XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 24 LISTOPADA 2019

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W Ewangelii słyszymy o ukrzyżowaniu Jezusa. On jest Królem Wszechświata, a umiera na krzyżu. Jego moc i władza są inne od tych ziemskich. Jest Bogiem i Człowiekiem, Panem całego stworzenia, a Jego królowanie opiera się na miłości. Jezus, nasz Król, nas nie zawiedzie. Poprowadzi nas drogą wolności do swego królestwa, jeśli tylko oddamy pod Jego panowanie nasze życie . . .

2. Dzisiaj po każdej Mszy Św. przed Najśw. Sakramentem odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi oraz ponowimy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana naszej Ojczyzny. Dzięki temu możemy zyskać odpust zupełny.

3. Wypominki za naszych bliskich zmarłych są odmawiane w środę i piątek o godz. 17.00. Zachęcamy w miarę możliwości do udziału w tej modlitwie.

4. W środę będzie Spotkanie Modlitewne po wieczornym nabożeństwie.

5. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30 ; Nabożeństwo ku czci Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich będzie od godz. 17.00. W czwartek też zaraz po Mszy Św. zapraszamy chętnych do modlitwy „Koronką do krwawych łez Matki Bożej” , aby prosić w ważnych intencjach oraz o łaskę zdrowia dla chorych. Zamówione Koronki są do odebrania w zakrystii i jeszcze można zamawiać. W czwartek przypada 10 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji Ks. Bpa Andrzeja Jeża. Zachęcamy do udziału we Mszy Św., by polecać Bogu Biskupa Tarnowskiego.

6. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus pragnie, abyśmy byli z Nim w Jego trwodze konania, którą przeżywał w Ogrójcu.

7. Młodzież klas VIII, w ramach duchowego przygotowania do sakramentu Bierzmowania, zapraszamy w czwartek na Mszę Św. o godz. 17.30. Prosimy także ich rodziców.

8. Ks. Marek we wtorek zaprasza na „spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej od godz. 20.00.

9. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów z klas trzecich i starszych będzie we wtorek o godz. 17.00 w Sali k. zakrystii. Spotkanie Synodalne Rady Parafialnej będzie we wtorek o godz. 18.30 na plebanii, a całej Rady Parafialnej we czwartek po nabożeństwie wieczornym /ok. godz. 18.30/.

10. Trzeci tom albumu o kościołach naszego rejonu jest do zakupienia w zakrystii; oprócz osób zapisanych mogą kupić też inni, bo jest więcej egzemplarzy; koszt 50 zł.

11. W piątek po Mszy Św. wieczornej rozpocznie się Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP; w sobotę będzie o godz. 6.45, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00.

12. Osoby, które zabrały torby charytatywne Caritas na produkty żywnościowe lub środki czystości prosimy o przyniesienie ich do zakrystii. Parafialny Zespół Caritas powiadomi osoby czy rodziny, które mają je odebrać. Serdeczne Bóg zapłać składamy Tym, którzy zakupili produkty w ramach ogólnopolskiej akcji Caritasu, przychodząc z pomocą bardziej potrzebującym.

13. W najbliższą niedzielę rozpocznie się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu.

14. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, a dla dzieci z ciekawymi dodatkami ... Szczególnie polecamy najnowszy numer „Miłujcie się”, który jest jeszcze do nabycia; „Mały Gość Niedzielny” w którym jest lampion do sklejenia; są też kartony na lampiony po 3 zł oraz kilka kalendarzy ściennych ze św. Janem Pawłem II na stulecie jego urodzin po 5 zł. Wychodząc z kościoła można zabrać bezpłatny numer gazety z serii „dobre nowiny”, w której wiele ciekawych tematów i pięknych świadectw ...