XXXV NIEDZIELA ZWYKŁA 01 GRUDNIA 2019

1. Nadeszła godzina powstania ze snu. Odrzućmy uczynki ciemności – takie wezwanie słyszymy dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu. Jezus przyjdzie niebawem, choć nie wiemy kiedy. Niech udział w Eucharystii wypełni nas pragnieniem spotkania z Chrystusem. Rozpoczynający się okres Adwentu ma nam pomóc w dobrym przygotowaniu na Jego przyjście. Czuwajmy zatem, aby ta chwila nas nie zaskoczyła …

2. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania, nawrócenia i nadziei. Miejmy mocne pragnienie, aby przeżyć go pięknie, z Bogiem w sercu, z uczynkami miłości wobec bliźnich, z codzienną modlitwą, także poprzez udział w Roratach, prosząc Matkę Bożą o Jej wstawiennictwo i opiekę nad nami.

3. Roraty w naszym kościele będą sprawowane:
• o godz. 17.30 – w poniedziałek, środę, piątek i sobotę;
• o godz. 6.45 – we wtorek i czwartek. Pół godziny wcześniej są śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci zachęcamy do przychodzenia na Roraty z lampionami i przynoszenia serduszek z dobrymi uczynkami na Roraty wieczorne, dzięki czemu będą losowane figurki Dzieciątka Jezus lub Maryi do zabrania do domu do następnych wieczornych Rorat. Będą też plansze i obrazki z pytaniami i zadaniami. Bardzo prosimy dorosłych o umożliwienie dzieciom udziału w Roratach.

4. Trwa Nowenna przed urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP; dziś po Mszy Św. o godz. 9.00, a w ciągu tygodnia po Roratach.

5. W środę będzie Spotkanie Modlitewne po wieczornym nabożeństwie.

6. W I czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30 ; od godz. 17.00 będzie wspólnie odmawiany „czerwony różaniec” i modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa, zakonu i misyjne, także z naszej parafii; do prowadzenia różańca prosimy Gr. III – Św. Marcina, zelator – p. Katarzyna Gnyla; przed błogosławieństwem jeszcze „Koronka do krwawych łez Matki Bożej” w naszych ważnych intencjach, także za osoby zniewolone oraz chore i cierpiące; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias i potem w kaplicy krótkie spotkanie dla członków grup „czerwonego różańca”.

7. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus pragnie, abyśmy byli z Nim w Jego trwodze konania, którą przeżywał w Ogrójcu.

8. W I piątek – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.45 i po Roratach; ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy.

9. W I sobotę pamiętajmy o Komunii Św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi: Nowenna Fatimska o godz. 6.45 i Msza Św. oraz wieczorem Roraty z Nowenną do Niepokalanej.

10. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów z klas trzecich i starszych będzie we wtorek o godz. 17.00 w Sali k. zakrystii. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w poniedziałek po Roratach.

11. Trzeci tom albumu o kościołach naszego rejonu jest jeszcze do zakupienia w zakrystii; koszt 50 zł.

12. Spowiedź św. z okazji I piątku i I soboty miesiąca oraz, aby z Jezusem w sercu przeżywać czas Adwenty, będzie:
• Dla dzieci – w środę od godz. 16.30;
• Dla młodzieży – w czwartek od godz. 16.30;
• Dla dorosłych – w piątek od godz. 16.30.

13. Dziś po każdej Mszy Św. jest błogosławieństwo opłatków wigilijnych, które możemy nabywać w zakrystii u pana kościelnego za dobrowolne ofiary, jako wynagrodzenie za Jego całoroczną pracę.

14. Ks. Marek zaprasza jeszcze na „spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej w grudniowe wtorki Adwentu o godz. 20.00.

15. W II niedzielę Adwentu – 8 grudnia – będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy kościele będzie zbiórka do puszek na ten cel. Zmiana tajemnic różańcowych będzie:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00. Na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie cudownych medalików dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. Można przynieść ze sobą niepoświęcone medaliki czy krzyżyki. Jest to Patronalne święto Rycerstwa Niepokalanej. Jeśli są chętne osoby, aby należeć do Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, biorąc udział w comiesięcznych spotkaniach u nas w kościele, to prosimy w ciągu tygodnia zgłosić się do zakrystii i przyjęcie tych osób byłoby podczas Mszy Św. o godz. 11.00 w niedzielę – 8 grudnia. Zachęcamy …

16. Każdego roku, 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP od godz. 12.00 do 13.00 przypada „Godzina Łaski dla świata”. Jest to czas, gdy na świat Bóg wylewa obfite zdroje swoich łask. W tej Godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Miłosierną łaskę dla ludzkości objawiła Matka Boża w Montichiari we Włoszech dnia 8 grudnia 1947 r. Matka Boża zapewniła o miłości Pana Jezusa i Jej samej wobec nas, ukazała też wtedy różaniec, jako skuteczną broń w walce duchowej oraz prosiła o poświęcenie się Jej Niepokalanemu Sercu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele od godz. 12 do 13 przed Panem Jezusem wystawionym w Najśw. Sakramencie. Rycerstwo Niepokalanej poprowadzi różaniec, potem chwila modlitwy w ciszy oraz wspólne zawierzenie się Maryi i poświęcenie się Jej Niepokalanemu Sercu. Kto nie może przybyć w tym czasie do kościoła, może modlić się w domu.

17. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, a dla dzieci z ciekawymi dodatkami ... Szczególnie polecamy nowe miesięczniki oraz „Miłujcie się”, który jest jeszcze do nabycia; „Mały Gość Niedzielny” w którym jest lampion do sklejenia; są też kartony na lampiony. Od dzisiaj są rozprowadzane przy kościele wigilijne świece Caritas; małe – ofiara przynajmniej 5 zł i duże – ofiara przynajmniej 15 zł.