaski dla świata”. Jest to czas, gdy na świat Bóg wylewa obfite zdroje swoich łask. W tej Godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Powiedziała o tym Matka Boża w Montichiari we Włoszech dnia 8 grudnia 1947 r. Kto nie może przybyć w tym czasie do kościoła, może modlić się w domu.

14. W sobotę od godz. 9.00 od nowego kościoła wyjedziemy z posługą sakramentalną do osób chorych i w podeszłych latach życia. Od dziś prosimy ich zgłaszać w zakrystii i w sobotę nas podwieźć do tych osób.

15. W trzecią niedzielę Adwentu po każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

16. Spotkanie Rady Parafialnej będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym. Katecheza z rodzicami dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi św. i I Komunii Św. będzie w kaplicy: dla kl. IIIa – w środę o godz. 16.15; dla kl. IIIb – w czwartek o godz. 15.45.

17. Na stronie internetowej naszej parafii zostały umieszczone zdjęcia z renowacji kościoła św. Marcina. Jest również filmik ze wspomnieniem ś.p. + Ks. Juliana Osmoli z okazji rocznicy jego śmierci.

18. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, a dla dzieci z ciekawymi dodatkami ... Szczególnie polecamy nowy numer „Kościoła nad Uszwicą”. Rozprowadzane są przy kościele świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom; małe świece – ofiara przynajmniej 5 zł i duże – ofiara przynajmniej 15 zł.